Strach výrazne oslabuje „bielé krvinky“ bojujúce s koronavírusom

//Strach výrazne oslabuje „bielé krvinky“ bojujúce s koronavírusom

Strach výrazne oslabuje „bielé krvinky“ bojujúce s koronavírusom

Vyzerá to tak, že strach, ktorý účelovo šíria média s koronavírom je podstatne škodlivejši ako by si bežný človek mohol myslieť. Tento strach oslabuje podskupinu bielych krviniek, ktorá je najdôležitejšia v boji s koronavírusom a nádorovými ochoreniami. Nebude to asi ani náhoda, že počas tejto „epidémie“ zomrel podstatne viac ľudí na nádorové ochorenia ako za minulé roky… práve na boj s nádormi služia tiež NK bunky.
 
 
Bola vykonaná štúdia medzi členmi kibbutzu za účelom zistenia vplyvu životných stresujúcich udalosti na účinnosť NK buniek. Kibbutz je označenie pre skupinu poľnohospodárov, resp. poľnohospodársku osadu v Izraeli. Analyzovalo sa viacero psychosociálnych parametrov – fungovanie rodiny, sociálna podpora, demoralizácia. Bola zistená významná korelácia medzi schopnosťou jednotlivca zvládať stes a účinnosťou ich NK buniek, ktoré slúžia na boj s vírusmi, nádormi… Jednotlivci, ktorí mali diagnostikovane úzkosti, neurózu mali významne slabšiu aktivitu NK buniek a nižšie množstvo LEU-11 podtypu NK buniek ako u tých bez príznakov anxiety, neurózy a tým boli oslabení v boji s vírusmi, nádormi.
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/smi.2460070110
By |2020-07-06T18:06:42+00:006. júla 2020|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Medzi moje koníčky patrí hľadanie súvislosti v priestore zahltenom balastom... Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

Leave A Comment