Prípad Tomáš Hlaváč

//Prípad Tomáš Hlaváč

Prípad Tomáš Hlaváč

Všetci sme už počuli o ľuďoch, ktorí si dokážu na jedno prečítanie tritisícstranového telefónneho zoznamu Chicaga zapamätať všetky čísla, mená aj s adresami. Takého človeka sa môźete kedykoľvek opýtať na číslo Johna Hitchcocka, a on Vám povie, že Johnov Hitchcockov je v zozname osemnásť, a máte mu povedať adresu toho, na koho sa pýtate.
A taký človek sa nemusí nevyhnutne vyskytovať len v Amerike. Je známy prípad nejakého pána z Čiech, ktorý poznal naspamäť celý cestovný poriadok ČSD (Československých štátnych dráh). Ktokoľvek sa toho pána mohol spýtať, ako sa dá vlakom dostať z Pozdišoviec do Českého Krumlova, a pán mu bez zaváhania vysypal podrobné itenerary: kedy vyjde z Pozdišoviec, kde sa dostane, kedy mu odtiaľ ide spoj do ďalšieho mesta, kde má presadať, ako dlho tam bude čakať, kedy príde do Českého Krumlova. Samozrejme vedel aj alternatívne trasy a zmeny počas sviatkov, sobôt a nediel.
Pamätám sa na jeden prípad opísaný v časopise T-magazín na konci sedemdesiatych rokov minulého storočia. Jeden človek z Čiech tvrdil, že pozná do všetkých detailov celé dejiny všetkých rás a národov na planéte Venuša. Vedel vymenovať mená krajín, kralovstiev, kráľov a vojvodov, dátumy ich narodenia aj smrti, dynastie, vojny, technické vynálezy a pod. Skúmali ho odborníci z rôznych vedeckých disciplín, a ani raz ho neprichytili pri najmenšom omyle; pri všetkých miliónoch informácií ani raz nezapochyboval a nepreukázal akékolvek nezrovnalosti. Ani s odstupom týždňov alebo mesiacov.
Najznámejším prípadom takéhoto vedecky nevysvetlitelného fenoménu bol akýsi Joseph Smith zo štátu New York, ktorý podľa jeho tvrdení niekedy v prvej polovici devätnásteho storočia našiel v zemi zakopanú, na zlatých svitkoch v „storoegyptskom“ písme písanú Knihu Mormon. Nikdy ju nikomu neukázal, ale schovaný za plachtou ju za pomoci akýchsi kameňov, ktoré mu požičal akýsi anjel, a ktoré si prikladal na hlavu, prekladal zo staroegyptskeho jazyka a diktoval svojmu spoločníkovi. Kniha Mormon obsahuje (podobne ako židovská Biblia) podrobné dejiny židov, ktorí sa vraj v dávnych dobách, dávno pre Kolumbom, dostali na americký kontinent. Tvrdí tiež, že Ježiš Kristus po vstaní z mŕtvych odišiel za svojimi do Ameriky, a založil tam inú- mormonskú cirkev.
No vidíte, a Joe Smith známy fantasta, hľadač pokladov a zlodej koni takto založil jednu dodnes vplyvnú cirkev. Kdekoľvek sa odvtedy vyskytne nejaká mizéria, kdekoľvek je zaostalosť a zúfalstvo, prídu mormonskí misionári a zneužívajú stratených ľudí sľubmi spásy v lone mormonskej cirkvi. Najnovšie na Ukrajine a v podobných dierach.

Toľko na pochopenie princípu.

V Amerike je veľa šikovných ľudí. Založili Microsoft aj Apple, prechádzali sa po Mesiaci, majú najsilnejšiu ekonomiku, vydávajú najlepšie knihy v akomkoľvek odbore, možno do roku 2050 vytvoria prvého nesmrteľného človeka. Vysoká koncentrácia mimoriadne schopných ľudí.
V akejsi kozmickej zákonitosti harmónie jing a jang, existuje v Amerike rovnako nepreberné množstvo bludárov, pomýlencov, narcisov a exotov najrôznejšieho typu a kalibru. A majú dnes, v dobe internetu instantný dosah na každý kút našej Zeme. Zvlášť aj vďaka tomu, že jazyk Američanov je dnes bežný takmer všade.
Takými pomylencami a exotmi-manipulátormi sú aj Correy Goode a David Wilcock, ktorých je pán Tomáš Hlaváč obdivovateľom, učeníkom, vyznavačom aj misionarom. Correy Good a David Wilcock majú dokopy takú kopu informácii, ako kombinácia Mahábharáty, Tóry, Talmudu, štyroch Evanjelií aj knihy Mormon. A možno dnes aj rovnaký počet nasledovníkov. Nečudo, lebo v dnešnom naskrz dodrbanom svete možno miliardy ľudí vidí východisko zo svojej mizérie v tom, že nejaký pomýlenec z Ameriky im ohlási nejakého nového spasiteľa a nevé evanjelium.
Ani prinajmenšom netvrdím, že pán Hlavač je zlý človek. Bozechráň!! Ani hlúpy. Veď len zapamätať si všetky tie nezmysly si vyžaduje určité mentálne schopnosti.
Nič z toho, čo hovorí, nie je z jeho hlavy, nie je to jeho skúsenosť a pozorovanie. Je to podobné, ako keď svojej päťrocnej dcére alebo vnučke kúpite bábiku, ktorá má v bruchu magnetofón, ktorý na akýkoľvek podnet dokola opakuje len jednu vetu:
„Pocikala som sa, vymente mi plienky“.
Rovnako aj Hlaváč na akúkoľvek legitímnu otázku od Lichtnera, na ktorú nemá odpoveď, odpovie, že „k tomu sa dostaneme neskôr“.
Kedy bude to „neskôr“, vedia len vyznávači  Háre Krishna, mormonskí proroci zo Salt-Lake City a slečna Šuvadová Silvia z Kalifornie.

By | 2017-08-05T14:34:32+00:00 5. augusta 2017|Categories: Infovojna|3 komentáre

About the Author:

3 komentáre

 1. Alano 8. augusta 2017 at 11:41

  Odpoveď na otázku Aj ty by si také niečo dokázal? Nie, nedokázal, žiaľ na takú úroveň som ešte neklesol.Ďakujem za vašu odpoveď na komentároch a prajem veľa ďalších obohacujúcich tvorívých blogov.

 2. Alano 7. augusta 2017 at 21:35

  Ak by bolo o pár sto rokov menej tak, na základe tohto „posudku“ by T Hlaváč bol minimálne upálený. Ja mám len jednu otázku, prečo ste sa k tomu vyjadrovali? Museli ste?, nútili vás?

  • Grigoriy Ilmoran 8. augusta 2017 at 6:41

   Ty máš len jednu otázku, a ja mám len jednu odpoveď:
   Na internete sa denne v rôznych diskusiách, na Facebooku a pod. vloží okolo štyroch milárd článkov, príspevkov, poznámok, oznámení, vyjadrení, a na každú z nich by sa dalo odpovedať jednou univerzálnou, na všetky z nich sa hodiacou pripomienkou:
   „Ja mám len jednu otázku, prečo ste sa k tomu vyjadrovali? Museli ste?, nútili vás?“

   Niet jediného článku, pripomienky alebo poznámky, kde by sa taká vec ako odpoveď nedala použiť, a v rôznych obmenách sa aj používa.
   Takéto univerzálne príspevky samozrejme vkladajú len tupci, lebo tupcov mozog nie je schopný rýchlo prísť s niečim vhodným, čo je špecifickou reakciou na jednu danú tému.
   Uvediem niekoľko typických, univerzalnych, špecificky slovenských tupeckých internetových príspevkov do diskusie:
   „Je mi „s“ teba na grcanie -:)))))“,
   „XY by sa v hrobe obracal -:))))))“,
   „Teraz tú o Červenej čiapočke -:))))))“,

   V súťaži o najpoužívanejší univerzálny slovenský internetový príspevok už druhý rok po sebe vyhral tento:

   Pozrite si všetci tento príspevok: http/YouTube/debilizmus.sk

   Tupec nikdy nemá nič, čím by obohatil diskusiu, a preto len opakuje tie drbnuté frázy a klišé. A odporúča videá z YouTube. Nič z vlastného tuhého mozgu.
   Mladé ženy sa mi sťažujú, že dnešná generácia polochlapov ani s nimi nodokáže mať akúkoľvek zmysluplnú diskusiu.
   Vraj máloktorý slovenský šuhaj ide na schôdzke ďalej ako:
   – Ako sa máš?
   – A vaši?
   – Kukala sa „čera“ hokej?
   – U nás „čera“ pršalo.
   – Mňa už s toho tepla drbne.
   – Na Pohode si bola?

   Teraz však aj ja mám pre teba jednu otázku: Čo si mi vlastne chcel povedať?
   Ako vidiš, ja keď niečo napíšem, je to originálne, k téme,ma to hlavu aj pätu, každému je jasné, čo som chcel povedať.
   Aj ty by si také niečo dokázal?

Leave A Comment