Trumpov exporadca Bannon zahajuje projekt na podporu pronárodných síl po celej Európe

//Trumpov exporadca Bannon zahajuje projekt na podporu pronárodných síl po celej Európe

Trumpov exporadca Bannon zahajuje projekt na podporu pronárodných síl po celej Európe

Bývalý poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa a zakladateľ jedného z najväčších alternatívnych portálov Breitbart News Steve Bannon vo svojom najnovšom rozhovore pre portál Thedailybeast oznámil, že chce založiť nadáciu s názvom The Movement, ktorá bude podporovať, radiť a pomáhať financovať pronárodné strany v európskych krajinách.

Sídlo jeho nadácie The Movement by malo byť v Bruseli, už v najbližších mesiacoch začne naberať zamestnancov a Bannon by chcel, aby začala svoju činnosť už na budúci rok pred voľbami do Európskeho parlamentu. Hlavnou náplňou nadácie bude odborný výskum, pomoc a poskytovanie poradenskej činnosti pravicovo a pronárodne orientovaným ľuďom, skupinám a stranám, ktorých počty po celej Európe rýchlo rastú, no v mnohých prípadoch im chýba profesionálna politická štruktúra a peniaze.

Bannona mal k tomuto kroku inšpirovať nielen Brexit, ale napr. aj nedávny úspech talianskych pronárodných strán Hnutie piatich hviezd a Liga, ktorých vládu označil dokonca za bijúce srdce modernej politiky. Ako Bannon na margo tohoto celého vo svojom rozhovore doslova povedal: „Európsku politiku čaká v najbližších rokoch zásadný zlom. Pravicovo-národný populizmus je to, čo sa bude diať. To je to, čo bude vládnuť. Budete tu mať individuálne národné štáty s ich vlastnými identitami, s ich vlastnými hranicami!“ Ako dodal, chce sa stať protipólom známeho amerického miliardára Georgea Sorosa, ktorý podľa neho sponzoruje predovšetkým liberálne orientované zoskupenia a projekty, no on bude podporovať práve tie, ktoré budú zamerané pronárodne a antiliberálne.

Bannon sa teda snaží vytvoriť niečo, čím by mohol pomôcť európskym pronárodným stranám nielen vyhrať voľby v ich krajinách, ale aj zahájiť ich lepšiu celoeurópsku spoluprácu. Teda niečo na spôsob Sorosa, či liberálov z EU, ktorí takto roky podporujú, financujú a spájajú liberálne a zapredané strany po celej Európe. Aj keď by si občania každého štátu mali sami kritickým zmýšľaním uvedomiť, aká cesta je pre nich a ich spoločnosť najlepšia a voliť toho, kto ju prináša a symbolizuje, malé poradenstvo a podpora v podobe prostredníka pri spájaní pronárodných síl po celej Európe sa vždy zíde, teda ak to Bannon s Európou národných štátov myslí skutočne vážne, čo je dôležité si najskôr dôkladne preveriť. Pretože inak, ako spoluprácou medzi pronárodnými subjektami na európskej úrovni ku zmene k lepšiemu nedôjde. Teda aspoň nie k nejakej významnejšej domácej. A k celoeurópskej detto…

Martin Bago

https://www.aktuality.sk/clanok/608955/trumpov-exporadca-chce-byt-protipolom-sorosa-pre-extremistov-chysta-miliony/
https://euractiv.sk/section/buducnost-eu/news/byvaly-trumpov-poradca-povedie-pravicovo-populisticke-hnutie-v-europe/
https://www.info.cz/svet/bannon-chce-spojit-populisty-v-eu-zaklada-evropskou-neziskovku-jako-protivahu-k-sorosovi-34441.html
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/steve-bannon-george-soros-donald-trump-migrace-evropa-usa_1807211749_dbr
https://www.thedailybeast.com/inside-bannons-plan-to-hijack-europe-for-the-far-right

By |2018-07-24T19:20:40+00:0024. júla 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment