Prečo nebudem voliť Harabína

//Prečo nebudem voliť Harabína

Prečo nebudem voliť Harabína

aneb jednaVELKAkonšpirácia.

Pre tých čo nemajú radi dlhé referáty, tak v krátkosti preto, lebo ho považujem za systémového trojského koňa. Pre mňa je rovnaký ako Kollár.  Jeho jedinou úlohou je zabránenie zmeny cez roztrieštenie voličskej základne.

a teraz podrobnejšie.

Štefan Harabín je sudca a nijako sa teraz nebudem zaoberať jeho sudcovskou kariérou. Štefan má 61 rokov, teda za pár rokov nastúpi na dôchodok. Ale jemu sa nechce. To nie je jeho nátura. Čo mu nijako nevyčítam. Sú ľudia ktorí potrebujú byť spoločensky aktívny a mať pocit prospešnosti. Určite nepovažujem Štefana za exhibicionistu, ktorý si týmto masíruje ego. Je inteligentný a vďaka svojej funkcii si narobil pomerne dosť nepriateľov. Naozaj? Určite áno, sudcovia ich majú vždy dosť. Ale u Štefana to je iné. Nás zaujíma len určitá konkrétna skupina nepriateľov.  A tými sú politický. Už dlhodobo je Štefan nanože s Danielom L. Tomuto vzťahu verím. Druhý vzťah je s Danielou Š. a tomuto vzťahu neverím. Je zrejmé, že oni sa nemajú radi, robia si napriek, ale nejak mi to nesedí. Ešte pred rokmi než táto ich nevraživosť začala to bol normálny vzťah, dokonca mu podľa jeho slov navrhla vysoké odmeny. Teda ak som to správne pochopil. Áno, bolo to dávno, a veci sa mohli zmeniť. Ale neverím, že by bola tak blbá aby podávala jedno disciplinárne konanie za druhým a pritom všetky prehrávala. To mi príde ako jasný tunel pre ďalšie Štefanove prilepšenie si. Áno, počul som o tom, že Štefan dáva tieto výhry na charitu. Ale aj Kiska bol namočený v charite.  Proste týmto mňa osobne Štefan nijako nedojíma, týmito neustálymi útokmi na jeho osobu.

Štefan sa už dlhšie mediálne prezentuje. Rozhodne to už je vyše roka a možno aj dva. Tak som si to skontroloval a na SV mal prvú reláciu 9,2,2017 teda sú to dva roky. Teda rok po parlamentných voľbách. Voľbách kde sa do parlamentu dostala LSNS. Náhoda, že po tom čo sa do parlamentu dostala zrejme jediná proslovenská strana, sa zo všetkých kútov začnú vyliezať ďalší národovci? Áno, určite LSNS je príkladom, že múr je zbúraný alebo aspoň poničený a aj iné slovenské živly môžu vyjadriť svoj postoj k vlasti otvorene. Štefan je inteligentný. Hovorí o práve. Zrejme vo veciach práva nemá sebe rovného. A začal sa vyjadrovať aj do politiky. Preberal „alternatívne“ správy a pustil sa do prezidenta, premiéra aj ministrov. Ako nám tie slová dobre padli, že? Dobre sa to počúvalo. Ďalšia autorita ktorá nám dáva za pravdu. Ale také slová používa kde kto, aj premier keď sa mu to hodí. Slovám neverme, dobre sa počúvajú, ale nik sa z nich nenaje. Okrem to čo ich prednáša a prinesú mu zisk samozrejme. Štefana považujem za systémom pestovanú opozíciu, ktorá má ubrať z volebného potenciálu skutočným národným silám. Tak ako Boris K. pred parlamentnými voľbami rozohral svoje divadielko, priživil sa na migračnej téme a stiahol na seba časť frustrovaných voličov, tak rovnako vidím Štefana. Koho by asi tak volili frustrovaní voliči keby nebolo SmerOdina? A s kým sa bude deliť Štefan o voličov za niečo vyše mesiaca? Áno je to LSNS a Kotleba. Niežeby mal Marian nejakú šancu vyhrať. To si rozhodne nemyslím. Ale mal šancu sa prepracovať do druhého kola. On a jeho strana by dostala obrovský mediálny priestor.  A práve o ten tu ide. LSNS nikdy nebude mať šancu sa presadiť, keď jej nebude umožnené sa verejne obhájiť. A preto treba pozornosť upriamiť na niekoho iného. Okatá ignorácia je podozrivá. Ale všimnite si média a predstaviteľov štandardných politických strán. Z koho majú strach? Ak spomenú Mariana, tak hneď za nim spomenú Štefana. V poslednom čase už Mariana ani nespomínajú a hlavným nepriateľom je Štefan. Pozornosť ľudí, teda voličov je jasná. Máš si vybrať medzi pro európskym a nacionalistickým kandidátom. U pro európskych si môžeš vybrať, a je nám jedno koho si vyberieš, lebo všetci sú na jedno brdo. Ale u nacionalistických sme ti vybrali Štefana. Štefana, ktorého utlačuje tá zlá Daniela. Na ktorého špiní ten zlý Daniel. Proti ktorému sú všetky štandardné média.

Ale aký je Štefan naozaj nacionalista? Čo vlastne reálne urobil? Má súper prejavy. Útočí na našich nepriateľov a neváha sa zastať aj Mariana, keď mu ubližujú. Je to náš človek. Ale prečo ho teda volám systémovým trójskym koňom? No preto, že jemu nejde o zmenu systému. Chce nastoliť právny štát, pohnať všetkých grázlov k spravodlivosti. To je super, a som za všetkými dvadsiatimi. Má výhrady voči NATO a EU. Ale nie je za vystúpenie. Chce, alebo hovorí o tom ako by sa mala EU zmeniť, ale to beriem ako predvolebnú rétoriku, lebo každému súdnemu človeku je jasné, že EU sa bude meniť len jedným smerom, tým nastoleným a teda tým na ktorý všetci nadávame. Jeho krásnym slovám neverím. Čo sa týka právnych vecí, tak je rozhodne erudovaný. Ale keď príde na politické otázky, tak jeho odpovede mi pripadajú rovnako vyhýbavé a k ničomu sa nezavezujúce ako u iných politikov. Proste taká odpoveď aby v prípade, že by musel v budúcnosti plniť svoje sľuby tak mohol manévrovať. To že veľa bodov v programe on ako prezident nemôže naplniť je už taký folklór.

Môj hlas v prvom kole rozhodne nedostane. A v prípade postupu do druhého kola budem zvažovať.

Aby bolo jasné. Chápem, že politika a hlavne kampane sa robia pre voliča. Hraje sa na city a emócie. Rôzne veci sa bagatelizujú alebo zveličujú, podľa potreby. Robia to všetci, vrátane Mariana. Čo je pre mňa dôležité, je dlhodobá perspektíva a dôveryhodnosť. Zatiaľ čo u bežného politika vnímam jeho hranie divadielka ako mínus. Chápem, že Marian musí hrať divadielko aby sa vôbec udržal v hre. Je to niečo ako Superman. Väčšina hrdinov chodí v bežnom živote v civile a len do “ práce “ sa prezliekajú do kostýmov. Superman chodil v bežnom živote v prezlečený za normálneho človeka a do “ práce “ zhodil toto prestrojenie. Dúfam, že Marian nespyšnie ak si toto náhodou prečíta, a tiež dúfam, že tento text nebude použitý proti nemu pri niektorom z procesov čo budú voči nemu viesť.  Samozrejme toto posledné sú len dohady. Ja neviem či Marian stále má v srdci ten sen čo mal keď bol ešte v pospolitosti. Proste to musím risknúť. Marian sa mi neprizná, to by bol hlupák keby to niekde vytrúbil. To je moja viera v môjho kandidáta.

Štefan túto moju vieru nemá. A aby si náhodou niekto nesprávne nevysvetlil moje slová. Štefan nemusí byť aktívny agent systému. Môže byť systémom zneužitý, ako hromada iných ľudí. Proste jedného dňa mu Daniela začala robiť, zle. Média sa ho snažia vykresľovať v určitom svetle. Má svoj vek a svoj životný štýl. Daniela a okolie mu jasne dá najavo, že pôjde do dôchodku a žiadna sudcovská prax ho potom nečaká. Niekto mu nadhodí myšlienku verejnej prezentácie. A časom, po nazbieraní fanúšikov aj ich zastupovaní. Štefan ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta skôr ako Marian. Ale to, že niekto z LSNS bude kandidovať sa vedelo už 2016 po voľbách. Štefana popostrkovali postupne, žiadne tlaky ktoré by boli moc okaté, ale postupne sa dostal do jarku z ktorého sa nemohol vyhrabať, bez toho aby kompletne otočil. Je strhnutý prúdom udalostí. Žiaden George ho neplatí, nemusí. Ľudia robia veci lepšie keď ich berú ako svoj vlastný nápad. Oni si len vybrali niekoho, kto má svoje zásady, má ten správny pohľad,je svojim spôsobom dobrý, ale zároveň kontroverzný. O to sa postarajú média. Ukážu nám tie vlastnosti ktoré máme vidieť.

takže budem končiť a len jedna otázka na záver. alebo skôr úloha. spočítajte niekto čas ktorý dostali kandidáti na prezidenta vo všetkých relevantných médiach, mimo svoje osobné stránky samozrejme.

By |2019-02-11T21:26:37+00:0011. februára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment