Zneužívanie a kšeftovanie s liekmi vo väzniciach

//Zneužívanie a kšeftovanie s liekmi vo väzniciach

Zneužívanie a kšeftovanie s liekmi vo väzniciach

Umiestnením človeka, ktorý opakovane pácha trestnú činnosť do väzenia veľmi zriedka dochádza k zmene jeho návykov a povahových vlastností. Väčšina väzňov prepústených z výkonu trestu s vyššim stupňom stráženia často skoro po prepustení pácha trestnú činnosť. Veľká časť väzňov bola uväznených z dôvodu páchania trestnej činnosti za účelom získania peňazí na drogy. To je častý príbeh dlhodobého užívateľa drog. Ak sa nechá jeho okolie zruinovať a klamať…tak najprv zruinuje rodinu a okolie a potom začína páchať trestnú činnosť ako krádeže a lúpeže, eventuálne výroba a distribúcia drog.

Pokročilý konzument drog potrebuje denne aj 100 eur na drogy (dnes takých vidíme už u súčasných 20 tníkov, ktorí berú drogy od 15 rokov). Samozrejme na Slovensku ak nie je politikom alebo privatizérom, ťažko sa k takým peniazom dostane. Najprv dochádza k okradaniu rodiny, dávajú sa veci do záložne…telefóny, šperky, elektronika… Rodina v závislosti od toho, akú ma trpezlivosť sa nechá balamutiť. A keď dôjde trpezlivosť rodine, tak konzumentovi drog zrušia trvalé bydlisko, väčšinou až potom ako exekútori prídu do ich domu, že chcú platiť dlhy a začínajú siahať na spoločný majetok. Ako spoločný majetok sa berie všetko, čo je na mieste spoločného bydliska…. od čoho nie sú lístky..

Ľudia z drogového prostredia, ktorých počet dnes rapídne príbuda sa poznajú. Ide o dobre organizované skupinky, ktoré často po nociach vykrádajú domy, autá…polícia veľakrát o ich aktivitách vie, avšak nemá dôkazy a dôvody ich riešiť. A súvisi to aj so štátnym postojom k drogám, keď drogy sa potichu stávajú tolerovanými. Už sa nekonajú rázie na diskotékach, festivaloch ako v minulosti. Je jasné, že veľakrát aj polovicu ľudi na extáze by museli riešiť..a na to polícia nemá kapacity a taktiež to nie je možné aj na obrovský deficit psychiatrov na Slovensku.

Tí skúsení pred nástupom do väzenia zbehnú za neurológom zasimulujú epilepsiu alebo niečo vhodné, aby sa im predpisali lieky zneužívané vo väzniciach ako je Lyrica, Opiáty (Tramal, Oxykodón), Benzodiazepíny (Rivotril, Neurol, Xanax, Diazepam). Resp. zbehnú za obvodným lekárom, alebo psychiatrom. Veľakrát to je pod nátlakom, alebo zastrašovaním..a kedže lekár má rodinu a samozrejme aj obavy radšej predpíše, čo si pacient žiada. Veľakrát  však lekár neprekukne túto manipulatívnosť a predpisuje lieky za dobrým úmyslom.

Nástupuje sa následne do väzenia. Tam sa dané lieky stávajú najlepšim prostriedkom kšeftu, kde za tabletku je mnoho vecí dostupných, aj vrátane výsad… Tieto lieky sa potom vo väzniciach šnupú rozdrvené, alebo podávajú si ich väzni rôznými cestami a spôsobmi. Zažívajú rôzné príjemne pocity, príjemne halucinácie, pocity šťastia..avšak len krátkodobo..a treba navyšovať dávky liekov, kedže vzniká tolerancia…  Ich manipulatívne vlastnosti sú na takej vysokej úrovni, že aj pri odsledovaní prehltnutia nie je možné zistiť prehĺtnutie a samozrejme ani pri počte väzňov a dozorcov to nie je vždy personálne možné.

Ak obvodný lekár, resp. psychiater vo väznici tieto lieky zruší…okamžite dochádza k sťažnostiam väznov a zaťažovaniu nielen súdov, ale aj samotných lekárov. Tí sa ku každej sťažnosti musia vyjadriť a nie je raritné, že väzeň sa lekárovi vyhráža. Každému lekárovi to však nie je jedno a má prirodzene strach o seba aj rodinu, nakoľko právna ochrana personálu nie je na adekvátnej úrovni. A veľakrát radšej uvedené lieky predpíše a nesiahá na zmenu, čím si nevytvára nepriateľa…

V skratke tieto povahové vlastnosti väzňov sa označujú ako disociálne rysy a sú neliečitelné, resp. v mizernom percente psychoterapiou ak pacient má záujem…. Ten však často nemá a v rámci svojich povahových vlastnosti ako je egocentrizmus, manipulatívnosť, klamstvo, zneužívanie druhých vo svoj prospech sú následky jeho škodenia okoliu enormné a jediným riešením je izolácia vo väzenskom prostredí…. A niektorým keď sa lieky nepredpíšu páchajú viac škody a viac zaťažujú štát…ako keď sa im predpíšu alternatívne lieky s menším potenciálom návykovosti…

By |2019-01-07T12:17:52+00:007. januára 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Propagandistické média a média v rukách zločineckých skupín ma začali diskreditovať a vymyšľať si za účelom pošpinenia môjho dobrého mena. Moja práca a aktivity cez portál idemvolit.sk, ktorý som spoluzakladal im leží v žalúdku. Narúša ich jednoliaté videnie sveta a sú nešťastní, keď si niekto dovolí hľadať súvislosti a nejasnosti za nimi garantovanými faktami.... Vyzývam všetkých, ktorí chcú pômocť k lepšiemu Slovensku nech sa mi ozvú. Riešíme rôzné veci ako výrub lesov, rozkradanie peňazí cez mimovládky, občianské združenia, zločinecké prepojenia osôb v politike a súkromnom sektore, rozkrádanie nerastných surovín, zahladzovanie stop po zločinoch, manipulovanie s archeologickými nálezmi. Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

One Comment

  1. […] post Zneužívanie a kšeftovanie s liekmi vo väzniciach appeared first on Blog […]

Leave A Comment