Štandardne štandardná opozícia

//Štandardne štandardná opozícia

Štandardne štandardná opozícia

Už je to nejaký ten piatok čo sa nám štandardní opoziční politici snažia nahovoriť ako fantasticky by sa nám tu žilo, ak by sa práve im podarilo zložiť vládu po predčasných parlamentných voľbách. Tento štandardný opozičný trojlístok sme mali možnosť vidieť naozaj v každom mainstreamovom médiu denne niekedy aj trikrát na rôznych tlačovkách, na ktorých vlastne stále rozprávali o tom istom. Začalo to v deň vraždy a pokračovalo vlastne až kým ich modla, Andrej Kiska neprijal Ficovu demisiu.

Myslím, že všetci vieme, o ktorých stranách sa bavíme, ale len pre istotu reč je o stranách SaS, OĽaNO a Sme rodina. Nechcem tu teraz rozoberať či je horšia súčasná vládna koalícia alebo táto štandardná opozícia alebo to, koľko špiny na seba navzájom za posledné dni povyťahovali. Chcem sa zamerať iba na to, čo konkrétne by podľa doterajších vyjadrení a rôznych návrhov reálne priniesla Slovensku vláda tejto svätej trojice(samozrejme doplnená o momentálne mimoparlamentné subjekty, ak vôbec niekedy v parlamente budú).

SaS(Sloboda a solidarita)  – na to, že táto strana má za sebou účasť vo vládnej koalícii (rok a necelých deväť mesiacov), ktorá nemala veľmi dlhé a ani úspešné ťaženie sa táto liberálna strana(hoci s už neliberálnym predsedom) pomerne rýchlo zaradila medzi štandardné a to najmä čo sa týka zaujímavých káuz. Na úvod sa môžeme pristaviť u samotného predsedu Richarda Sulíka, ktorý ako vieme robil poradcu exministrovi financií za SDKÚ-DS, Ivanovi Miklošovi a neskôr aj ministrovi financií za SMER-SD, Jánovi Počiatkovi. O minulosti Mikloša a Počiatka vieme zrejme všetci veľmi dobre a už len fakt, že Sulík nemal problém najskôr radiť akože pravičiarovi Miklošovi a neskôr akože ľavičiarovi Počiatkovi svedčí o jeho charaktere. Ale poďme ku konkrétnym veciam. Odštartovala to kauza s názvom „Hayekovci“ v ktorej ministerstvo hospodárstva podpísalo zmluvu s firmou, ktorej vlastníkom kedysi bol vtedajší štátny tajomník na ministerstve hospodárstva, pán Martin Chren. Ďalšou perličkou je dosadenie človeka, ktorý sa podieľal na úspechu vo voľbách v roku 2010, do predstavenstva SPP. Mesačný plat člena predstavenstva podniku sa v tých časoch pohyboval okolo 9000€. Pekná sumička. Vzhľadom na to, že tu nechcem písať sloh na 20 strán, tak ku SaS uvediem už len jednu kauzu, ktorá v spoločnosti rezonuje aj po rokoch. Odpočúvanie novinárov ministerstvom obrany. Ako vieme stále aktuálna kauza odpočúvania, v ktorej hral hlavnú úlohu vtedajší minister obrany Ľubomír Galko. Ministerstvo malo odpočúvať viacerých novinárov denníka Pravda a riaditeľa televízie TA3 Michala Gučíka. Táto kauza nie je stále prešetrená a ťažko povedať či niekedy aj bude.
Toľko ku väčším kauzám strany SaS, podotýkam počas rok a deväť mesiacov trvajúcej účasti vo vládnej koalícii. Okrem káuz sú tu aj ďalšie vyjadrenia strany SaS napr. o prijímaní migrantov(podľa Sulíka ich v zvládneme prijať 8000), o dôležitosti nášho zotrvania v EÚ, o jasnom hlásení sa k NATO, LGBT komunite a podobne.

OĽaNO(Obyčajní Ľudia a Nezávislé Osobnosti) – sa taktiež podieľali na vláde Ivety Radičovej. Síce iba ako parazit na kandidátke SaS, no predsa. Začala sa tak éra človeka, ktorý sa pochybne dostal k peknej kope peňazí a následne začal vydávať vlastné noviny. Líder obyčajných ľudí Igor Matovič sa ale ako správny karierista neuspokojil len s miestom na kandidátke, v momente keď už bol dostatočne známy si založil vlastnú stranu. Aj keď ťažko povedať, či sa spolok štyroch ľudí vlastne dá nazvať stranou(momentálne ich je už asi 15). O Matovičovi by sa toho dalo popísať strašne veľa. Od pochybného účtovníctva, cez jeho spoločníka, ohromného množstva najazdených kilometrov za rekordne krátky čas, až po jeho výroky a burcovania na námestiach. Je pravdou, že strana(spolok) nemá veľkú kauzu, avšak to je samozrejme spôsobené tým, že ľudia okolo Matoviča ešte žiadnu zodpovednosť za krajinu neniesli. Ale bolo by skutočne zaujímavé sledovať ako by sa s tým popasovali experti ako herečka Remišová, exorcistka Jurínová či biela-čierna vrana Suchánek. Je na pováženie či človek spojený s daňovými podvodmi by mal vôbec dostať možnosť rozhodovať o Slovensku. Tak ako pri SaSke aj pri OĽaNO platí jasné smerovanie k EÚ a k NATO(Matovič dal svojim poslancom podpísať, že sa nebudú vyjadrovať negatívne k tejto vojenskej organizácii).

SME RODINA – pomerne nová strana, ktorá vznikla najmä pre to, aby odobrala časť voličov ĽSNS. Ako sme mohli vidieť, tento projekt bol úspešný, vzhľadom na to, že strana sa dostala do parlamentu. Stranu prakticky hneď opustili traja členovia, ktorí momentálne v parlamente pôsobia ako nezávislí. Strana sama o sebe kauzy zatiaľ nemá, keďže vznikla v podstate len nedávno a podobne ako OĽaNO sa nepodieľala na výkonnej moci v štáte. Zaujímavá je však minulosť jej predsedu pána Kollára, ktorý má až enormne veľa kamarátov známych najmä nie príliš svojou dobročinnosťou. Neviem či človek, ktorý poznal a podľa všetkého aj obchodoval s bývalými členmi podsvetia je práve vhodným kandidátom na nejakú verejnú funkciu. Aj keď na druhej strane sám Kollár sa vyjadril, že ich strana nemá ambíciu vládnuť a nechcú žiadne ministerstvo, aj keby boli v koalícii. Takže načo tu vlastne takáto strana vôbec je? Pred dvomi rokmi sa objavila nahrávka Igora Matoviča a Radoslava Procházku o tom, ako treba znížiť preferencie Kotlebovej ĽSNS. Že treba vytvoriť stranu s podobnou, ale umiernenejšou agendou. Žeby to bol práve projekt s názvom SME RODINA?

Títo politici tu dnes na uliciach burcujú ľudí a žiadajú predčasné voľby. To chce samozrejme každá opozičná strana, ale je veľmi dôležité, aby k ním došlo legálnou cestou a nie štátnym prevratom o ktorom tu verejne hovoria predstavitelia štandardnej opozície. No treba si skutočne položiť otázku, či nám vládnutie štandardnej opozície nezoberie aj posledné zvyšky štátnosti a národnej hrdosti. Koniec koncov už sme ich videli aj v tričkách, kde bol jasne hanobený štátny symbol a rodina ako taká urážaná a dehonestovaná. Vážne toto chceme?

By |2018-03-18T23:07:20+00:0018. marca 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Politicky (ne)korektný, neštandardný a mierne frustrovaný zo stavu spoločnosti.

Leave A Comment