Ruské veľvyslanectvo zaslalo SR nótu! Vyjadrenia a činy slovenských predstaviteľov sú provokačné a nepriateľské!

//Ruské veľvyslanectvo zaslalo SR nótu! Vyjadrenia a činy slovenských predstaviteľov sú provokačné a nepriateľské!

Ruské veľvyslanectvo zaslalo SR nótu! Vyjadrenia a činy slovenských predstaviteľov sú provokačné a nepriateľské!

Slovensko dostalo v týchto dňoch od veľvyslanectva Ruskej federácie nótu, v ktorej veľvyslanectvo kritizovalo výroky štátneho tajomníka ministerstva obrany za Most-Híd Róberta Ondrejcsáka, ktorý vo svojom rozhovore pre SME opäť vyhlásil, že Rusko je pre Európu nepriateľom!

Ako veľvyslanectvo RF na margo toho doslova uviedlo: „Buď pre svoju do neba volajúcu nekompetentnosť alebo v dôsledku zámerného skreslenia faktov pán štátny tajomník, využívajúc vlastné výmysly a domnienky, vyhlasuje Rusko a Európu za nepriateľov a tak sa snaží poškodiť tradične priateľské vzťahy medzi národmi našich krajín. A toto je už naozaj nebezpečné. Domnievame sa, že kým je takýto úradník vo vedení vojenského rezortu, slovenská verejnosť sa skutočne nemôže cítiť bezpečne“.

Ruská ambasáda sa tak týmto MZV SR pýta či názory Ondrejcsáka sú oficiálnou pozíciou krajiny alebo len názorom jedného vojnového štváča z MOST-Hídu pracujúceho na ministerstve obrany. Na to dnes samozrejme zareagoval slovenský minister zahraničia a globalista Lajčák, ktorý doslova uviedol: „My pripravujeme odpoveď, v ktorej povieme, že nie sú, ale zároveň tá posledná veta, to veľvyslanectvo prekročilo normy slušného správania. Absolútne im neprísluší komentovať, kto zastáva ústavnú funkciu a to bude súčasťou našej odpovede“.

Lajčák teda tvrdo reaguje na tvrdenie ruského veľvyslanectva, ktoré je čisto pravdivé, pretože áno, súčasný štátny tajomník Ministerstva obrany SR Ondrejcsák a niekdajší analytik oddelenia NATO pri MO SR, ktorý je len tak mimochodom aj riaditeľom mimovládok ako Inštitút strategických politík (STRATPOL) či Centrum pre európske a severoatlantické vzťahy (CENAA), je len obyčajným provokatérom, štváčom a predĺženou rukou NATO na Slovensku, no nijako už nereaguje na provokačné a dobré vzťahy s Ruskom kaziace Ondrejcsákove výroky. Vyhlasovať totiž neustále Rusko za nepriateľa, stále démonizovať a klamať o jeho politike, činoch a reakciách na Západom vyvolané provokácie či dokonca vyhlasovať, že najväčšou hrozbou pre SR je okrem spochybňovania zakotvenia SR v EU a NATO práve Rusko, nie je nič iné ako obyčajné prasprosté provokovanie do vojny a likvidovanie dobrých vzťahov s Ruskom.

Okrem toho, ruskej reakcii sa vôbec nečudujem, a to aj po tom, čo sledujú ako sa naše ministerstvo zahraničia na čele s Lajčákom snaží potajomky pretlačiť Dohodu o obrannej spolupráci (DCA) s USA, ktorej obsah dnes presne nikto nepozná. No známe informácie hovoria, že sa nám USA všemožne snažia nanútiť vojenské investície v hodnote desiatok miliónov euro, ktoré sú súčasťou tzv. Európskej iniciatívy odstrašenia, rozumej USA schválenej vojenskej „pomoci“ určenej pre štáty na východnej hranici NATO, a ktoré chcú na Slovensku použiť min. na vybudovanie a modernizáciu leteckých základní pri Sliači a Malackách. A vyššie spomínaná obranná dohoda s USA je zároveň podmienkou finančného príspevku USA na obnovenie týchto základní.

A to samozrejme bude niečo stáť. Nikdy takéto niečo pri USA zadarmo nebolo a ako protislužbu vždy od štátov niečo požadovali. A niektorí politológovia a prezidentskí kandidáti tvrdia, že tým niečím bude práve masívnejšie rozmiestnenie a využitie americkej vojenskej techniky a kapacít na území Slovenska či dokonca nová americká základňa. Aj keď to Lajčák všemožne odmieta, jemu už nemožno veriť. Už nás ako národ totiž neraz zavádzal a klamal. Len nedávno sa nám totiž snažil klamstvom nanútiť napr. Globálny pakt o migrácii. A preto sa reakcii ruského veľvyslanectva vôbec nečudujem. Keď totiž Rusi vidia, akých zapredancov, provokatérov a vojnových štváčov máme na vysokých štátnych miestach, musí im byť z toho zle. Najmä keď si uvedomujú, že sme bratské slovanské národy, ktoré by mali držať spolu. Nuž ale v kolóniách ovládaných bábkami to bohužiaľ inak nebude. A to by si mali uvedomiť najmä obyčajní Slováci a podľa toho sa aj vo voľbách zariadiť…

Martin Bago

https://domov.sme.sk/c/22068363/lajcaka-zarazila-kritika-z-ruska-pripravuje-odpoved.html
https://www.hlavnespravy.sk/ruske-velvyslanectvo-kym-ondrejcsak-vo-vedeni-ministerstva-obrany-slovenska-verejnost-sa-skutocne-nemoze-citit-bezpecne-lajcak-ruskej-ambasade-neprinalezi-komentovat-zastava-ustavnu-funkci/1689255
https://www.webnoviny.sk/slovensko-moze-od-usa-ziskat-miliony-eur-na-modernizaciu-leteckych-zakladni-sliac-kuchyna/
https://www.hlavnydennik.sk/2019/03/04/j-paska-slovensko-nepotrebuje-a-nechce-peniaze-od-usa/
https://www.webnoviny.sk/minister-lajcak-odmieta-konspiracie-chmelara-o-vojenskych-zakladniach-usa-na-slovensku/
https://www.hlavnespravy.sk/statny-tajomnik-mo-ondrejcsak-najvacsou-hrozbou-pre-sr-je-rusko-spochybnovanie-zakotvenia-sr-v-eu-nato/1001318
https://www.mod.gov.sk/robert-ondrejcsak/?zivotopis

By |2019-03-06T14:02:47+00:006. marca 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment