Systém S-300 je už v Sýrii! Rusko už na jeho používanie začalo školiť sýrskych vojakov

//Systém S-300 je už v Sýrii! Rusko už na jeho používanie začalo školiť sýrskych vojakov

Systém S-300 je už v Sýrii! Rusko už na jeho používanie začalo školiť sýrskych vojakov

Rusko k prvému októbru už Sýrii dodalo celý protivzdušný raketový systém S-300, čím splnilo svoj sľub, ktorý bol reakciou na nedávne zostrelenie ruského prieskumného lietadla Il-20, za ktoré je plne zodpovedný Izrael.

Informoval o tom v utorok ruský minister obrany Sergej Šojgu na porade Vladimira Putina s členmi Rady bezpečnosti štátu, kde im oznámil, že Rusko k prvému októbru 2018 už Sýrii dodalo celý protivzdušný raketový systém S-300 pozostávajúci z 49 kusov techniky a v súčasnosti už ruskí špecialisti začali s prípravou sýrskych vojakov na ovládanie tohoto systému, na čo budú podľa ruského ministra obrany potrebné tri mesiace! Šojgu ďalej dodal, že ruskí špecialisti na rádioelektronický boj v súčasnosti kontrolujú hlavné smery, ktorými cudzie štáty vstupovali na územie Sýrie a do 20. októbra dokončia práce na vytváraní jednotného systému riadenia protivzdušnej obrany v Sýrii!

Očakávané sa teda definitívne stalo realitou a Sýrii boli konečne zo strany Ruska dodané pokročilé systémy protivzdušnej obrany, ktorými sa dokáže ubrániť aj moderným západným a izraelským lietadlám a strelám! A to bez hrozby zostrelenia svojho alebo ruského lietadla, ktoré bude S-300 automaticky detekovať! Nepriateľské vpády izraelského, amerického, či iného západného letectva do západnej Sýrie sa tak v najbližších týždňoch postupne definitívne skončia, resp. dané krajiny nebudú už tak často riskovať takmer okamžité zostrelenie svojich lietadiel novou modernou ruskou, resp. už sýrskou protivzdušnou obranou!

Martin Bago

https://cz.sputniknews.com/svet/201810028176086-rusko-s300-syrie/
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zpravy/568290/rusko-dodalo-syrii-protirakety-s-300-oznamil-sojgu.html
http://www.armadninoviny.cz/rusky-protiletadlovy-system-s-300-v-syrii.html

By |2018-10-03T08:14:50+00:003. októbra 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment