USA sa rozhodli definitívne izolovať od sveta! Kvôli Skripaľovi zavádzajú drakonické sankcie voči Rusku

//USA sa rozhodli definitívne izolovať od sveta! Kvôli Skripaľovi zavádzajú drakonické sankcie voči Rusku

USA sa rozhodli definitívne izolovať od sveta! Kvôli Skripaľovi zavádzajú drakonické sankcie voči Rusku

​Ministerstvo zahraničných vecí USA v stredu vyhlásilo, že USA dospeli k záveru, že to bolo práve Rusko, kto použil nervovoparalytickú látku novičok proti bývalému ruskému dvojitému agentovi Sergejovi Skripaľovi a jeho dcére Julii v marci tohto roku v Británii a preto za to do konca augusta zavedú voči Rusku nové a tvrdé sankcie!

Ako sa americké MZV nechalo počuť, nové sankcie nadobudnú platnosť okolo 22. augusta a budú zavádzané v dvoch fázach. Prvá sa bude týkať obchodnej výmeny, finančných transakcií, či vývozu citlivého tovaru súvisiaceho s americkou národnou bezpečnosťou a bude aktivovaná hneď a druhá by mala byť oveľa tvrdšia a zahŕňať celú škálu oblastí ako napr. aj obmedzenie diplomatických vzťahov, pozastavenie letov ruskej spoločnosti Aeroflot do USA, či prerušenie takmer všetkej obchodnej výmeny medzi USA a Ruskom. Tá však má byť aktivovaná až po 90 dňoch, ak Moskva neposkytne Washingtonu spoľahlivé záruky, že už nebude používať chemické zbrane a umožní inšpekcie OSN alebo iných medzinárodných pozorovateľských skupín vo svojich zariadeniach.

Rusko samozrejme s týmito tvrdeniami USA nesúhlasí a bráni sa, že USA neposkytli žiadne dôkazy, ktorými by mohli objasniť uvalenie nových sankcií voči RF súvisiacich s otravou Skripaľa a jeho dcéry. Hovorkyňa ruského MZV Marija Zacharovová na margo toho povedala, že Rusko na sankcie tvrdo odpovie a dodala: „Ruská strana neraz varovala, že zaobchádzať s Ruskom z pozície sily a ultimát úžitok neprinesie a nemá vyhliadky uspieť. V reakcii na krok Washingtonu vypracuje Rusko odvetné opatrenia… Washington vedome stanovil pre neuplatnenie sankcií požiadavky, ktoré sú pre Rusko neprijateľné. Namiesto toho, aby zlepšili styky, vrhli všetky sily na zhoršenie vzťahov.“

Americké MZV ide teda bez akýchkoľvek dôkazov opäť sankcionovať Rusko a dáva Rusku zámerne nesplniteľné požiadavky, ktorých splnenie by Rusko dalo doslova do pozície poddaného, čo samozrejme RF nikdy neurobí. USA idú tentokrát ale nové sankcie zavádzať nie na základe nejakej novej zámienky, či udalosti, ale na základe takmer pol roka starej kauzy (Kde boli doposiaľ?), ktorá je už každému len na smiech! Americkí politici sa očividne definitívne rozhodli izolovať sa pred svetom a zlikvidovať dobré vzťahy s väčšinou krajín sveta! Nie sú to totiž len sankcie voči Rusku, ale aj obchodná vojna s Čínou, Európou, sankcie voči Iránu, Sýrii, Venezuele, KLDR atď, nezhody so spojencami, či okolitými krajinami ako Mexikom a Kanadou alebo podobné obmedzenia a reštrikcie voči ďalším krajinám sveta, ktoré každodenne viac a viac posúvajú USA nad okraj priepasti. A uplatnenie druhej fázy sankcií voči Rusku by celý tento proces len zaklincovalo.

Z niekdajšej superveľmoci sa teda za pár rokov skutočne stal „iba“ obyčajný štát, ktorý je každému súdnemu človeku už len na smiech. Ale to je evidentne hlavným cieľom ľudí riadiacich procesy na pozadí a stojacich aj za novou americkou administratívou. Pretože naozaj nie je možné, aby bol niekto tak hlúpy a neodborný, že si neuvedomuje, že takýmito krokmi úplne zlikviduje meno, vplyv a vážnosť USA vo svete! Resp. aby zo superveľmoci urobil štát, ktorý je každému len na smiech. Aj keď boj neoconov a Trumpa prebieha v plnom prúde, po realizácii takýchto sankcií prehrajú všetci. Ale taký je skutočný osud skrachovaných USA, pretože centrum geopolitického diania sa už dlhšiu dobu presúva z euroatlantického do eurázijského priestoru s hlavnými aktérmi – Ruskom a Čínou!

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/479749-usa-potvrdili-ze-skripala-otravila-moskva-chystaju-sankcie/
https://www.ta3.com/clanok/1133412/voci-rusku-chystaju-nove-sankcie-usa-ich-zavedu-po-otrave-skripala.html
https://www.nytimes.com/2018/08/08/world/europe/sanctions-russia-poisoning-spy-trump-putin.html
https://www.reuters.com/article/us-britain-poison-skripal-usa/us-imposes-sanctions-on-russia-for-nerve-agent-attack-in-uk-idUSKBN1KT2FC
https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-45122723

By |2018-08-09T22:57:22+00:009. augusta 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment