Orbán sa vzpiera navrhovanému rozpočtu EU: Ak bude EU financovať migrantov, Maďarsko nový rozpočet neschváli

//Orbán sa vzpiera navrhovanému rozpočtu EU: Ak bude EU financovať migrantov, Maďarsko nový rozpočet neschváli

Orbán sa vzpiera navrhovanému rozpočtu EU: Ak bude EU financovať migrantov, Maďarsko nový rozpočet neschváli

Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok ráno v rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádio povedal, že Maďarsko nepodporí budúci rozpočet EU, ktorý má podľa najnovších návrhov Eurokomisie vziať peniaze farmárom, oblasti výskumu či regionálneho rozvoja a pridať ich krajinám, ktoré budú napr. dodržiavať zásady „právneho štátu“, rozumej diktát EU, či prijímať migrantov!

To by v realite totiž znamenalo, že Eurokomisia presmeruje eurofondy z Poľska, Slovenska, Česka, či Pobaltia do juhoeurópskych štátov ako napr. Taliansko, Španielsko, Grécko, či dokonca Francúzsko! Orbán vo svojom rozhovore podotkol: „Ohľadom tejto otázky možno očakávať dlhú diskusiu, pretože tvorba 7-ročného rozpočtu EU si vyžaduje súhlas všetkých členských krajín, inak rozpočet nebude schválený. Na migrantov by EÚ nemala minúť ani jeden cent, všetky krajiny nech si túto záležitosť riešia z vlastného rozpočtu. A nepodporím ani zníženie dotácií pre poľnohospodárstvo!“

Proti novým návrhom Eurokomisie na nový rozpočet EU sa teda konečne niekto v EU postavil a ako zvyčajne je tým niekým zase len maďarská vláda a premiér Viktor Orbán! Teda zatiaľ aspoň slovne, čo je základom pre ďalšie reálne kroky. Je ale veľmi dôležité, aby Orbánove avizované kroky podporili aj ďalšie krajiny V4, pretože nový rozpočet EU sa týka aj nás! Nemôže totiž dôjsť k transformácii kohéznej politiky, ktorá bola odjakživa určená ako nástroj na znižovanie regionálnych rozdielov na nástroj trestania krajín, ktoré neposlúchajú diktát Bruselu a nechcú prijímať migrantov! A samotné Maďarsko tlaku Bruselu a celkovo Západu len ťažko dlhodobejšie odolá!

Na detaily nového rozpočtu EU som ale už upozorňoval 23. apríla (vo svojom článku úplne naspodku príspevku). Už vtedy som písal, že takéto návrhy na tiché pretláčanie migrácie, islamizácie a diktátu v EU sú absolútne neprípustné! Pretože aký budeme mať po prípadnom prijatí daných návrhov ako krajina z EU ešte osoh? Už nám z toho balíka výhod zostalo asi len jediné – Schengen, ktorý kvôli migrantom tiež už minimálne dva roky na niektorých hraniciach členských štátov stopercentne nefunguje. A diktát eurokratov, neustále obmedzovanie slobody, cenzúra, pretláčanie zbesilej migrácie a islamizácie spoločnosti, dvojitú kvalitu potravín, podporu imperialistickej politiky USA a západných krajín, či rôzne vyhrážky sankciami za neplnenie príkazov z Bruselu za výhody veru nepovažujem. Aj preto je veľmi dôležité, aby sme do roku 2020 spojili pronárodné sily, vytvorili pronárodnú vládu a vyrazili ako silná súčasť V4 do boja proti diktátu Bruselu a za zachovanie súčasnej podoby Slovenska a celkovo minimálne strednej Európy!

Martin Bago

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/471177-orban-pokud-bude-eu-financovat-migranty-zablokujeme-rozpocet.html
http://www.teraz.sk/zahranicie/orbannepodporime-rozpocet-ktory-prida/323266-clanok.html
http://www.24hod.sk/orban-nepodporim-rozpocet-ktory-prida-krajinam-prijimajucim-migrantov-cl584550.html

By |2018-05-04T21:39:40+00:004. mája 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment