Venezuela zadržala dodávku amerických zbraní! USA sa z nej snažia urobiť novú Sýriu

//Venezuela zadržala dodávku amerických zbraní! USA sa z nej snažia urobiť novú Sýriu

Venezuela zadržala dodávku amerických zbraní! USA sa z nej snažia urobiť novú Sýriu

USA sa z Venezuely snažia urobiť novú Sýriu! Venezuelskej tajnej polícii sa totiž v týchto dňoch podarilo zabaviť náklad zbraní, ktoré do krajiny poslali Američania s cieľom ozbrojiť pučistov a iných radikálov a radikalizovať situáciu v hlavnom meste Caracase po vzore Ukrajiny či Sýrie.

Vysoký predstaviteľ venezuelskej tajnej polície Endes Palensia Ortiz tieto zabavené zbrane predstavil médiám a uviedol, že venezuelská polícia zadržala 15 amerických útočných pušiek AR-15, pušku Micro Draco Ak-47, odstreľovaciu pušku Colt 762 so špeciálnymi zariadeniami, 2 cudzie verzie Kalašnikova, 118 zásobníkov, optické zariadenia ku Kalašnikovom, množstvo streliva, 90 rádiových staníc a 6 špeciálnych upravených mobilných telefónov určených pre agentov v teréne. Zbrane do Venezuely priviezlo lietadlo Air Bus N881 YV, ktoré vzlietlo z amerického Miami.

Niektoré správy dokonca hovoria o tom, že venezuelské bezpečnostné sily mali v týchto dňoch zlikvidovať aj bandu platených zabijakov z prostredia kolumbíjskej narkomafie snažiacu sa dostať do krajiny. Okrem toho, venezuelská armáda zatarasila vjazd do krajiny z kolumbíjskej strany mosta Las Tienditas s cieľom zabrániť skrytej invázii USA do Venezuely. Aj keď Guaidó a iní opozičníci tvrdia, že ide o blokovanie humanitárnej pomoci, Maduro a venezuelská armáda to vidia inak a vidia v tom zlú a lacnú oligarchickú šou, ktorá je predvojom pre Američanmi vedenú inváziu do Venezuely.

Ako Maduro na margo toho doslova povedal: „Venezuela bude bojovať s ekonomickými problémami svojím vlastným úsilím a vlastnou prácou a nebude nikoho o nič prosiť. Ak nám chcú pomôcť, nech zrušia blokádu a sankcie!“ A s tým musím len súhlasiť, pretože USA a Západ to na jednej strane hrajú na humanitu a pomoc, teda na obohraný scenár podobný tomu pri Líbyi či Sýrii, no na strane druhej uvalili na Venezuelu (opäť podobne ako na Líbyu či Sýriu) rozsiahle sankcie a ekonomickú blokádu, ktorou trpia len obyčajní ľudia! Tí však budú rovnako trpieť aj ak by sa vlády ujal v USA školený samozvanec Guaidó, ktorý vo štvrtok už verejne avizoval, že otvorí venezuelský ropný sektor zahraničným firmám a umožní im vstúpiť aj do hlavnej štátnej ropnej firmy PDVSA. A to myslím hovorí za všetko.

Je už každému jasné o čo tu teda po celý čas ide a aký scenár pripravujú USA a Západ pre Venezuelu a jej zbedačený ľud? Je už každému jasné, že USA si z Venezuely chcú urobiť druhú Ukrajinu alebo Sýriu? A naši zapredanci z ministerstva zahraničných vecí, z prezidentského paláca a zapredanci z liberálnych strán a médií tomu tlieskajú a radujú sa, že dôjde k ďalšiemu víťazstvu „slobody a demokracie“. Je to naozaj niečo tak nechutné, že sa k tomu nesmieme ako štát nielenže nikdy pripojiť, ale mali by sme sa snažiť aj podporovať krajiny (Rusko, Čína, Turecko, Irán…), ktoré sa premene Venezuely na ďalšiu Ukrajinu či Sýriu snažia zabrániť. Okrem toho, aj keď sme malý štát, máme právo a možnosť min. dávať o sebe hlasno vedieť, že ide o gigantické porušovanie medzinárodného práva, s ktorým striktne nesúhlasíme! Je to dôležité, pretože ak na takéto konanie budeme nečinne prehliadať, či ho nebodaj odobríme, môže sa to celé raz otočiť aj proti nám samotným…

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/501160-venezuelska-armada-zablokovala-most-po-ktorom-mala-prist-pomoc-z-kolumbie
https://www.presstv.com/Detail/2019/02/06/587856/Venezuela-US-weapons-seizure-Florida
https://twitter.com/PalenciaEndes/status/1092877981347926016
https://www.zerohedge.com/news/2019-02-06/venezuela-says-it-intercepted-covert-us-weapons-shipment-miami
https://www.aa.com.tr/en/americas/us-weapons-shipment-seized-venezuelan-official/1385256
https://twitter.com/ecotalvora/status/1092953057074298880
https://www.independent.co.uk/news/world/americas/juan-guaido-will-open-up-oil-deals-to-foreign-private-companies-a8763821.html

By |2019-02-08T08:19:48+00:007. februára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment