Proti komu bojujú politické strany?

//Proti komu bojujú politické strany?

Proti komu bojujú politické strany?

Včera som tak ako každý deň prezeral RSS čítačku a čítal názvy článkov z rôznych webov. Či už technických, filmových, či spravodajských. Zarazil ma ale jeden z Pravdy s názvom: Boj proti Kotlebovi, Lunter vyzval na spoločný prieskum.

O čo v tom článku ide?

Spomína sa tam, že Kotlebovi protikandidáti do volieb za župana v BBSK si chcú dať spraviť prieskum verejnosti, a kandidát s najväčšou šancou bude jediným kandidátom proti Kotlebovi.

Tak ma to zarazilo, až som sa rozhodol to dať na  „papier“. Prečo sa ho boja? Prečo všetci spolupracujú? Prečo sa ho snažia odstaviť? Ale ako som sa nad tým zamýšľal, tak ma napadla jedna vec: Takýto ťah by bol dobrý, keby išlo o nejakú silovú alebo vytrvalostnú súťaž. Máme nejakého Bolta  a bežať na jednej trati chcú aj ďalší. Tak vyberú jedného ktorý má najväčšie šance, a ten dostane všetku ich podporu aby proti Boltovi uspel.

Lenže voľby a verejná funkcia nie sú športová súťaž. Tu títo slávny kandidáti nebojujú proti Kotlebovi. Bojujú proti ľuďom. Proti nám. Proti nášmu názoru, nášmu presvedčeniu že oni nie sú tí správni, a proti našej možnosti niečo zmeniť a odstaviť ich od verejných funkcií. Vedia že voľby sú jediná mierová šanca ako môžu občania štátu niečo zmeniť a vyhádzať ich z korýt a preto sa spoja aby ich pár voličov spolu porazilo inú skupinu voličov.

Nechcú aby ste si vybrali Kotlebu, ani Uhríka (Danko už vyzýva na rovnaký čin aj v Nitrianskom kraji). Chcú aby ste si vybrali niekoho z nich. A im to už bude jedno či to bude zo Smeru, SaS, OLANO, SNS, … Prečo ich zrazu nerozdeľujú názorové rozdiely? Čo ich spája? Láska k vlasti? To asi nie. To by inak spolupracovali 365 dní v roku aj v parlamente a pred voľbami by nekydali jeden na druhého. Možno by založili jednu stranu – odborníkov, kde by mala zástupcov každá táto štandardná politická strana. Ale o to im nejde a tak to nefunguje. Chcú byť každý sám za seba, ale ak tam má dôjsť niekto kto sa ich nebojí, tak za spoja, možno porazia a potom si zas pôjdu po svojom. A Slovák ty už potom drž hubu a krok. Svoju povinnosť nechať ich pri korytách si si splnil, ozveme sa ti o 4-5 rokov zas.

Áno som volič ĽSNS, ale som zo Žilinského kraja. Takže nemôžem voliť ani Kotlebu, ani Uhríka ani nezávislého Huďa. Bohužiaľ. Ani neviem koho mám na výber, ale nie som si istý že by som mal voliť nejakého menovca cyklistu len preto že je kandidát ĽSNS. Uznávam že je to fantastický marketingový ťah a tí ktorí informácie nemajú a nehľadajú a prvýkrát uvidia jeho meno na hlasovacom hárku mu dajú hlas, lebo si budú myslieť že to je ten chlapík ktorého vídavajú v TV reklamách. Ale nemienim podporiť nikoho z tzv. štandardných strán.

Prieskumom neverím ale skutočne ma zaujíma, ako dopadne ten ich „prieskum“ a čo z toho vznikne. Lebo slovo „Kotleba“ už nie je o jednom človeku, ani o politickej strane. To slovo mi už neevokuje „Chcem tam Mariana Kotlebu“, ale „Nechcem tam nikoho z vás štandardní politici.“

 

Takže nakoniec som prišiel na otázku ktorú som si položil. Už viem proti komu bojujú. Bojujú proti nám, proti našim názorom. Proti názorom ľudí, ktorých majú zastupovať. Ako teda môžu slúžiť a pomáhať ľuďom, ktorých názory si nevážia? A tu vieme odpoveď už všetci.

By | 2017-09-08T08:12:21+00:00 8. septembra 2017|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment