taký návrh na zmenu fungovania parlamentu

//taký návrh na zmenu fungovania parlamentu

taký návrh na zmenu fungovania parlamentu

Vytvorenie, spravovanie a financovanie politických strán.

Parlament má sto poslancov.

Strana musí zastupovať občanov. Nie jedného ani dvoch. Parlamentné kvórum je stanovené na 5 percent a preto aj politická strana ktorá sa hlási o možnosť zastupovať občanov v parlamente musí mať počet straníkov minimálne na 5 percent zo ovšetkých oprávnených voličov. Pokiaľ občianska organizácia nemá dosť členov, je evidovaná ako hnutie. Hnutie je združenie občanov ktorý sa zaujímajú o politiku, majú právo sa ako hnutie vyjadrovať k aktuálnym témam a navrhovať riešenia. Nemôže však samo predkladať zákony a podielať sa hlasovaním na legislatíve.

Členovia strán môžu vstupovať, vystupovať alebo prestupovať do jednotlivých strán podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, na základe svojich priorít. Svoju účasť alebo neúčasť v strane nahlasujú úradu pre spravovanie strán.

Tým, že počet členov strany musí byť minimálne 5 percent oprávnaných voličov nám určuje, maximálny počet existujúcich strán. Akonáhle niektorá strana stratí dostatočný počet členov, je prekvalifikovaná na hnutie a vylúčená z parlamentu. Nedeje sa tak okamžite po odchode člena, ale dva krát do roka sa sčítavajú počty straníkov a následne sa prepočítavajú poslanecké mandáty v parlamente.

Teda, žiadne voľby. V priebehu roka ľudia vstupujú do strán a tým im dávajú legitimitu. Dvakrát do roka sa to zráta a tým sa určuje koľko má ktorá strana poslancov.

Financovanie:

financovanie strán je čisto na základe členských príspevkov. Príspevky sú neobmedzené, ale smerujú na jeden transparentný účet úradu na spravovanie strán. Ten potom dvakrát do roka, vždy pred sčítaním počtu straníkov rozdelí všetkým stranám peniaze z účtu rovným dielom.

Akékoľvek iné financovanie strán a ich činnosti je zakázané. Opakované porušenie sa tresta zrušením strany a zákazom pre vedenie ďalšieho angažovania sa v politike.

Teda, ak sa nejaký oligarcha podporí stranu milionom, a v parlamente je desať strán, tak z jeho príspevku dostane každá strana sto tisíc. Môže sa to zdať nespravodlivé, lebo si poviete, že niektorí stranníci nebudú vôbec prispievať. Ale je to jediný možný systém, kde oligarchia nebude mať navrch pred poctivými, ale chudobnými.

By |2019-07-02T09:06:03+00:002. júla 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment