Rusko začína s Čínou významne spolupracovať aj v technologickej oblasti! Huawei uzatvoril v Rusku významné dohody

//Rusko začína s Čínou významne spolupracovať aj v technologickej oblasti! Huawei uzatvoril v Rusku významné dohody

Rusko začína s Čínou významne spolupracovať aj v technologickej oblasti! Huawei uzatvoril v Rusku významné dohody

USA spoločne so Západom spustili voči Východu, najmä voči Číne, Rusku a Iránu, sankčnú a obchodnú vojnu. Tá v posledných týždňoch vyvrcholila tým, že USA spustili frontálny útok na čínsku firmu Huawei, ktorú sa kvôli jej technologickej prevahe na trhu rozhodli zlikvidovať. No situácia sa nevyvíja podľa plánov Američanov. Práve naopak, začína sa obracať proti nim samotným.

Aj keď už na začiatku sa dalo očakávať, že USA takouto zákernou vojnou voči konkurencii nič nedosiahnu, resp. že dosiahnu pravý opak toho čo chcú, prvé dôsledky pre nich sa začínajú objavovať už pár týždňov po zahájení tejto ofenzívy. Všetko sa oficiálne začalo otáčať na Petrohradskom ekonomickom fóre, kde si nielen ruský prezident Vladimír Putin zastal čínsky Huawei a označil postup USA proti tejto čínskej firme za snahu dostať koncern z trhu, ale kde spoločnosť Huawei podpísala s ruským mobilným operátorom MTS aj dohodu o rozvoji 5G technológie v Rusku.

A neprešlo ani pár dní a ruská firma Vokord, jeden zo svetových lídrov vo vývoji hardware a software zaoberajúci sa rozpoznávaním tváre, získala nového majiteľa. A opäť je ním firma Huawei. Ide o veľmi dôležitý obchod, ako pre Vokord, tak pre Huawei. Vokord totiž v roku 2016 získal najvyššie ocenenie v teste Megaface, keď rozoznal viac ako 75% tvárí, čo bol bezkonkurenčný výsledok. Dnes sa jeho úspešnosť pohybuje takmer na 92%-tách. Vokord má okrem toho špičkový tím ľudí, ktorých bude Huawei v obchodnej vojne s USA potrebovať. Nehovoriac o tom, že už majú vyvinutých 17 vlastných patentov (6 softwarových a 11 hardwarových), ktoré ako Vokord, tak Huawei posunú ďalej. Huawei má zase okrem rozvinutých technológií aj veľké financie, ktoré sú pri rozbiehaní nových technológií nemenej dôležité.

Okrem toho, počas Petrohradského ekonomického fóra malo podľa najnovších informácií dôjsť aj k rokovaniam týkajúcich sa toho, že Čína bude dávať do svojich mobilných telefónov aj ruský operačný systém Aurora. O tejto skutočnosti mal v Petrohrade priamo rokovať výkonný riaditeľ Huawei Guo Ping a minister digitálneho rozvoja a komunikácie Ruskej federácie Konstantin Noskov. Aurora je ruský operačný systém, ktorý už naplno využíva ruská značka mobilných zariadení Yota, ktorej telefóny sú vlajkovou loďou Ruska. Huawei a iné čínske spoločnosti tak možno už v blízkej budúcnosti budú používať ruskú Auroru, teda okrem operačného systému Ark, ktorý vyvíja priamo Huawei a s ktorým má prísť už koncom tohto roku.

Situácia sa teda začína vyvíjať v neprospech Američanov, resp. začína sa pomaly, ale isto obracať proti nim samotným. USA svojou absurdnou sankčnou a obchodnou vojnou teda spôsobili len to, že dochádza k stále väčšiemu zbližovaniu dvoch svetových mocností – Ruska a Číny (a tiež ďalších štátov, ktoré sa chcú vymaniť spod vplyvu USA), ktoré už v súčasnosti začínajú spolupracovať vo všetkých oblastiach a spoločne získavať veľkú prevahu. Prevahu vo viacerých oblastiach, v ktorých už v súčasnosti dominujú a ktorým nedokážu USA a celkovo Západ konkurovať. A tento nastúpený trend bude pokračovať aj v budúcnosti, čo potvrdzuje práve nedávne Petrohradské ekonomické fórum, kde bol daný trend medzi oboma mocnosťami potvrdený desiatkami reálnych bilaterálnych dohôd, ktoré už čoskoro zmenia svet…

Martin Bago

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/2019611025-TaiT2.html
https://thebell.io/operatsionnuyu-sistemu-android-v-smartfonah-huawei-mozhet-smenit-rossijskaya-avrora/
https://www.vedomosti.ru/technology/articles/2019/06/02/803125-huawei-kupil
https://riafan.ru/1186181-huawei-mozhet-zamenit-android-na-rossiiskuyu-os-avrora
https://www.cnet.com/news/huawei-reportedly-agrees-to-develop-5g-in-russia/

https://ekonomika.sme.sk/c/22140316/putin-povazuje-postup-usa-proti-huaweiu-za-snahu-dostat-koncern-z-trhu.html
https://fontech.startitup.sk/takto-by-mohol-fungovat-novy-system-ark-os-ktory-nahradi-android/

By |2019-06-11T21:41:00+00:0011. júna 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment