Prirodzený inštinkt alebo liberalizmus?

//Prirodzený inštinkt alebo liberalizmus?

Prirodzený inštinkt alebo liberalizmus?

Chcem poukázať na jeden fenomén v našom národnom psyche, ktorý nás Slovákov radí v belošských krajinách ešte stále medzi tie zdravšie a z dlhodobého hľadiska potencionálne životaschopnejšie.
Nikdy som sa síce netajil tým, že podľa môjho názoru je v našej mentalite niečo, čo nám pravdepodobne v dohľadnej budúcnosti zabráni v rýchlom vzostupe k vyššej kvalite života našich ludí, ale to mi nebráni vidieť aj pozitíva, ktoré iným unikajú.

Slováci si vo všeobecnosti v porovnaní s inými porovnateľnými etnickými skupinami patriacimi k bielej rase zachovali niečo, čo by sa dalo nazvať hlboký, prirodzený, neskazený životný inštinkt.
V priebehu evolúcie sa u všetkých živočíšnych druhov vyvinuli inštinkty, ktoré sú nástrojom mechanizmu prirodzeného výberu. Ak týmto inštinktom je dovolené prejavovať sa prirodzene, ak sa im v nejakom zvrátenom iracionálnom procese nevytvárajú umelé prekážky, ide o mimoriadne dôležité činitele zdravého fungovania a evolúcie každého živočíšneho druhu.
Človek je jediný druh, ktorý do tohto procesu zasahuje s nedoziernymi následkami. Jedným z príkladov človekom vytvorených nástrojov na potlačenie prirodzených zdravých inštinktov, na narúšanie prirodzenej hierarchie, je politická korektnosť alebo aj tzv. pozitívna diskriminácia. Obe sú vo svojej podstate ovocím judeo-kresťanskej morálky, hoci dnes ich skôr poznáme pod pojmom liberálny humanizmus.

Ani celá kniha, ktorá by sa na takúto tému dala napísať, nepovie nezasvätenému laikovi viac o tom, čo chcem povedať, ako niekoľko príkladov a ilustrácií, a jedno modelovanie s účelom čo najlepšie tento postreh a teóriu čitateľovi priblížiť.

Predstavte si v zaujme argumentu a ilustrácie, že by Andrej Danko mal postavu výzor aj hlas Petra Plavčana, a mali by sme to v kombinácii s Dankovým charakterom, rečníckymi schopnosťami, mentálnu vyspelosťou aj intelektuálnou úrovňou.
Každému je jasné, že taký človek by to sotva dotiahol ďalej, ako na polesného v lesnom závode niekde v okrese Revúca, a predsedu parlamentu by videl len v televíznych novinách. Nepopierateľne je to, že veľkú úlohu pri úspešnej kariére Andreja Danka má jeho celkový fešácky výzor. Čo je pravda, je pravda. A to je celá pointa mojej teórie.
Ak so mnou niekto nesúhlasí, nech predostrie vlastnú teóriu.
Na posilnenie môjho argumentu si ešte predstavte, kde by bol dnes Róbert Kaliňák, keby mal výzor, postavu aj charizmu Jozefa Holjenčíka. Drží sa na svojom mieste, lebo mu ako fešákovi fandíme.
Pre takých,ktorí ešte stále nepochopili môj argument, uvediem ešte jeden, ale už naozaj posledný príklad našej voľby s inštinktom, ale bez rozumu. Predstavte si kreatúru, ako je Monika Beňová. Keď hovorím kreatúra mám na mysli bezočivosť, charakter a intelektuálne schopnosti. Predstavte si, že by to bola nejaká škrata s podobnými vlastnosťami. Na Slovensku by takému čudu nikto nedal ani miesto bufetárky v polnohospodarskom družstve.

My Slováci volíme našim živočíšnym inštinktom. Nám sa nemôže stať, že by sme zvolili za premiérku podobnú stvoru, ako je terajšia ministerská predsedníčka kanadskej provincie Ontário pani Kathleen Wynne. Nielen preto, ako vyzerá, ale aj preto, že je vydatá za pani Janu Rounthwaiteovú. Nás ešte besnenie liberálov neobralo o naše prirodzené inštinkty.

Keď sa však nad tým všetkým ešte raz dobre zamyslíme, vidíme, že ani slovenský prirodzený inštinkt, ani politická korektnosť  a dnes dominantná ideológia liberalizmu na Západe, nestoja za nič, a ľudstvo vedú do záhuby.

A práve preto som ja veľkým skeptikom.

By | 2017-08-09T16:41:30+00:00 9. augusta 2017|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment