Voľby do EP nič nezmenia! Juncker priznal, že vedenie EK zablokuje akéhokoľvek euroskeptika uchádzajúceho sa o pozíciu eurokomisára!

//Voľby do EP nič nezmenia! Juncker priznal, že vedenie EK zablokuje akéhokoľvek euroskeptika uchádzajúceho sa o pozíciu eurokomisára!

Voľby do EP nič nezmenia! Juncker priznal, že vedenie EK zablokuje akéhokoľvek euroskeptika uchádzajúceho sa o pozíciu eurokomisára!

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker sa vo svojom tohto týždňovom interview, ktoré poskytol poľským médiám, doslova vysmial pronárodným stranám, ktoré si myslia, že by mohli po májových voľbách do Európskeho parlamentu ovládnuť EU a spomaliť tak ďalšiu centralizáciu tohoto globalistického projektu.

Tento nikým nevolený byrokrat v interview doslova povedal: „V týchto voľbách tí, čo podporujú to bláznivé národovectvo, zaplatia hroznú cenu… Nikto to zatiaľ nevie, ale naposledy som z kandidátky vyhodil šesť navrhovaných komisárov, ktorých na mňa skúšali vlády národniarov! Nezabúdajte, že vlády sa len uchádzajú o umiestnenie svojho komisára. Je ale na predsedovi Európskej komisie, koho si zoberie a ten vybraným tiež pridelí ich pôsobnosť!“ Juncker sa ďalej na margo poľskej vlády, voči ktorej začala EK viesť konanie v súvislosti s obavami z „oslabenia nezávislosti justície a z porušovania základných európskych hodnôt“, uviedol: „Vláda zákona je základným kameňom EU. A aj keď si občas niektoré krajiny podľa toho, komu sa práve podarí dostať sa k moci a v akej fáze politického cyklu sa nachádzajú, dovolia určitú mieru odporu, tak mne je jasné, že behom pár rokov tieto problémiky už ustanú“.

Tieto najnovšie Junckerove vyjadrenia teda len krásne odhaľujú nedemokratickosť EU! Môžme kľudne hovoriť o závažných odhaleniach z úst najvyššieho bruselského úradníka, ktorý sa doslova chválil nedemokratickými praktikami na najvyššej úrovni EU, ktoré ešte aj sám dlhodobo praktizuje! A celé to teda dokazuje len jedno – že voľby do Europarlamentu nič významné nezmenia a eurobyrokrati aj v prípade, že by bolo obsadenie EP pronárodné, vždy nájdu mechanizmus ako EP obísť! Keď vedia zablokovať pronárodných kandidátov na eurokomisárov, tak toto poľahky zvládnu.

Stačí napr. niektoré veci preniesť na úroveň ministrov a dať o nich rozhodovať kvalifikovanou väčšinou, kde západné štáty tie východné s určitosťou prehlasujú. Nehovoriac o tom, že byrokrati z Eurokomisie a aj niektorí lídri západných štátov sa snažia už aj o to, aby sa pri hlasovaniach Európskej rady, ktorých sa zúčastňujú hlavy členských štátov, zrušil systém jednomyseľného hlasovania, a to dokonca vo všetkých najdôležitejších oblastiach – v oblasti zahraničnej a bezpečnostnej politiky, daňovej politiky, v oblasti energetiky a klímy a najnovšie aj v oblasti sociálnej politiky!

Okrem toho, o najdôležitejších veciach na úrovni EU sa nerozhoduje v Európskom parlamente, ale v Európskej komisii a na Európskej rade. Mať kvalitné pronárodné a protimigračne zamerané zloženie Europarlamentu je síce tiež dôležité, pretože aj poslanci EP schvaľujú určitú legislatívu, zaujímajú stanoviská a odporúčajú EK a ďalším orgánom EU ďalší postup, no na smerovaní EU to nič nezmení, a to nielen preto, že Eurokomisia si nielenže vždy nájde mechanizmus ako EP obísť, ale aj preto, že do Európskej komisie sa žiadny pronárodný kandidát a euroskeptik nikdy nedostane. A to je potvrdené už aj slovami samotného Junckera.

O nejakej väčšej reforme Únie sa po voľbách do EP teda baviť nemožno, pretože na také niečo je potrebné vymeniť vedenie Európskej komisie, čo je pri súčasnom vedení EK a západných štátov utopistická predstava. A práve preto je okrem eurovolieb dôležité správne voliť najmä v parlamentných voľbách, aby sme v rámci V4 mohli aj naďalej vzdorovať absurdnostiam a diktátu Bruselu, pretože to naozaj vyzerá tak, že niet šance tento prehnitý megalomanský spolok nijako zreformovať. Jedine si držať svoju pozíciu, nedovoliť ďalšie odovzdávanie suverenity na vedenie nevolenej Európskej komisie a vyčkať pokým sa EU nerozpadne. Nič prehnité totiž dlhodobo nevydrží: A história to len potvrdzuje…

Martin Bago

https://www.breitbart.com/europe/2019/04/30/eu-boss-block-conservative-commission/
https://www.rp.pl/Unia-Europejska/304289975-Juncker-Kaczynski-nie-chcial-sie-ze-mna-spotkac.html

https://www.rp.pl/Unia-Europejska/190429456-Juncker-Polsce-nie-grozi-polexit.html
Viac som o tom, ako sa Eurokomisia opäť intenzívne pokúša uchopiť moc nad členskými štátmi EU písal v o svojom článku tu:
https://blog.hlavnespravy.sk/11695/eurokomisia-sa-opat-intenzivne-pokusa-uchopit-moc-nad-clenskymi-statmi-eu/

By |2019-05-02T16:55:25+00:002. mája 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Voľby do EP nič nezmenia! Juncker priznal, že vedenie EK zablokuje akéhokoľvek euroskeptika uch… appeared first on Blog […]

Leave A Comment