Tlak Žltých viest zabral: Francúzska vláda pozastavuje zvyšovanie daní z pohonných látok! Macronov neoliberálny kapitalizmus na plnej čiare zlyháva!

//Tlak Žltých viest zabral: Francúzska vláda pozastavuje zvyšovanie daní z pohonných látok! Macronov neoliberálny kapitalizmus na plnej čiare zlyháva!

Tlak Žltých viest zabral: Francúzska vláda pozastavuje zvyšovanie daní z pohonných látok! Macronov neoliberálny kapitalizmus na plnej čiare zlyháva!

Francúzska vláda na čele s Macronom po masových státisícových protestoch občianskeho hnutia Žlté vesty, ktoré si v posledných troch týždňoch vyžiadali 2 mŕtvych a stovky zranených a zatknutých a obrovské materiálne škody, nakoniec v utorok oficiálne ustúpila od plánu zvýšiť od januára spotrebnú daň na benzín a naftu.

Túto správu v utorok oznámil francúzsky premiér Édouard Philippe s tým, že vláda pozastavuje zvyšovanie daní z pohonných látok a odkladá tento krok min. o pol roka. Ako Philippe doslova povedal: „Nijaká daň nestojí za ohrozovanie jednoty krajiny. Hnev v uliciach vzchádza z hlbokej nespravodlivosti, nemožnosti dôstojne žiť z vlastnej práce. Všetky budúce protesty by však mali byť vopred ohlásené a konať sa pokojne.“

Tieto plány na zvyšovanie daní, ktoré sú však len odložené o pol roka, by sa totiž existenčne dotkli množstva obyčajných Francúzov, najmä tých, ktorí dochádzajú z vidieku do miest, pretože by ceny nafty zdvihli o 6,5 centu za liter a benzínu o 2,9 centu za liter! Už dnes totiž vo Francúzsku stojí benzín 1,42 eura za liter. A preto ani tento ústupok vlády, tj. odklad zvyšovania daní, organizátorov protestov naplno neupokojil a hnutie Žltých viest plánuje už počas tohoto víkendu ďalšie demonštrácie a blokády v Paríži a ďalších francúzskych mestách.

Aj na tomto príklade tak môžete vidieť, že vláda, nech je akákoľvek, má pred svojim rozzúreným obyvateľstvom rešpekt a ak je na základe vlny nespokojnosti prinútená, tak vždy národu ustúpi. Okrem toho, na súčasnom dianí vo Francúzsku je dobre viditeľné, že západný neoliberálny kapitalizmus postupne všade na plnej čiare zlyháva! A to najmä preto, že vo svojej najhlbšej podstate absolútne nemyslí na obyčajných ľudí, ale len na záujmy globálneho kapitálu a úzkej skupiny zbohatlíkov. A tak podobné scény, ako tie, ktoré sme mohli vidieť v posledných týždňoch z Paríža, budeme z európskych krajín vídavať stále častejšie. A to hlavne preto, že drvivá väčšina liberálnych európskych politikov, o eurobyrokratoch nehovoriac, má svojich občanov na háku a plní výhradne záujmy úzkej skupiny ľudí, ktorá im pomohla vyhrať voľby a tých, ktorí sú ich bábkovodičmi. Ba čo viac, svojich domácich obyvateľov sa dokonca snaží prostredníctvom pretláčania rôznych zvrátených liberálnych ideológií zlikvidovať!

A preto podobné demonštrácie pravdepodobne nakoniec neobídu ani Slovensko, pretože aj v našej krajine si politici robia čo chcú a hlas ľudu majú „na háku“. A tým myslím, skutočného ľudu, nie pár pajácov z mimovládok hrajúcich sa na revolucionárov a snažiacich sa vyvolať prevrat práve v prospech daných liberálnych skupín. Vyzerá to totiž naozaj tak, že pokiaľ občania na vládu a politikov skutočne tvrdo nezatlačia, tak sa tu nič nezmení. Je to dobre vidno pri všetkých súčasných politických hrách, napr. aj ohľadom Globálneho paktu o migrácii, kde si ako koaliční, tak aj opoziční politici na čele s daňovým a pozemkovým podvodníkom robia z ľudí očividne bláznov. Dokedy to vydrží národ ešte trpieť?

PS: Ako to, že Francúzi sú kvôli zvyšovaniu cien ochotní takmer zvrhnúť svoju vládu a Slovákom nevadí nielen zvyšovanie cien elektriny, plynu, tepla a vody, ktoré od 1. januára vzrastú o niekoľko percent, ale ani fakt, že prezident chce spolu s ministrom zahraničia stoj čo stoj v Marrakéši spáchať vlastizradu a podpísať dokument legalizujúci nelegálnu migráciu?

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/493947-zlte-vesty-ohlasili-vo-francuzsku-nove-blokady-minister-bude-jednat-s-policajtmi/
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/490960-francouzska-vlada-ustoupila-kvuli-protestum-zlutych-vest-dan-z-paliv-nezvysi.html
https://deutsch.rt.com/europa/80398-es-ist-offiziell-frankreichs-regierungschef-setzt-steuererhoehung-aus
https://www.bbc.com/news/world-europe-46437904

By |2018-12-04T15:31:26+00:004. decembra 2018|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Tlak Žltých viest zabral: Francúzska vláda pozastavuje zvyšovanie daní z pohonných látok! Ma… appeared first on Blog […]

Leave A Comment