Znepokojujúci rozsudok Súdneho dvora EU: Migrantských zločincov nemôžu štáty EU svojvoľne vyhostiť!

//Znepokojujúci rozsudok Súdneho dvora EU: Migrantských zločincov nemôžu štáty EU svojvoľne vyhostiť!

Znepokojujúci rozsudok Súdneho dvora EU: Migrantských zločincov nemôžu štáty EU svojvoľne vyhostiť!

V týchto dňoch padol na úrovni EU jeden veľmi dôležitý a zároveň znepokojujúci rozsudok. Súdny dvor EU ako posledná a najvyššia inštancia Európskej únie totiž rozhodol, že nebezpeční migranti páchajúci kriminalitu v hostiteľských krajinách sa ani po ich právoplatnom odsúdení zo spáchania závažného trestného činu nemusia obávať vyhostenia. Na to, aby neboli vyhostení im totiž stačí dokázať, že im v ich domovskej krajine hrozí prenasledovanie, mučenie či „neľudské a ponižujúce“ tresty!

S takýmto verdiktom prišiel v utorok Súdny dvor Európskej únie, na ktorý sa obrátili české a belgické súdy, ktoré na základe prípadov v ich domovských krajinách zaujímalo, či vyhostenie páchateľov trestných činov neodporuje príslušným medzinárodným dohovorom. A podľa Súdneho dvora EÚ odopretie či odobratie práva na azyl nemá vplyv na ochranu poskytovanú na základe Ženevského dohovoru o právnom postavení utečencov či základných práv EÚ. A to teda znamená, a vyplýva priamo z verdiktu, že pokiaľ u migranta panujú dôvodné obavy z prenasledovania, mučenia a „neľudských a ponižujúcich“ trestov v jeho krajine pôvodu, musí sa s ním zaobchádzať ako s utečencom. A je jedno, či mu bol azyl udelený alebo odobraný. A rovnako je jedno, či sa žiadateľ o azyl dopustil trestného činu. To podľa Súdneho dvora EU pri tom nezohráva žiadnu rolu.

Aj keď sudcovia vo verdikte tiež uviedli, že osoba, ktorej nebolo so žiadosťou o azyl vyhovené alebo ktorej bol azyl odňatý, nemá rovnaké práva ako formálne uznaný utečenec, už len fakt, že krajiny EU nemajú právo vyhostiť nebezpečných zločincov z radov migrantov je extrémne znepokojujúci a núti ma položiť otázku: Do akej miery sú vlastne členské krajiny EU suverénne? Pretože bezbrehý diktát EU a najnovšie aj európskych súdov vo veciach, ktoré sú ešte aj k tomu vo výlučnej kompetencii národných štátov, to znamená, že EU do nich nemá právo žiadnym spôsobom zasahovať, je absolútne neakceptovateľný!

A po vynesení daného rozsudku tieto moje slová potvrdil aj samotný taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý uviedol : „Daný rozsudok len krásne ukazuje, aké dôležité je zmeniť túto Európu! Svoj názor nezmením a zákon tiež nie: Žiadatelia o azyl, ktorí znásilňujú, kradnú a dílujú, sa vrátia všetci späť do svojej vlasti“. A tak by to v každej normálnej krajine a spoločnosti malo byť, resp. dané osoby by sa do normálnej krajiny, v ktorej platí zákon, nemali ani dostať a mali by byť odmietnuté už počas riadneho azylového procesu! No ten sa nedá realizovať počas masívnych migračných vĺn a masívneho dovozu migrantov do Európy, ktoré v posledných rokoch Európa zažíva, všakže? Chválabohu, že sa ich v súčasnosti už rôzni pronárodní lídri európskych krajín snažia za každú cenu zastaviť…

Martin Bago

https://www.teraz.sk/zahranicie/sudny-dvor-eu-rozhodol-o-obmedzeni-vy/395249-clanok.html
https://www.novinky.cz/zahranicni/504838-soud-eu-vsechny-migranty-kteri-spachaji-zlocin-vyhostit-nelze.html
https://svet.sme.sk/c/22120604/sudny-dvor-rozhodol-o-obmedzeni-vyhosteni-utecencov-ktori-spachali-trestny-cin.html

By |2019-05-17T13:23:52+00:0017. mája 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment