Vie vrchný veliteľ Ozbrojených síl USA Trump kde má svoju armádu? Kto vlastne dnes ovláda Pentagon?

//Vie vrchný veliteľ Ozbrojených síl USA Trump kde má svoju armádu? Kto vlastne dnes ovláda Pentagon?

Vie vrchný veliteľ Ozbrojených síl USA Trump kde má svoju armádu? Kto vlastne dnes ovláda Pentagon?

Včera vyplávali na svetlo sveta informácie, že americká lietadlová loď Carl Vinson spolu s ďalšími bojovými plavidlami a technikou (cca. 60 lietadiel a 5000 vojakov) mala po celý čas iný smer plavby ako ten, ktorý svetu koncom minulého týždňa predstavila nová americká administratíva a dokonca aj sám americký prezident Donald Trump, ktorý vtedy povedal, že k Severnej Kóreii posiela svoju armádu.

To sa ale ukázalo ako zavádzajúca informácia, pretože lietadlová loď Carl Vinson so svojou flotilou celý čas mierila k austrálskym brehom (3 500 km od KLDR) na spoločné cvičenie s Austráliou! Cvičenie ale bolo po daných informáciách náhle „skrátené“ a Carl Vinson so svojou flotilou už dnes mieri do severovýchodného Pacifiku „zastrašovať“ severokórejský režim.

A ja sa pýtam, kto dnes vlastne naozaj ovláda a riadi americkú armádu? Kto rozhoduje o najzákladnejších a strategických plánoch a rozhodnutiach na úrovni jednej z najvyspelejších a najväčších armád sveta? Trumpova administratíva, globalisti, či neoconi a pentagonskí vojnoví jastrabi? Veď samotný najvyšší veliteľ ozbrojených síl Donald Trump očividne sám nevie, kde má svoju armádu! Prečo ten náhly obrat lietadlovej lode Carl Vinson s flotilou k brehom KLDR po tom, čo prenikli informácie, že daná loď mieri k Austrálii? Ide o zachovanie si tváre novej US administratívy z dôvodu, že naozaj nevie, kde sa jej armáda nachádza? Alebo o nejaký vopred premyslený manéver, ktorého význam zistíme až časom? Aj keď sa táto situácia zdá byť komickou, ona až takou komickou nie je, pretože ak vrchný veliteľ ozbrojených síl USA naozaj nemá pod kontrolou svoju vlastnú armádu, či dokonca ani len nevie, kde sa mu jeho vojenská technika nachádza, niečo nie je naozaj v poriadku a situáciu to robí o to nebezpečnejšou.

Alebo žeby šlo o hru, ktorou sa snaží Trump na jednej strane „napínať svaly“ a ukazovať svetu svoju moc a na tej druhe umlčať svoju domácu opozíciu? Nech je to akokoľvek, množstvo ľudí, politikov, odborníkov a lídrov krajín sveta zatiaľ nie celkom dobre chápe, čo sa v USA vlastne deje. Či za tým stojí Trump a ľudia okolo neho, globalistické kruhy túžiace o uchopení celosvetovej moci alebo neoconi a petnagonskí vojnoví jastrabi túžiaci za každú cenu rozpútať svetovú vojnu. Napriek všetkému otázka zostáva rovnaká: Kto vlastne dnes skutočne ovláda a riadi americkú armádu?

Martin Bago

http://zpravy.idnes.cz/carl-vinson-kldr-028-/zahranicni.aspx?c=A170419_105913_zahranicni_aha
https://cz.sputniknews.com/svet/201704195148303-usa-carl-vinson-korea/
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/americka-valecna-lod-si-spletla-smer-a-neplula-ke-kldr_426427.html
https://www.rt.com/usa/385357-vinson-armada-korea-spicer/
http://www.reuters.com/article/us-northkorea-usa-carrier-idUSKBN17L03J
https://www.nytimes.com/2017/04/18/world/asia/aircraft-carrier-north-korea-carl-vinson.html?_r=1

By | 2017-04-20T15:29:13+00:00 19. apríla 2017|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment