USA majú v tichosti voči Číne pripravovať ekonomické sankcie! Údajne za neriešenie „problému“ s KĽDR

//USA majú v tichosti voči Číne pripravovať ekonomické sankcie! Údajne za neriešenie „problému“ s KĽDR

USA majú v tichosti voči Číne pripravovať ekonomické sankcie! Údajne za neriešenie „problému“ s KĽDR

Viaceré svetové denníky dnes priniesli informácie o tom, že vysokopostavení poradcovia amerického prezidenta Donalda Trumpa pripravujú v tichosti balíček obchodných a ekonomických opatrení proti Číne, a to kvôli jej nečinnosti ohľadom jadrového programu a obchodovaniu s KĽDR

Čínske vedenie podľa USA nečiní dostatočné kroky na zastavenie severokórejského vývoja jadrovej zbrane, ktorá by mohla zasiahnuť až americké pobrežie a má sa dopúšťať aj „nekalých“ obchodných praktík s KLDR. Čínu už za to v týchto dňoch skritizoval aj samotný Trump, ktorý povedal, že Čína v otázke KLDR stále nekoná a vzájomný obchod medzi ňou a KLDR činí stovky miliárd USD ročne. Správy ďalej hovoria, že medzi možné opatrenia, ktoré vysokopostavení poradcovia Bieleho domu uvažujú voči Číne zaviesť majú patriť obchodné obmedzenia, či ekonomické sankcie. Ako príklad, o ktorom má údajne dokonca uvažovať aj samotný Trump je uvedené zavedenie obchodných obmedzení na dovoz ocele, ale možností má byť viacero. O tom či a aké obmedzenia USA nakoniec voči Číne uvalia sa má rozhodnúť už v najbližšej dobe.

Akoby teda nestačilo, že americký Kongres minulý týždeň odhlasoval nový zákon, ktorý uvaľuje masívne sankcie voči Rusku, Iránu a KĽDR, ktoré sa samozrejme bytostne dotýkajú nielen EU, ale aj ostatných krajín sveta (medzi nimi aj Turecka, Číny a iných krajín) obchodujúcich a spolupracujúcich na projektoch s Ruskom (sankcie totiž zasahujú všetky projekty a vzťahy medzi ruskými a inými energetickými, finančnými, dopravnými, oceliarskymi, či banskými spoločnosťami a týkajú sa projektov, v ktorých je aspoň 33% ruská účasť), chcú podľa najnovších správ americkí politici uvaliť osobitné sankcie a obchodné obmedzenia aj na samotnú Čínu pre jej obchodovanie a nezadržiavanie KĽDR!

Veľkým paradoxom ale je, že USA v podstate zamýšľajú uvaliť sankcie na krajinu, ktorá v súčasnosti ešte vlastní americké štátne dlhopisy v hodnote 1 bilióna USD! Čína je totiž najväčším veriteľom USA na svete, aj keď je pravda, že v poslednom roku sa ich začala masívne zbavovať, a to v v počtoch desiatok miliárd USD mesačne! Čo týmto celým vlastne americkí pomätení politici sledujú? To sú naozaj až takí tupí, resp. zaslepení svojou americkou „výnimočnosťou“, že sa chystajú naozaj sami seba ekonomicky a obchodne zlikvidovať? Alebo sa po Rusku a Iráne snažia takto „zbaviť“ svojho ďalšieho súpera – formujúcu sa novú ekonomickú veľmoc Čínu? Veď ak by USA v najbližšej dobe naozaj na Čínu uvalili sankcie, už by v podstate mali svoje sankcie uvalené na celý svet, rozumej na tú časť krajín sveta, ktorá sa im nechce a nemieni podriadiť! A to už je niečo, čo naozaj zdravý rozum neberie.

PS: Tu už zostáva asi naozaj len jediné: Aby sa krajiny EU, Rusko, Irán, Čína, Sýria a všetky tie krajiny, na ktoré USA uvalili svoje sankcie spojili a spoločne uvalili tvrdé protiopatrenia na amerických politikov, spoločnosti a tovary a toto embargo udržovali dovtedy, pokiaľ sa USA nezačnú ekonomicky prepadávať a ich politici konečne vzpamätávať!

Martin Bago

https://cz.sputniknews.com/politika/201707315719977-politico-administrativa-usa-sankce-cina/
http://www.politico.com/story/2017/07/31/trump-china-trade-241153
http://russianconstruction.com/news-1/28473-trump-team-develops-sanctions-against-china.html
http://www.express.co.uk/news/world/835022/donald-trump-us-punish-china-xi-kim-jong-un-north-korea-missile-russia-putin-cold-war

By |2017-07-31T16:16:17+00:0031. júla 2017|Categories: Infovojna|32 komentárov

About the Author:

Avatar

32 komentárov

 1. writing an essay for college admission https://essaypoints.com/

 2. writing essays in college https://essaytag.com/

 3. website that writes essays https://essaysnet.com/

 4. legit essay writing services https://essaywritercentral.com/

 5. best custom essay writing services https://essayghostwriter.com/

 6. dating gay places philadelphia https://gayonlinedating.net/

 7. can you eat cheese on keto

 8. easy keto dinner

 9. diet doctor keto bread

 10. christian free dating sites uk

 11. free online safe dating sites

 12. text dating for free

 13. dating sites uk free

 14. dating simulator free online

 15. free online dating wealthy men

 16. best free internet dating sites 2013

 17. current free dating site in australia

 18. free hiv dating personals

 19. amputee dating free

 20. good online dating sites for free

 21. usa free dating site 2021

 22. 100 free military dating sites

Leave A Comment