Prípadov ako výbuch plynu v Prešove môže pribúdať

//Prípadov ako výbuch plynu v Prešove môže pribúdať

Prípadov ako výbuch plynu v Prešove môže pribúdať

Za výbuchom plynu v Prešove mohlo byť kadečo, kľudne presah plynu do kanalizácie a ňou prechod do jednotlivých kanalizačných systémov jednotlivých bytov.

Pointa môjho príspevku je však iná. Populácia dnes stárne, enormne narastá počet ľudí s demenciami, ktorí v ťažkých štádiach demencie ostávajú bez starostlivosti sami v takomto byte. V byte ako inak kúria, varia na plynovom šporáku. Posledné obodbie som zažil mnoho vyšetrení dementných pacientov, ktorí s demenciou ťažkého stupňa ostávajú sami doma, bez starostlivosti, bez zásahu socialnej služby. Napriek tomu, že na ich podivné správanie už často bola opakovane upozornená polícia, správca bytov, sociálny pracovník mesta. Ako to je na Slovensku bežné, ľuďom na sociálnych pracoviskách, ale aj na polícii sa nehce robiť viac ako treba a veľakrát neurobia ani to, čo treba. OPakovane som dané prípady hlásil socialným pracovníkom mesta, mestu a to nekonalo. Samozrejme keď ministerstvo sociálnych vecí vedie osoba ako pán Richter niet sa ani čomu čudovať. Nehovoriac o tom, že miesto sociálneho pracovníka často dostane osoba, ktorá je buď lenivá, alebo ani ju nebaví vykonávať sociálnu pomoc.

Ak sú títo ľudia aj objednaní k psychiatrovi, z dôvodu obrovského nedostatku psychiatrov sú čakajúce doby na psychiatrické vyšetrenie kľudne aj pol roka a viac. Dementný človek za pár dni dokáže vyhodiť do vzduchu nielen svoju bytovú jednotku, ale ohroziť aj svojich susedov. Nejde však len o obyvateľov bytov, ľudí vo fáze demencie nachádzame stále pracovať na lekárskych ambulanciach, kde za nich vykonáva úkony zdravotná sestra, ale aj na súdoch…

Najmä miesta, kde sa kúri plynom a žije tam osoba vo vyššom veku by mali byť pod kontrolou a taktiež aj dané osoby. Taktiež pribúda prípadov, že človek s demenciou diagnostikovanou u psychiatra ostáva bývať sám v byte. Nemá sa o neho kto postarať, deti aby prežili potrebujú pracovať. A štátne domovy sú plné, alebo rezervované korupčnými politikmi vo VÚC pre svojich blízkych, alebo tých, ktorí uplatia dané miesto.

Psychiatria na Slovensku kolabuje a to vedie k narastaniu nielen rizika ohrozovania okolia, ale aj k narastaniu rizík vrážd, samovrážd. Štát šetrí ne lekároch, zatiaľ čo rozkradá štátne peniaze na informačných systémoch, predražených liekoch, predražených prerábkach cez svojich známych alebo firmy prepojené cez kadejaké zločinecké skupiny. A zbedačený národ to dookola toleruje.

By |2019-12-07T15:56:45+00:007. decembra 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Propagandistické média a média v rukách zločineckých skupín ma začali diskreditovať a vymyšľať si za účelom pošpinenia môjho dobrého mena. Moja práca a aktivity cez portál idemvolit.sk, ktorý som spoluzakladal im leží v žalúdku. Narúša ich jednoliaté videnie sveta a sú nešťastní, keď si niekto dovolí hľadať súvislosti a nejasnosti za nimi garantovanými faktami.... Vyzývam všetkých, ktorí chcú pômocť k lepšiemu Slovensku nech sa mi ozvú. Riešíme rôzné veci ako výrub lesov, rozkradanie peňazí cez mimovládky, občianské združenia, zločinecké prepojenia osôb v politike a súkromnom sektore, rozkrádanie nerastných surovín, zahladzovanie stop po zločinoch, manipulovanie s archeologickými nálezmi. Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

Leave A Comment