Taliansko zvažuje dať dočasné víza viac ako 200 000 migrantom a otvoriť im severné hranice

//Taliansko zvažuje dať dočasné víza viac ako 200 000 migrantom a otvoriť im severné hranice

Taliansko zvažuje dať dočasné víza viac ako 200 000 migrantom a otvoriť im severné hranice

Talianska vláda v týchto dňoch pohrozila, že začne cca. dvom stovkám tisíc migrantom vydávať dočasné víza pre vstup na územie EU v snahe vysporiadať sa so stále silnejúcim prílivom nových migrantov

Taliansko tak v súčasnej zúfalej situácii rozmýšľa zneužiť dávnu smernicu 2001/55 Európskej rady, ktorá bola vytvorená po konflikte na Balkáne a ktorá umožňuje udeliť dočasné európske vízum veľkému množstvu odsunutých ľudí. Talianski politici to vidia ako poslednú možnosť, pretože nápor migrantov už prestávajú zvládať (každý deň lode bývalého FRONTEXu a mimovládok na talianske územie vyložia tisícky nových migrantov) a susediace krajiny im s novo príchodzími migrantmi odmietajú pomôcť. To, že Taliani už premýšľajú aj nad takouto najkrajnejšou možnosťou, tj. udeliť dočasné európske víza cca. 200 000 migrantom a otvoriť im svoje severné hranice, potvrdil námestník talianskeho ministra zahraničia a senátor za vládnucu Demokratickú stranu Mario Giro.

Tento radikálny krok talianskej vlády by ale s najväčšou pravdepodobnosťou znamenal okamžité uzatvorenie všetkých hraníc s Talianskom. A to nehovorím len o Rakúsku, Švajčiarsku, či Francúzsku. Tento krok, tj. uzatvorenie hraníc by s určitosťou urobilo aj pre migrantov tak otvorené Nemecko, pretože pred voľbami si ani Merkelovej vláda nemôže dovoliť, aby sa zopakovala situácia spred dvoch rokov, keď prostredníctvom migračnej vlny prišlo za cca. rok do Nemecka okolo 1,2 milióna zväčša moslimských migrantov!

Otvorenie talianskych hraníc pre migrantov a následné uzatvorenie hraníc všetkých priľahlých krajín by ale znamenal s najväčšou pravdepodobnosťou aj koniec celého Schengenu, ktorý občanom EÚ umožňuje voľný pohyb po kontinente a ktorý je v podstate poslednou funkčnou „výhodou“ EU (korupčnícke eurofondy totiž za pár rokov končia). Aj keď aj táto výhoda je relatívna, pretože najlepšie čo každá krajina môže pre bezpečnosť svojich občanov urobiť je kontrolovať svoje hranice, osoby a tovar, ktoré cez ne prúdia. Tak sa dá predísť omnoho viac zločinom a teroristickým činom ako je tomu dnes.

Nebolo by teda ľahšie konečne prestať na talianske územie z afrických brehov dovážať tisícky moslimských migrantov? Potom by ani nik nemusel premýšľať nad takýmito radikálnymi a zbytočnými riešeniami a báť sa toľko o stabilitu a bezpečnosť svojho štátu a občanov. Nuž ale takto to vyzerá tam, kde je u politikov chamtivosť, zapredanosť a úslužnosť svojim „elitárskym“ zločineckým pánom väčšia ako ich rozum, charakter a národná hrdosť…

Martin Bago

https://www.thetimes.co.uk/article/italy-plots-nuclear-option-to-send-migrants-north-tdt0d5bzf
http://metro.co.uk/2017/07/15/italy-may-grant-temporary-eu-visas-to-200000-migrants-6782282/
https://www.thesun.co.uk/news/4026112/italy-nuclear-option-libyan-migrants-eu-visas/
http://www.zerohedge.com/news/2017-07-15/italy-plots-nuclear-option-give-200000-migrants-eu-visas-sending-them-north
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4699210/Italy-EU-visas-200-000-migrants-send-north.html

By | 2017-07-17T15:10:26+00:00 17. júla 2017|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment