Psychiatrie pred vianocami sa plnia najstaršími pacientami, ktorých sa chce rodina prechodne zbaviť

//Psychiatrie pred vianocami sa plnia najstaršími pacientami, ktorých sa chce rodina prechodne zbaviť

Psychiatrie pred vianocami sa plnia najstaršími pacientami, ktorých sa chce rodina prechodne zbaviť

Advent na psychiatrickom oddelení je v známení mnohých pacientov najčastejšie s dementným syndrómom. Rýchla záchranna služba vozí pacientov najčastejšie ročník 1920 až 1940 s rôznými príhodami od príbuzných. Dovezená pacientka, ktorá nie je schopná pohybu je podľa udania príbuzných agresívna. Ďalšia pacientka zrazu začala mať rôzné vidiny. Ďalšej sa bijú lieky a vyvolávajú jej úzkosť, ktorú pozorujú príbuzní. A mnoho podobných príbehov. Na oddelení ostáva pacient sledovaný, ak tak rozhodne psychiater. Vo väčšine prípadov však nič z opisovaných príbehov príbuznými nie je pozorované. Pacient sa prepustí na druhý deň, čo vedie k vyhrážkam a útokom od príbuzných.

Podrobnejším skúmanim sa často dozvieme, že príbuzní pacientovi nedávajú určité lieky. Alebo naopak niektorým dávajú viac a tým zabezpečia vznik stavu pacienta, ktorý vedie k hospitalizácií napr. na internom oddelení. Keď prepustia z interného je snaha pacienta presunúť na ODCH, psychiatrické odd…alebo hocikam, kam to príbuzných napadne..len, aby pacient nebol doma a bol pokoj. Ale bezohľadu na to, sa príbuzní neradi vzdávajú dôchodku, ktorý počas hospitalizácií na pacienta poberajú. A poberanie dôchodku je často aj dôvod, že pacienta nechcú umiestniť do domova sociálných služieb. A kadejakými aktivitami zneužívajú zdravotnú starostlivosť. Výjazd RZP s lekárom stojí poplatníkov vyše 300 EUR, hospitalizácia 1000 EUR a viac.

 

Psychiatria rieši na Slovensku nielen poruchy správania, agresivitu v rôzných intoxikáciach…ale vzhľadom na nekompetentnosť a neschopnosť doterajších vlád aj sociálnu otázku pacientov. Kedže sociálni pracovníci miest a obci nie sú schopní, nechce sa im, alebo nemajú záujem riešiť to, na čo boli zamestnaní.

MUDr. Radoslav Čičala

By |2018-12-11T16:43:50+00:0011. decembra 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Propagandistické média a média v rukách zločineckých skupín ma začali diskreditovať a vymyšľať si za účelom pošpinenia môjho dobrého mena. Moja práca a aktivity cez portál idemvolit.sk, ktorý som spoluzakladal im leží v žalúdku. Narúša ich jednoliaté videnie sveta a sú nešťastní, keď si niekto dovolí hľadať súvislosti a nejasnosti za nimi garantovanými faktami.... Vyzývam všetkých, ktorí chcú pômocť k lepšiemu Slovensku nech sa mi ozvú. Riešíme rôzné veci ako výrub lesov, rozkradanie peňazí cez mimovládky, občianské združenia, zločinecké prepojenia osôb v politike a súkromnom sektore, rozkrádanie nerastných surovín, zahladzovanie stop po zločinoch, manipulovanie s archeologickými nálezmi. Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

Leave A Comment