V Rusku sa vlastizrada trestá tvrdými trestami! Na Slovensku za ňu nebol za posledných 30 rokov odsúdený nikto!

//V Rusku sa vlastizrada trestá tvrdými trestami! Na Slovensku za ňu nebol za posledných 30 rokov odsúdený nikto!

V Rusku sa vlastizrada trestá tvrdými trestami! Na Slovensku za ňu nebol za posledných 30 rokov odsúdený nikto!

Ruský vojenský súd vyniesol v týchto dňoch mnohoročné tresty väzenia za vlastizradu, ktorej sa dopustili pracovník ruskej antivírusovej firmy Kaspersky Lab a vysoký úradník tajnej služby FSB.

Obaja boli obvinení a odsúdení za to, že spolupracovali s tajnými službami USA. Vysoký úradník FSB plukovník Sergej Michajlov dostal za svoje konanie 22 rokov väzenia so sprísneným režimom a vedúci pracovník spoločnosti Kaspersky Lab Ruslan Stojanov zase 14 rokov! Do kauzy mali byť zapletení aj ďalší dvaja ľudia, a to Michajlovov podriadený Dmitrij Dokučajev a obchodník Georgij Fomenkov, ktorých súd ešte len čaká. Rusko sa teda s vlastizradcami nepapre a každú vlastizradu aj reálne tvrdo postihuje!

Teda nie ako na Slovensku, kde za posledných 30 rokov nebol za tento obzvlášť závažný trestný čin nikto odsúdený! A pritom vlastizradcov, ktorí vykonávajú protištátne činnosti, ktoré sa dajú preukázateľne ako vlastizrada klasifikovať, je tu naozaj požehnane. Stačí sa pozrieť len od prezidentského paláca či na ministerstvo zahraničných vecí, ktorí svojimi aktivitami vtiahli alebo sa snažili vtiahnuť do rôznych pre SR nevýhodných zmlúv, spolkov, či činností a besnení, ktoré Slovensko a jeho dobrú povesť a vzťahy s ostatnými krajinami len poškodili a poškodia. Nehovoriac o činoch bývalých vlád, ktoré rozkradli a doslova za pár centov rozpredali slovenský strategický štátny majetok zahraničným korporáciám, pričom sa nielen giganticky nabalili (viď len kauza Gorila), ale aj urobili zo Slovákov lacnú pracovnú silu pre zahraničných korporátnych otrokárov! A za tieto činy nebol zatiaľ nikto odsúdený.

A pritom slovenský trestný zákon pozná pojem vlastizrada, ide konkrétne o zákon č. 300/2005 Z. z. § 311, ktorý doslova hovorí: „Občan Slovenskej republiky, ktorý v spojení s cudzou mocou alebo s cudzím činiteľom spácha trestný čin úkladov proti Slovenskej republike, teroru, záškodníctva alebo sabotáže, potrestá sa odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsaťpäť rokov alebo trestom odňatia slobody na doživotie. A preto základným cieľom všetkých nastávajúcich politikov, vlád, prezidentov a iných verejných činiteľov by malo byť sfunkčnenie právneho štátu a vyšetrenie všetkých káuz, zločinov, zlodejín a protištátnych činností, ktoré sa dajú klasifikovať ako vlastizrada a potrestanie ich vinníkov, pretože nie je predsa možné, aby tu niekto dlhé roky beztrestne rozkrádal štát a páchal vlastizradu! A pokým sa toto nezmení, tak sa ďalej nepohneme ani o jeden jediný krok…

Martin Bago

https://hnonline.sk/svet/1897753-rusky-vojensky-sud-udelil-prisne-tresty-za-vlastizradu-odsudeni-mali-pomahat-usa
http://www.teraz.sk/najnovsie/rusko-manazer-firmy-kaspersky-lab-sto/380705-clanok.html
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/503574-manazer-firmy-kaspersky-lab-dostal-14-rokov-za-vlastizradu/
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2005-300

By |2019-02-28T14:26:17+00:0028. februára 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. […] post V Rusku sa vlastizrada trestá tvrdými trestami! Na Slovensku za ňu nebol za posledných 30 rokov … appeared first on Blog […]

Leave A Comment