Sorosova mimovládka po Erdoganovom „útoku“ odchádza z Turecka! Soros podľa Erdogana peniazmi rozdeľuje národy

//Sorosova mimovládka po Erdoganovom „útoku“ odchádza z Turecka! Soros podľa Erdogana peniazmi rozdeľuje národy

Sorosova mimovládka po Erdoganovom „útoku“ odchádza z Turecka! Soros podľa Erdogana peniazmi rozdeľuje národy

Sorosova materská mimovládka Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) definitívne odchádza z Turecka! Rozhodla sa takto len pár dní po tom, ako turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obvinil Sorosa z pokusov o destabilizáciu krajiny.

Šéf Sorosovej mimovládky bol totiž medzi 13 „aktivistami“, ktorých tento mesiac v Turecku zatkli a obvinili z podpory masových protivládnych protestov v roku 2013 a z kontaktov na väzneného podnikateľa Osmana Kavalu. Ako sa Erdogan na margo Sorosa doslova vyjadril: „Tento známy maďarský Žid Soros stojí za Kavalom. Tento muž má veľa peňazí, ktoré používa na rozdeľovanie národov.“

Je však veľmi zaujímavé, že v Turecku proti odchodu Sorosovej mimovládky nik neprotestuje, nik nehovorí o diskriminácii, či diktatúre podobne ako tomu bolo napr. v Rusku, či Maďarsku, keď tieto krajiny taktiež riešili Sorosa a jeho mimovládky. V Turecku radšej totiž „nedráždia hada bosou nohou“, pretože dobre vedia ako by to dopadlo. Aj keď sa Erdogan na jednej strane často stavia do pozície diktátora a postupne Atatürkove sekulárne Turecko pretvára na islamskú krajinu, na strane druhej sa však nebabre s rôznymi zapredancami a protištátnymi živlami, ktoré destabilizujú jeho krajinu, teda ani so Sorosom a jeho mimovládkami.

A podobne rázne by mala voči takýmto mimovládkam financovaným zo zahraničia začať vystupovať aj slovenská vláda, pretože pokiaľ sa aj v našej krajine nezačnú robiť rázne kroky voči týmto protištátne konajúcim organizáciám, dovtedy na Slovensku pokoj nebude!

PS: A čo na tieto Erdoganove slová hovorí náš daňový a pozemkový podvodník z paláca, ktorý sa už so Sorosom párkrát aj stretol? Je aj po týchto Erdoganových slovách Turecko stále tým „ostrovom stability a prosperity“ ako to tvrdil pár rokov dozadu? Alebo je pre teba Andrej po tomto nebodaj už aj tvoj nedávny priateľ Erdogan extrémista a konšpirátor?

Martin Bago

https://www.topky.sk/cl/11/1754855/Erdogan-zautocil-na-Sorosovu-nadaciu-a-vyhnal-ju-z-Turecka–Peniazmi-rozdeluje-narody
https://svet.sme.sk/c/20970974/nadacia-otvorenej-spolocnosti-odchadza-z-turecka.html
https://www.reuters.com/article/us-turkey-security-soros/soros-foundation-to-close-in-turkey-after-attack-by-erdogan-idUSKCN1NV1KL
https://www.aljazeera.com/news/2018/11/soros-foundation-close-turkey-bashed-erdogan-181127061557606.html

By |2018-11-27T16:11:13+00:0027. novembra 2018|Categories: Infovojna|2 komentáre

About the Author:

Leave A Comment