Teroristi útočili na ruskú základňu dronmi riadenými cez GPS za podpory „cudzích“ tajných služieb! Terorizmus tak posunuli do nového levelu!

//Teroristi útočili na ruskú základňu dronmi riadenými cez GPS za podpory „cudzích“ tajných služieb! Terorizmus tak posunuli do nového levelu!

Teroristi útočili na ruskú základňu dronmi riadenými cez GPS za podpory „cudzích“ tajných služieb! Terorizmus tak posunuli do nového levelu!

Asi ste už viacerí z vás čítali o útoku teroristických dronov na ruskú základňu Hmeimim v Sýrii, ktorý sa odohral v noci v sobotu 6. januára 2018. Útok bol podľa ruského ministerstva obrany zrealizovaný prostredníctvom 13 dronov, ktoré niesli výbušniny!

Rusi ale ani chvíľu neváhali a ihneď 7 dronov systémom Pancir-S zostrelili a nad ďalšími 6 prevzali kontrolu ich rádioelektronické systémy, ktoré 3 namieste rozbitím o zem zničili a 3 donútili pristáť mimo základne! Posledné dni ruská armáda prevádzala expertízu týchto dronov a zistila, že ide o „kúsky“ schopné štartovať až zo vzdialenosti 100km a ovládané pomocou GPS! Pri dešifrovaní dát dokázala dokonca určiť presné miesto ich vypustenia, ktoré bolo lokalizované 50km od základne!

Ako sa po tomto ruské ministerstvo obrany oficiálne vyjadrilo: „Technické riešenie využité teroristami pri útoku na ruské zariadenia v Sýrii mohlo byť získané len v jednej krajine s vysokými technologickými možnosťami, ktorá dokáže poskytovať družicovú navigáciu a profesionálne diaľkové ovládanie na zhodenie improvizovaných výbušných zariadení na vopred určených súradniciach!“ Každému je asi jasné, koho tým ruské MO malo na mysli a čo týmto vyjadrením chcelo povedať! Ako to povedal aj podpredseda výboru pre obranu Štátnej dumy Jurij Švytkin: „Za útokom podľa môjho názoru stojí ISIS. Ten ale nekoná nezávisle, ale s pomocou príslušných zvláštnych služieb západných krajín, s ich vedomím a možno aj s ich priamou pomocou! ISIS v tomto prípade vystupuje skôr ako nejaká bábka v rukách západných krajín!“

Posledný dronový útok teroristov teda jasne naznačuje, že sa začína nová éra terorizmu, keď tí budú schopní zabíjať ľudí pomocou dronov zo vzduchu. Nebudú samozrejme schopní takéhoto profesionálneho útoku ako v Sýrii, ktorý očividne učinili za podpory amerických a západných „špecialistov“, teda za pomoci svojich západných donorov a pánov, ale aj rôzne cenovo dostupné drony sa v podstate dajú takýmto spôsobom zneužiť a stávajú sa potenciálnymi útočnými zbraňami teroristov. A tak sa aj tieto doterajšie „zábavky“ stávajú pre spoločnosť hrozbou. Každopádne týmto posledným útokom na ruskú základňu bol globálny terorizmus posunutý do nového levelu, s ktorým je potrebné sa začať naozaj reálne zaoberať…

Martin Bago

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ruske-mo-teroriste-zautocili-drony-s-technologii-ze-zahranici/
http://www.topky.sk/cl/11/1681543/Na-rusku-zakladnu-v-Syrii-zautocili-drony–vojakom-sa-nalet-podarilo-odvratit
https://cz.sputniknews.com/svet/201801086564955-Syrie-utok-drony-zakladna/
http://www.teraz.sk/zahranicie/peskov-utoky-na-ruske-zakladne-zdoraznuj/301839-clanok.html
https://ria.ru/syria/20180108/1512256011.html

By | 2018-01-09T15:15:47+00:00 9. januára 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment