WADA sa chystá opätovne vylúčiť Rusko nielen z OH 2020, ale na štyri roky aj z väčšiny svetových športových súťaží

//WADA sa chystá opätovne vylúčiť Rusko nielen z OH 2020, ale na štyri roky aj z väčšiny svetových športových súťaží

WADA sa chystá opätovne vylúčiť Rusko nielen z OH 2020, ale na štyri roky aj z väčšiny svetových športových súťaží

Útoky na Rusko sa s blížiacimi olympijskými hrami 2020 v Tokiu začínajú opäť stupňovať! Nezávislá Odvolacia a revízna komisia (CRC) dala v týchto dňoch Svetovej antidopingovej agentúre (WADA) odporúčanie, aby zbavila Ruskú antidopingovú agentúru (RUSADA) statusu „v súlade“ so Svetovým antidopingovým kódexom, a opätovne ju vylúčila z WADA.

Dôvodom majú byť dáta, ktoré získala WADA z moskovského laboratória a ktoré mali podľa CRC opäť obsahovať údajne až tisíce „zmien a nezrovnalostí“. Výkonný výbor WADA bude o tejto záležitosti definitívne rozhodovať 9. decembra v Paríži, no ak poslúchne odporúčania CRC, čakajú Rusko nové sankcie a hrozí mu aj zákaz účasti jeho športovcov na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu. RUSADA už bola raz z WADA vylúčená, čo spustili tvrdenia a obvinenia zo strany riaditeľa moskovského antidopingového laboratória Rodčenkova, ktorý ruské úrady obvinil z toho, že riadili falšovanie dopingových vzoriek, a vyvrcholilo to až tým, že na OH2018 museli ruskí športovci vystúpiť pod neutrálnou vlajkou. Po tvrdom opätovnom treste pre Rusov volá samozrejme aj americká Antidopingová agentúra (USADA), ktorá tvrdí, že každý trest nižší ako štvorročná suspendácia Ruska za toto vážne porušenie pravidiel bude ďalšou nespravodlivosťou voči mnohým čistým športovcom.

Ide však hlavne o ďalšiu snahu USA a Západu o odstavenie Ruska a ruských športovcov, ktorí podávajú jedni z najlepších výkonov, zo svetového športu a o poníženie Ruska ako krajiny. Je to viac než evidentné, pretože to, čo opätovne navrhuje USADA a aj CRC by úplne odstavilo Rusko a jeho športovcov nielen od budúcoročných letných OH v Tokiu, ale aj od zimných OH 2022 v čínskom Pekingu a dokonca aj od súťaží na rôznych svetových šampionátoch počas min. štyroch rokov. Prípadne by sa ich mohli zúčastniť pod označením „Olympijský športovec z Ruska“, podobne ako tomu bolo na zimných OH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Ak by však k takémuto niečomu došlo, ohroziť by to mohlo napr. aj iné podujatia ako Majstrovstvá sveta 2023 v ľadovom hokeji v Petrohrade či preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní naplánované v stredisku neďaleko Soči. A to by už bol skutočne vrchol drzosti!

Útoky na Rusko teda pokračujú a blížiacimi olympijskými hrami 2020 v Tokiu začínajú opäť stupňovať! Podobne sa na margo najnovšieho diania okolo ruského športu vyjadril aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorý doslova uviedol: „Odporúčanie výboru pre kontrolu dodržiavania predpisov WADA na prísny dištanc počas štyroch rokov je len ďalšou snahou Západu o odstavenie Ruska. Sú to ľudia, ktorí chcú Rusko dostať do obranného postavenia tým, že nás obviňujú takmer zo všetkého v každej oblasti medzinárodného života – konflikty, ekonomika, energetika, plynovody či predaj zbraní“. A presne to je tým pravým a hlavným cieľom opätovne naštartovaného ruského „dopingového škandálu“. Ak by aj došlo k určitým manipuláciám so vzorkami, človek by pochopil určitý trest, možno peňažný alebo aj tvrdší zameraný voči jednotlivcom, no kolektívna vina a trest a nebodaj odstavenie všetkých či väčšiny ruských športovcov na 4 roky od účasti na Olympiádach a iných súťažiach či od ich organizácie, je obyčajným politicky motivovaným svinstvom opätovne naštartovaným USA a Západom, ktoré má za účel opäť len zastaviť, pošpiniť, ponížiť Rusko na svetovej scéne. O nič iné tu nejde…

Martin Bago

https://www.teraz.sk/sport/sport-rusku-hrozi-za-falsovanie-dat/432208-clanok.html
https://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/534174-americania-chcu-pre-rusov-najprisnejsi-trest-o-futbalove-vrcholy-nepridu/
https://www.sport7.sk/149558/rusky-megaskandal-hrozi-ze-rusko-pride-o-ucast-na-euro-2020
https://www.teraz.sk/sport/futbal-pripadny-trest-pre-rusko-do-wa/432558-clanok.html
https://sport.pravda.sk/ostatne-sporty/clanok/533733-wada-odporucili-aby-opat-vylucila-rusko-tygart-ziada-tvrdy-trest/

By |2019-11-28T09:42:34+00:0028. novembra 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment