Trump spustil ďalšiu fázu preformatovávania sveta! Projekt financovania základne USA na Slovensku bol zrušený

//Trump spustil ďalšiu fázu preformatovávania sveta! Projekt financovania základne USA na Slovensku bol zrušený

Trump spustil ďalšiu fázu preformatovávania sveta! Projekt financovania základne USA na Slovensku bol zrušený

V týchto dňoch došlo vo svete k jednému významnému rozhodnutiu, ktoré sa bytostne dotýka aj Slovenska. Americký prezident Donald Trump sa rozhodol stopnúť 771 miliónov dolárov, ktoré mali ísť európskym spojencom na financovanie programu zadržiavania „ruskej agresie“, a presunul ich do fondu, z ktorého sa financuje výstavba múru proti migrantom na hraniciach USA s Mexikom.

Trump tak zrušil 127 projektov, ktoré mali spojencom NATO pomôcť vzdorovať „ruskej agresii“ a prostredníctvom ktorých malo dôjsť k rozširovaniu americkej vojenskej prítomnosti v Európe a v Tichomorí. A prečo je táto správa pre Slovensko taká dôležitá? Pretože medzi danými projektami sa nachádzajú aj projekty na výstavbu amerických vojenských leteckých základní na Slovensku v hodnote 59 miliónov euro, ktoré za našimi chrbtami dohadovalo Ministerstvo zahraničných vecí SR pod vedením globalistu Lajčáka. Okrem tohoto projektu sa jedná o projekty modernizácie a budovania základní v Nemecku, Británii, Maďarsku, Španielsku či Estónsku , ale aj v Tichomorí a na samotnom území USA. Dané projekty majú do fondu na výstavbu múru proti migrantom vygenerovať až 3,6 miliardy dolárov, a to vôbec nie sú zanedbateľné čiastky.

59 miliónov dolárov na vybudovanie muničného skladu na Slovensku teda USA už Slovensku neposkytnú. A aj keď americký minister obrany Mark Esper tvrdí, že európske krajiny by mali v rámci zvýšenia zdieľania záťaže zvážiť zafinancovanie daných amerických projektov na svojom území, k takému niečomu s najväčšou pravdepodobnosťou nedôjde. Najnovší Trumpov krok taj len krásne potvrdzuje nielen to, že Trump pomaly, ale isto preberá kormidlo moci do svojich rúk a odstrihuje neoconov od moci. A to ako v USA, tak po celom svete, pretože bez pomoci neoconov z amerického Deep Stateu bude moc európskych liberálnych elít a politikov upadať. Ak k tomu pridáme najnovší Trumpov plán na zastavenie vojenskej pomoci Ukrajine v hodnote 250 miliónov dolárov, celý tento obraz to len krásne dokresľuje. Trump sa už nechce podieľať na protiruských provokáciách Ukrajiny a NATO a robí postupné kroky k zmierneniu napätia vo vzťahoch s Ruskom.

Svet sa teda mení a boj proti neoconom z Deep Stateu a samozrejme aj proti na nich závislým ultraliberálnym fašistom v Európe sa pritvrdzuje! A kľúčoví hráči z oboch strán si to veľmi dobre uvedomujú a preto na jednej strane (Deep State a naň napojení európski ultraliberáli) kopú ako sa len dá a na strane druhej Trump, Putin, Si Ťin-pching atď s kľudom a rozvahou na zmene svetového poriadku nepriamo spolupracujú. Deep Stateu a liberalizmu vo svete pomaly, ale isto zvoní umieračik. Je to postupný a pomalý proces, pretože ak by k tomu dochádzalo rýchlo a okato, svet by sa ocitol na prahu tretej svetovej vojny, a to si nepraje nikto z aktérov.

A preto aj keď sa môže niekomu zdať, že liberalizmus je v Európe rozmachu, jeho hlavné hniezdo sa zmieta „v kŕčoch“, resp. je na pokraji postupnej likvidácie. A preto majú a budú mať dané štruktúrne, ale hlavne bezštruktúrne riadené procesy, ktoré boli spustené a riadené z USA, v Európe určitú dobu ešte svoj dobeh. Dosť bude síce závisieť aj od toho, či sa Trump o rok opätovne stane americkým prezidentom, no napriek tomu procesy slúžiace na preformátovanie svetového poriadku a presunu geopolitických mocenských centier sveta už boli naštartované a k ich zastaveniu už tak či tak nepôjde. Uvedomuje si to stále viac ľudí, ale už aj lídrov západných liberálnych „demokracií“, čo dobre dosvedčujú aj nedávne výroky francúzskeho prezidenta Macrona, ktorý vyhlásil, že éra západnej dominancie vo svete končí a preto je dôležité hlboko prehodnotiť a vybudovať nové vzťahy s Ruskom a Čínou. A presne taká je pravda, éra dominancie Západu končí a s ním aj ideológie liberalizmu, ktorý skôr či neskôr taktiež zákonite padne. Otázkou je len, koľko škôd ešte dovtedy vo svete, a najmä v Európe. napácha…

Martin Bago

https://www.defensenews.com/congress/2019/09/05/trump-drains-us-spending-in-europe-to-pay-for-wall-with-mexico/
https://www.reuters.com/article/us-usa-immigration-pentagon-europe/pentagon-chief-suggests-european-allies-replace-funds-diverted-to-border-wall-idUSKCN1VQ2WT
https://www.reuters.com/article/us-usa-ukraine/trump-may-block-250-million-in-aid-to-ukraine-officials-idUSKCN1VJ1T8
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/6803479

By |2019-09-09T10:57:18+00:009. septembra 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment