Talianska pronárodná vláda splnila svoj ďalší sľub! Umožní občanom lepšie sa brániť proti zločincom

//Talianska pronárodná vláda splnila svoj ďalší sľub! Umožní občanom lepšie sa brániť proti zločincom

Talianska pronárodná vláda splnila svoj ďalší sľub! Umožní občanom lepšie sa brániť proti zločincom

Talianska vláda v týchto dňoch splnila svoj ďalší predvolebný sľub. Schválila zákon, ktorý reálne pomôže ľuďom. Taliansky Senát totiž pomerom hlasov 201/38 odhlasoval novelu zákona, ktorá rozširuje právo občanov na sebaobranu. Poslanci Poslaneckej snemovne predtým daný zákon schválili pomerom hlasov 373/104.

A to teda znamená, že talianske súdy odteraz budú musieť považovať za primerané, ak sa počas vlámania alebo napadnutia bude obeť brániť silnejšou zbraňou než útočník. Zákon predložil samotný minister vnútra a líder Ligy Matteo Salvini so slovami: „Právo občanov na sebaobranu je sväté. Ak niekto vnikne do môjho obydlia, som oprávnený použiť zbraň k vlastnej obrane, k obrane iných osôb a svojho majetku!“

Novela zákona okrem toho zvyšuje aj tresty za vlámanie, narušenie domovej slobody a krádež a tiež ruší možnosť, aby človek, ktorý v sebaobrane útočníka zraní, musel tomuto zločincovi neskôr platiť bolestné! Zákon ale na druhej strane neoprávňuje obete strieľať na vlamačov, ktorí sa dali na útek alebo sa nemôžu hýbať a tiež ľudí automaticky nechráni pred vyšetrovaním a prípadným postavením pred súd, ak streľba útočníkovi spôsobí zranenie alebo smrť, no na strane druhej prípadné náklady na obhajobu občanov, ktorí by boli obžalovaní v súvislosti so sebaobranou, ponesie taliansky štát. Ako aj samotné talianske ministerstvo vnútra uviedlo, kto sa bráni voči zločincom, nebude musieť platiť za obhajobu na súde, aby dokázal svoju nevinu.

A tak to je samozrejme správne! Doposiaľ totiž aj v Taliansku platil zákon, ktorý hovoril, že obeť sa smie brániť tým najmiernejším možný spôsobom. Tým pádom sa obeť musela v stotine sekundy správne rozhodnúť ako zakročiť a preveriť si, či to, čo má útočník v úmysle a čo drží v ruke aj urobí a použije. A ak v tomto prípade obeť útočníka správne neodhadne, buď skončí sama zle alebo ho neprimerane zraní, za čo mu často nielen platí bolestné, ale aj sama môže skončiť vo väzení.

A podobný zákon platí aj u nás, čo jednoznačne znevýhodňuje slušných občanov, pretože tí sa musia v zlomku sekundy správne rozhodnúť akú „primeranú“ sebaobranu použiť, pretože „neprimeraná“ sebaobrana ich môže vyjsť draho a z obete sa náhle pred zákonom môže stať útočník, tj. skutočná obeť môže ľahko sama skončiť za mrežami. Zločinci sú totižto vždy vo výhode, pretože si sami volia cieľ, miesto, čas a spôsob útoku. A práve tomuto chcel Salvini zabrániť, a to je aj pravou podstatou daného zákona.

Talianska vláda teda splnila svoj ďalší predvolebný sľub. Týmto svojim zákonom však nepriamo priznala aj to, že po tom, čo predošlá slniečkárska vláda otvorila brány zbesilej migrácii a vpustila na svoje územie s migrantmi aj tisícky zločincov, už talianska polícia neodkáže naplno ochrániť svojich občanov. A preto sa snaží robiť všetko pre to, aby sa Taliani do príchodu polície dokázali ubrániť aj sami! Tento novo prijatý taliansky zákon teda vôbec nie je o žiadnej podpore zločinnosti či držania zbraní, práve naopak, daný zákon podporuje, aby si ľudia s legálne držanými zbraňami dokázali ubrániť svoje životy, zdravie a majetok pred zločincami v čase, keď polícia nie je nablízku.

A tak je to správne. Okrem toho, daný zákon poslúži aj na demotivovanie určitej časti zločincov pri páchaní trestných činov, pretože tí si už viac nemôžu byť istí či obeť na nich nevytiahne zbraň. Talianska vláda teda robí presný opak toho, čo EU, ktorá sa snaží legálnych držiteľov zbraní odzbrojiť a vystaviť ich tak ešte väčšiemu ohrozeniu. A to je v časoch neustále sa zvyšujúcej kriminality zo strany migrantov a teroristických hrozieb veľmi nebezpečné. A EU dokonca to robí ešte aj protiprávne, pretože zbraňová politika je vo výlučnej kompetencii národných štátov a Eurokomisia nemá kompetencie do tejto oblasti akokoľvek zasahovať. Stačí si teda porovnať politiku talianskej pronárodnej vlády s politikou eurobyrokratov a sami pochopíte, kto to ako so svojimi obyvateľmi myslí a komu o čo skutočne ide…

Martin Bago

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/italie-zakon-sebeobrana.A190328_160941_zahranicni_dtt
https://www.teraz.sk/spravy/taliansko-senat-odhlasoval-zakon-o/386775-clanok.html
https://www.echo24.cz/a/SugjG/italie-schvalila-novy-zakon-o-sebeobrane-pro-agresora-muze-mit-utok-fatalni-nasledky
https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Taliansko-Senat-odhlasoval-zakon-o-opravnenej-obrane-pred-vlamacmi-311396
https://www.securitymagazin.cz/security/pravo-na-sebeobranu-italsky-dum-italsky-hrad-1404062849.html

By |2019-04-02T20:31:54+00:002. apríla 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment