SaSkári vyzývajú, aby Slovensko prijalo sýrske „siroty“! O potrebe pomoci slovenským deťom však nepovedali ani slovo

//SaSkári vyzývajú, aby Slovensko prijalo sýrske „siroty“! O potrebe pomoci slovenským deťom však nepovedali ani slovo

SaSkári vyzývajú, aby Slovensko prijalo sýrske „siroty“! O potrebe pomoci slovenským deťom však nepovedali ani slovo

Českou republikou a už aj Slovenskom v posledných týždňoch rezonuje otázka prijatia sýrskych sirôt. Najskôr danú hystériu v Česku rozpútala europoslankyňa Šojdrová spolu s mimovládkami, potom sa jej na Slovensku chopil premiér Pellegrini a najnovšie liberáli zo SaS, ktorí odkázali, že Slovensko je dostatočne bohatá krajina na to, aby prichýlila niekoľko desiatok sýrskych detí!

Mňa by ale zaujímalo jedno, o akých sýrskych sirotách to tu vlastne všetci hovoria? O tých mladistvých výrastkoch, ktorí čakajú v gréckych migrantských táboroch na akúkoľvek príležitosť dostať sa do Európy a za nič nerobenie tu čerpať štedré sociálne dávky? Alebo o tých imaginárnych sirotách, ktoré doposiaľ ešte nik nevidel? Pretože celá vec má jeden háčik – doposiaľ nikto ani v Česku, ani na Slovensku neprišiel ani s jedinou fotkou takéhoto opusteného sýrskeho dieťaťa. Ba čo viac, nikto doposiaľ žiadne sýrske siroty pripravené na prevoz, ba dokonca ani umiestnené v nejakom jednom centre nevidel! O celom tomto „projekte“ pochybuje dokonca aj česká vláda na čele s premiérom Babišom, ktorý po prvotnom nesúhlase nakoniec Šajdrovej a mimovládkam odkázal, že aj keď si myslí, že daný projekt neexistuje a žiadne sýrske siroty nie sú, no ak náhodou nejaké nájdu, je ochotný o tejto téme ďalej diskutovať!

Okrem toho, v afrických, blízkovýchodných a celkovo moslimských krajinách platí pravidlo, že ak sa niektorému členovi rodiny niečo stane a má alebo za sebou zanechá deti a rodinu, tak sa o nich postarajú ďalší členovia rodiny. Ak je nažive, min. dovtedy, pokiaľ sa vyzdravie a ak zomrie, tak nastálo. Tým netvrdím, že žiadne sýrske siroty nemôžu niekde jestvovať, no určite nie v takých počtoch ako nám to prezentujú zapredaní politici a médiá. A preto celú túto vec pokladám len za obyčajný umelo nafúknutý výmysel eurozapredancov snažiacich sa pretlačiť, aby aj Česko a Slovensko začali konečne prijímať migrantov! Keď to nejde formou kvót, či Dublinu IV, pôjde to formou srdcervúceho príbehu sirôt. Aj keď zatiaľ nejestvujú, resp. stále sa ešte hľadajú, téma je a „detaily“ sa postupne doladia, všakže? Je ale veľmi zaujímavé, ba až nepochopiteľné, ako rýchlo sa tohoto výmyslu chopili slovenskí politici z oboch oficiálnych politických spektier!

PS: Áno deťom treba pomôcť, no keďže situácia v Sýrii sa dostala do normálu a milióny utečencov sa do krajiny už vrátili, ak aj nejaké sýrske siroty existujú, je potrebné pomôcť im v návrate do vlasti, kde sa o nich s radosťou obyvatelia a vláda postarajú a nie posielať ich do cudzieho prostredia. A prešpekulovaných migrantských výrastkov a mladíkov na našom území určite nepotrebujeme! Okrem toho, myslím, že naše úrady majú dosť práce postarať sa o slovenské deti, ktoré zostali, či už vinou rodičov alebo pričinením osudu, sami…

Martin Bago

https://domov.sme.sk/c/20926938/slovensko-by-sa-malo-ujat-sirot-zo-syrie-odkazala-sas.html
http://www.teraz.sk/slovensko/sas-slovensko-dokaze-prichylit-syr/351958-clanok.html
https://www.ta3.com/clanok/1137589/sme-bohati-prichylme-siroty-zo-syrie-suhlasi-sas.html
https://www.cas.sk/clanok/747212/premier-pellegrini-kontruje-babisovi-patdesiat-syrskych-sirot-mozeme-prijat/
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kauza-sirotci-ze-Syrie-Tomio-Okamura-odhalil-dulezite-sdeleni-ktere-mu-prislo-primo-ze-syrske-ambasady-553048
Oficiálne stanovisko SaS si môžete prečítať tu:
https://www.sas.sk/detail/4601/stanovisko-sas-k-prichyleniu-syrskych-sirot/obsah

By |2018-10-01T20:00:47+00:001. októbra 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment