Slovenská vláda bojuje o ďalšiu automobilku! Slovenský Detroit je stále reálnejší

//Slovenská vláda bojuje o ďalšiu automobilku! Slovenský Detroit je stále reálnejší

Slovenská vláda bojuje o ďalšiu automobilku! Slovenský Detroit je stále reálnejší

Slovensko bojuje o ďalšiu, v poradí už piatu automobilku! Dnes to po prvýkrát oficiálne potvrdil už aj slovenský minister financií Peter Kažimír.

Ten dnes doslova uviedol: „Bojujeme o ďalšiu automobilku, ktorú každý pozná a na jej vozidlách mnohí jazdíte. Prekvapilo ma, že sme vo finále. V najbližších mesiacoch sa dozvieme výsledok“. Aj keď Kažimír nepovedal, o akú značku áut by sa konkrétne malo jednať, ako je aj z jeho slov zrejmé, pôjde o známu značku, ktorá bude mať sídlo pri Košiciach. A o danú lokalitu prejavili doposiaľ záujem hlavne dve automobilky – nemecké BMW a čínsky ZhiDou vyrábajúci elektromobily. Myslím, že podľa známosti je jasné, o ktorú z daných značiek pôjde.

Slovensko je tak opäť v hre o ďalšiu montážnu halu, ktorá bude našich občanov za minimálku doslova drať z kože, resp. za minimálku drať z kože občanov krajín ako Srbsko, Ukrajina, Rumunsko, či Bulharsko. Teda niečo podobné ako Kia, Peugeot a od jesene aj Land Rover pri Nitre, ktorý spoločne so slovenskou vládou oklamal Slovákov, ktorým nasľuboval „kráľovské platy“ a istú robotu. A ani jedno z toho už dnes nie je pravda. Aj toto sú tie istoty a sociálna politika súčasnej vlády?! Takto vyzerá tá politika, ktorá má pomôcť občanom? Nasťahovať na Slovensko čo najviac automobiliek, ktoré budú za minimálku Slovákov drať „do špiku kosti“? Nehovoriac o diverzifikácii slovenskej ekonomiky, ktorá je v súčasnosti zameraná takmer výlučne jednostranne, tj. na automobilový priemysel, čo našu krajinu stavia do pozície súčasného amerického Detroitu. V prípade väčších otrasov na trhu automobilov môže totižto naša ekonomika dopadnúť veľmi zle.

Ja sa teda pýtam, prečo sa slovenská vláda vybrala opäť cestou dotiahnutia ďalšej automobilky na Slovensko? Aké platy a výhody vláde a Slovákom majitelia tejto automobilky nasľubovali? Resp. aké výhody nasľubovali vládni činitelia majiteľom týchto automobiliek za to, že prídu na Slovensko? O akú výšku investičných stimulov a daňových prázdnin pôjde v tomto prípade? Pretože len v prípade Land Roveru šlo o viac ako pol miliardy euro. A prečo si vlastne vybrali opäť práve Slovensko? Žeby bola ich základnou motiváciou opäť len lacná pracovná sila a štedré vládne výhody? A akú výšku platov bude tentokrát Slovákom sľubovať BMW, či ZhiDou? Je to totiž stále tá istá „pesnička“, na konci ktorej nás čaká len to isté! A nebude to pre Slovensko veru nič dobré! S každou ďalšou automobilkou je totiž osud Detroitu reálnejší…

Martin Bago

http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1920644_slovensko-je-v-boji-o-dalsiu-automobilku-kazdy-ju-pozna-povedal-kazimir
https://ekonomika.sme.sk/c/20832499/kazimir-slovensko-je-vo-finale-o-novu-automobilku.html
http://www.teraz.sk/ekonomika/auto-slovensko-je-podla-p-kazimira-vo-fi/326699-clanok.html

By |2018-05-23T19:59:52+00:0023. mája 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment