Z RZP sa stal predražený taxík

//Z RZP sa stal predražený taxík

Z RZP sa stal predražený taxík

Dovolím si zdieľať pár vynikajúco vystihnutých momentov psychiatra, nakoľko to isté zažívam aj ja v službách. Napriek tomu, že on slúži v úplne inom kraji ako ja, vidieť, že bizárnosť je všade rovnaká a v rovnakej miere.

Úryvok z článku:

Rovnakí pacienti, akých som spomínal vyššie, totiž môžu zaťažiť urgentnú službu aj tým, že si zavolajú záchranku. Tá ich bez problémov dopraví na miesto určenia namiesto toho, aby im na dispečingu povedali, že na druhý deň predsa môžu navštíviť svojho doktora, že výjazd k nim nie je z medicínskeho hľadiska indikovaný alebo že zbytočne zaťažujú linku, ktorá je určená pre vážnejšie prípady. Tak sa stane, že na urgente ošetrujem štvrtýkrát za mesiac človeka, ktorý cíti úzkosť už dobrého polroka, ibaže sa na ňu nejako pozabudol liečiť u svojho psychiatra. Na internom urgente nie je výnimkou, že isté typy pacientov a pacientiek ošetrujú aj desaťkrát za mesiac len preto, že im vyskočil tlak alebo im prišlo na zvracanie a zavolali si záchranku. Prípady ako bolesti chrbta, ktoré už pomaly trvajú týždne, sú tiež celkom bežné. Z urgentu si mnohí urobia aj priestor na kontrolné vyšetrenie – samozrejme s už spomenutým taxíkom. Posádka RZP pritom vždy hovorí, že pacientovi nepodali žiadny liek, pretože to nie sú oprávnení urobiť, pričom ide o kvalifikovaných a múdrych záchranárov alebo sestry, a navyše, pacienta musia vždy niekam dopraviť/doručiť. Znamená to, že situáciu nemôžu vyriešiť na mieste, na ktoré boli poslaní.

Tak čo iného ako taxi služba potom sú?

Keby Vám alebo Vašim blízkym nedajbože niečo bolo, určite by ste boli radšej, keby ste narazili na sviežeho lekára, nie na nevyspatého, zodratého a zbytočnými vyšetreniami zdecimovaného ducha, ktorý by na Vás hľadel na pol oka, s dvoma ibuprofénmi v krvi a s miskou kávy v žalúdku, ktorá mu už aj tak nemôže účinkovať. Mali by ste pocit, že sa o Vás dobre postará a on by to aj urobiť chcel, nielen musel. Pretože presne na to tu tá urgentná služba a urgentný príjem je.

Ak sa však z RZP bude robiť biznis, ktorého kompetencie neprevýšia akékoľvek prevozové vozidlo, a ak sa pohotovosti budú brať ako vyšetrenia, kde sa nemusí toľko čakať, tak na nás všetkých vyhorenie príde omnoho skôr, než by to ktokoľvek z nás čakal, a svoju prácu budeme robiť s nevôľou a odporom, len preto, že musíme (veľmi málo ľudí robí nočné a urgentné služby naozaj preto, že ich chce robiť – proste ich robiť treba). Hlavné poslanie urgentu je čakať na prípad, ktorý si zaslúži našu pozornosť a ktorému budeme venovať maximálnu energiu a nasadenie. Za to by sme aj mali byť platení: že sme kedykoľvek k dispozícii. Toto kedykoľvek však neznamená to isté, čo neprestajne. A to je aj zmysel záchraniek, ktoré nemajú lietať po celom meste a jeho okolí, ale majú čakať, kým sa niečo nezomelie, aby mali rezervu na prípady ako sú katastrofy, hromadné havárie alebo iné nešťastia, alebo aby mohli v čo najkratšom čase doraziť práve tam, kde ich skutočne treba.

zdroj: https://dennikn.sk/blog/1516659/doktor-by-mal-v-urgentnej-sluzbe-spat/

By |2019-07-02T23:38:29+00:002. júla 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Propagandistické média a média v rukách zločineckých skupín ma začali diskreditovať a vymyšľať si za účelom pošpinenia môjho dobrého mena. Moja práca a aktivity cez portál idemvolit.sk, ktorý som spoluzakladal im leží v žalúdku. Narúša ich jednoliaté videnie sveta a sú nešťastní, keď si niekto dovolí hľadať súvislosti a nejasnosti za nimi garantovanými faktami.... Vyzývam všetkých, ktorí chcú pômocť k lepšiemu Slovensku nech sa mi ozvú. Riešíme rôzné veci ako výrub lesov, rozkradanie peňazí cez mimovládky, občianské združenia, zločinecké prepojenia osôb v politike a súkromnom sektore, rozkrádanie nerastných surovín, zahladzovanie stop po zločinoch, manipulovanie s archeologickými nálezmi. Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

Leave A Comment