Vláda sa chystá bojovať proti „falošným správam“ šíreným ako zvnútra krajiny, tak zo zahraničia

//Vláda sa chystá bojovať proti „falošným správam“ šíreným ako zvnútra krajiny, tak zo zahraničia

Vláda sa chystá bojovať proti „falošným správam“ šíreným ako zvnútra krajiny, tak zo zahraničia

Ministerstvá obrany a zahraničných vecí SR v týchto dňoch už pripravili návrhy dvoch dokumentov – novej Bezpečnostnej stratégie SR a novej Obrannej stratégie SR, ktoré by mal po schválení vládou na jeseň odsúhlasiť aj parlament a ktoré okrem bezpečnostných trendov a ich vývoja, poukazujú a upozorňujú aj na zmenenú škálu a rozsah hrozieb, medzi ktoré bola zaradená aj zvyšujúca sa intenzita a nebezpečnosť „strategickej“ propagandy, vrátane dezinformačných aktivít z vonkajšieho aj vnútorného prostredia podporovaných činnosťou „extrémistických“ skupín a hnutí!

Ako ministerstvo píše: „Tie môžu polarizovať spoločnosť, oslabiť dôveru občanov v demokratický a právny štát a ich vôľu brániť ho a tiež spochybniť význam členstva v NATO a EÚ!“ Slovenske ministerstvo zahraničia zase tvrdí, že „extrémistické“ sily využívajú možnosť účinnej a zdrojovo nenáročnej propagandy prostredníctvom sociálnych sietí a dezinformácie sa šíria nielen priamo zvnútra krajiny, ale aj s prispením zahraničných aktérov. Z rizík je jasné, že štát musí proti nim začať budovať bariéry!

Slovenskí vládni politici sa teda už čoskoro chystajú schváliť dokumenty, v ktorých budú asi prvýkrát medzi hlavné riziká bezpečnosti a stability SR zaradené aj propaganda (samozrejme, že tá ruská, a nie západná), dezinformácie, „extrémizmus“ a pod, na základe ktorých budú môcť v budúcnosti voči vlastným občanom šíriacim skutočnú pravdu, alternatívne informácie, či len svoje subjektívne názory začať s represívnymi opatreniami! To už nepriamo nenaznačuje len vláda, ktorá tvrdí, že sa nebude prizerať, ako ktokoľvek spochybňuje kľúčové záujmy SR prostredníctvom „falošných správ“, ale priamo k tomu vyzývajú aj rôzny „analytici“ zo západných mimovládok ako Globsec Policy Institute, ktorí dokonca vyzývajú ministerstvo vnútra, aby týmto hrozbám začalo prikladať rovnakú vážnosť ako hociktorým iným a navrhujú mu, aby zvážilo vytvorenie nejakého koordinačného mechanizmu, orgánu či štruktúry, ktoré by sa týmto témam venovali zo širšieho hľadiska!

Ako teda môžete vidieť, vláda a naši tzv. štandardní politici (napojení na západné politické kruhy a mimovládky) sa nás nechytajú len vtiahnuť do „jadra“, tj. úplne nás zapredať, vložiť do područia Západu a zlikvidovať súčasnú podobu Slovenskej republiky, ale potichu pripravujú aj stratégiu ako zablokovať šírenie akýchkoľvek pre nich nevyhovujúcich informácií, či poradiť si s prípadným masívnejším nesúhlasom a odporom občanov s týmito ich krokmi, na ktoré im ale vlastní občania nedali žiadny mandát! Diktatúra a likvidácia slobody slova sa teda po vzore západných „demokracií“ pomaly plíži aj na Slovensko! To naozaj  necháme pár jednotlivcov, aby rozhodovali o nás bez nás a v prípade nášho nesúhlasu nám zakazovali slobodne šíriť informácie? To fakt nie sme schopní s tým nič urobiť?

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/440162-stat-zacne-budovat-bariery-proti-dezinformaciam/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/405010-vlada-schvalila-zmeny-v-bezpecnostnej-a-obrannej-strategii-sr/

By | 2017-08-31T14:30:52+00:00 31. augusta 2017|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. […] Vláda sa chystá bojovať proti […]

Leave A Comment