Rusko: Teroristi v spolupráci so západnými mimovládkami pripravujú provokáciu chemickými zbraňami, ktorej výsledkom má byť útok USA na Sýriu!

//Rusko: Teroristi v spolupráci so západnými mimovládkami pripravujú provokáciu chemickými zbraňami, ktorej výsledkom má byť útok USA na Sýriu!

Rusko: Teroristi v spolupráci so západnými mimovládkami pripravujú provokáciu chemickými zbraňami, ktorej výsledkom má byť útok USA na Sýriu!

Náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl RF Valerij Gerasimov dnes oznámil, že teroristi vo východnej Ghoute pripravujú inscenáciu útoku chemickými zbraňami, ktorá bude slúžiť ako zámienka pre americký útok na Sýriu, resp. jej hlavné mesto Damask, tj. na sídlo sýrskej vlády.

Ako Gerasimov doslova povedal: „Máme dôveryhodnú informáciu o príprave inscenácie použitia chemických zbraní, ktorú pripravujú teroristi proti pokojnému obyvateľstvu s cieľom zhodiť to na sýrsku vládu. Za týmto účelom boli v niekoľkých štvrtiach východnej Ghouty zhromaždené ženy, deti a starí ľudia. Títo ľudia tam boli privezení z iných oblastí a majú stelesňovať obete chemického incidentu. Na mieste sa už nachádzajú aj aktivisti Bielych prilieb a filmové skupiny so zariadením pre družicový video prenos. Podľa získaných informácií USA plánujú po provokácii obviniť vládne vojská z použitia chemických zbraní a predložiť svetovému spoločenstvu tzv. „dôkazy“ údajnej hromadnej smrti civilistov vinou syrskej vlády a ruského vedenia, ktoré ju podporuje. A ako odvetné opatrenia plánuje Washington zasadiť raketový a bombový úder na vládne štvrti Damasku!“

Ako Gerasimov ale uviedol, v Damasku sa nachádza veľká časť velenia ruských ozbrojených síl a Rusko urobí všetko pre to, aby ich ochránilo. Ako povedal: „V prípade, že životy našich vojakov budú ohrozené, ozbrojené sily RF príjmu odvetné opatrenia ako proti raketám, tak proti jich nosičom. Akcie spojené s normalizáciou stavu okolo sýrskeho hlavného mesta budú pokračovať!“ Tieto informácie okrem Ruska potvrdil aj zástupca sýrskeho ministra zahraničných vecí Faisal El Migdad, ktorý nedávno informoval o školení teroristov vo východnej Ghoute, ako nahrať fiktívny chemický útok.

Okrem týchto informácií ale z východnej Ghouty prichádzajú aj informácie o nálezoch veľkých výrobní chemických zbraní. Za posledný týždeň sýrska armáda v oslobodených častiach tejto časti Damasku našla až 24 ton chemických látok. Okrem toho, malo dôjsť aj k prvému chemickému útoku za použitia chemickej látky – plynného chlóru! Aj keď po prijatí rezolúcie BR OSN vyzývajúcej k 30 dennému prímeriu v Ghoute sa Rusko so sýrskou vládou snaží v Ghoute každodenne na pár hodín zastaviť boje a otvoriť humanitárny koridor pre evakuáciu civilistov, teroristi ho takmer vždy porušia a daný koridor dokonca ostreľujú raketami. Rusko ale napriek tomu okrem civilistov, ponúklo bezpečný odchod aj teroristom, no tí ho odmietli a naďalej vo veľkom bojujú so sýrskou armádou a ostreľujú hlavné mesto Damask, pričom denne zabíjajú nevinných ľudí!

A aj preto niet inej cesty pre dosiahnutie mieru v sýrskom hlavnom meste, ako čo najskôr východnú Ghoutu vyčistiť od teroristickej pliagy. Uvedomujú si to všetci účastníci sýrskeho konfliktu, aj tí západní pokrytci, ktorí svojimi neustálymi výkrikmi a lžami sledujú opäť len vlastné ciele. A dokonca cez mimovládky aj teroristom pomáhajú pripravovať provokácie, ktoré by opäť USA zabezpečili beztrestný útok na Sýriu, tentokrát na sídlo jej vlády – hlavné mesto Damask. A tomu musí Rusko jednoznačne zabrániť! A samozrejme sa spolu so sýrskou vládou snažiť čo najskôr túto štvrť Damasku od teroristov nadobro vyčistiť!

Martin Bago

https://cz.sputniknews.com/svet/201803136945372-chemicke-zbrane-provokace-syrie-usa/
http://www.infovojna.sk/article/rusko-obvinilo-front-al-nusra-z-pouzitia-chloru-vo-vychodnej-ghute
https://slobodnyvyber.sk/vo-vychodnej-ghoute-bol-objaveny-cely-priemysel-na-vyrobu-chemickych-zbrani/
https://zahranicni.ihned.cz/c1-66070030-rusko-nabidlo-syrskym-povstalcum-bezpecny-odchod-z-ghuty-odmitli-to-vlada-pry-na-oblast-utoci-chemickymi-zbranemi
https://www.rt.com/news/421107-russia-military-response-troops-lives/
https://ria.ru/syria/20180312/1516146678.html
http://tass.com/world/993534

By |2018-03-13T12:09:34+00:0013. marca 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment