Ruské MZV: Jediná pozitívna úloha „Koalície“ spočíva v tom, že nestihla kobercovým bombardovaním zničiť aj ostatné sýrske mestá!

//Ruské MZV: Jediná pozitívna úloha „Koalície“ spočíva v tom, že nestihla kobercovým bombardovaním zničiť aj ostatné sýrske mestá!

Ruské MZV: Jediná pozitívna úloha „Koalície“ spočíva v tom, že nestihla kobercovým bombardovaním zničiť aj ostatné sýrske mestá!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok reagovalo na vyhlásenie francúzskeho ministra zahraničných vecí Jean-Yvesa Le Driana, ktorý pár dní dozadu povedal, že Rusko si privlastnilo víťazstvo nad ISIS v Sýrii.

Podľa francúzskeho ministra ruskí vojaci síce dosiahli oslobodenie Deir Ez Zoru, no na pomoc sýrskej armáde v boji s ISIS prišli dosť neskoro. Na toto jeho vyjadrenie zareagovalo ruské ministerstvo zahraničia nasledovnými slovami: „Za tri roky existencie dosiahla Koalícia až nedávno prvého výsledku v boji s ISIS v Sýrii – zničila masovým bombardovaním Rakku spolu s jej obyvateľmi! Pritom, ako potvrdila britská televízia BBC, dovolila samotná Koalícia jadru bojovníkov ISIS, aby opustili mesto a pripojili sa k iným bojovníkom ISIS pri Deir Ez Zore. Preto ak existuje nejaká pozitívna úloha medzinárodnej Koalície v rozdrvení ISIS v Sýrii, tak tá spočíva výhradne v tom, že nestihla, podobne ako Rakku, kobercovým bombardovaním zničiť aj ostatné sýrske mestá!“

Myslím, že výstižnejšie to ruské MZV ani povedať nemohlo! Pondelkové ruské prehlásenie je do bodky pravdivé a založené na množstve dôkazov, z ktorých niektoré uverejnil nedávno už dokonca aj západný zapredaný mainstream! Západní politickí zločinci teda očividne nevedia „stráviť“, že Rusko spoločne so Sýriou a Iránom totálne zlikvidovalo a rozdrvilo Američanmi a Západom podporované a vyzbrojované teroristické jednotky a za dva roky urobilo v tomto smere viac práce ako tzv. medzinárodná „Koalícia“ pod vedením USA za raz taký čas! USA a západným imperialistom už teda evidentne dochádza, že v Sýrii a celkovo na Blízkom východe skončili, o čom svedčia aj nedávne slová francúzskeho ministra, ktoré pokladám len za obyčajné zúfalé a nič neznamenajúce výkriky…

Martin Bago

https://cz.sputniknews.com/svet/201712106408671-ministerstvo-obrana-rusko-uloha-koalice-boj-terorismus-syrie/
https://www.almasdarnews.com/article/russia-bewildered-frances-statement-syria/
https://en.news-front.info/2017/12/11/russian-mod-primarily-syrian-army-managed-defeat-isis/
https://cz.sputniknews.com/politika/201712096403685-ledrian-rusko-vitezstvi-is/
https://southfront.org/french-foreign-minister-is-surprised-that-russia-arrogated-victory-over-isis-to-itself/

By | 2017-12-12T09:09:18+00:00 12. decembra 2017|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment