„Odoj téjle o roma bašavel“…(a tam dole cigáni hrajú)

//„Odoj téjle o roma bašavel“…(a tam dole cigáni hrajú)

„Odoj téjle o roma bašavel“…(a tam dole cigáni hrajú)

..to sú slová jedného pekného čardáša maďarských cigánov a pasujú,ku dnešným časom.Nič proti nikomu a ničomu,iba sa mi vidí,že sa tu deje niečo veľmi,ale že naozaj veľmi podivného,podlého,prízemne primitívneho,prešpekulovaného svinstva.
V histórii nášho priestoru i pred Slovenskom,ako štátom,sa nenašla vláda a ani panovník,čo by tak okato protežoval terajších Rómov,ba ich dával za vzor majoritnému obyvateľstvu!To nebolo,za Jana Jiskru,Matyáša Korvína,Tokoliho,Kurucov,Márie Terézie,Ferenc Jóžku,Masarika,Tisa,Gottwalda,Husáka…až za Matelka!Dnes sa to totiž nosí!
Nie všade,ale u istej ambasády,istého Šoroš-báčiho a jeho organizácií áno.Tu je toppppppp priorita.
Keďže aj naša vraj pekná a múdra Zuza,je odkojená týmito „nosičmi ľudskosti“,aj ona znie na rovnakej nôte.Možno preto nás,Slovákov,Slovenský prezident oslovuje rómsky,pripomína si deň Rómov a akosi zabúda na oslobodenie národa,ktorého meno,jej úrad nosí!
Až sa mi chce zarevať „vivat Rómovia!“Predpokladal by som,že sa odteraz,budú Rómovia mať,ako prasce v žite,ale viem,že to tak nie je.Je to ešte horšie,ako pred touto módou a bude!Títo v jadre naivní a jednoduchí ľudia sú neskutočne drzým a podlým spôsobom zneužívaní,či už vo volebnom boji,ako pri každých voľbách,kedy sa zneužíva ich chudoba a ochota za pár euro voliť kohokoľvek,ich prostota a jednoduchosť nezáujem,“čo gádžovia robia“,ba im stačia i cigarety,lebo jedno vedia istotne,nech už bude zvolený ktokoľvek,ich situácia sa v ničom nezmení.
Sú klamaní a podvádzaní a tešia sa z toho!Je smutné,že ich vlastní,inteligencia,tzv.Rómovia z povolania,ako pán Polák,či paní Bihariová,tomuto asistujú a takéto aktivity podporujú. Vedia totiž veľmi dobre,že sa im nič nestane,že ich Rómovia neodsúdia,nevylúčia…veď stačí,ak neprídu s prázdnymi rukami a naozaj stačí veľmi málo,aby boli oslávení a velebení.Vedia veľmi dobre a na vlastnom príklade,ako sa vymaniť z biedy i z osady.Je jediná cesta,tá,ktorú absolvovali oni – VZDELANIE!

Ani jeden z nich sa nestal tým čím je,preto,že bolo v osade založené „komunitné centrum“,ani tým,že existuje Rómska národnosť,či zvýšenými dávkami.Vzdelávali sa.No o to pre Rómov akosi nebojujú.“Ochrana/práv menšín,ľudských práv a drístov,o ktorých osadníci nemajú ani poňatie je na nič a vedia to aj „profíci romovia“aj Igor 1 šialený,Kiska i Pezinbaba.

Obávam sa a myslím že oprávnene,že toto,čo naši čelní predvádzajú,to protežovanie,ochrana,dokonca dávanie za vzor,ako hovorí klasička Ildikó,“nemdopadne dobre“!
Spôsobí to jediné.Ako je i teraz a tradične spoločnosť nie priaznivo Rómom naklonená a to prosím nie je rasizmus,iba stáročná skúsenosť a kolektívne poznanie,tak po takýchto lapsusoch,dosiahnu jediné,že sa tá nechuť,nevraživosť a možno iba zvýši.A nie len to,môže sa stať,že v spoločnosti začnú týchto ľudí nenávidieť.Neviem či to je cieľom,no ak dáte pracujúcemu človeku,žijúcemu od výplaty po výplatu za vzor práve toto etnikum,budete dokazovať,že ste schopní sa o nich postarať a ostatných občanov v chudobe nie ste ochotní,koledujeme si o problém a veľký!

Vidím ešte jeden problémik,taký maličký,zanedbateľný.Prichádzam pri svoje práci do styku jak s kriminálnymi živlami i s utečencami.Podobnosť zaobchádzania s Rómami s tým,ako sa zaobchádza s utečencami na západe,vo mne vzbudzuje veľké podozrenie,že naša vrchnosť sem v dohľadnom čase dovezie „nových občanov“ z afriky,eritree,blízkeho východu a afgáncov. Správanie sa týchto ľudí,ich kultúrne návyky,sú totiž so správaním a kriminalitou Rómov takmer identické!
Ak sa rýchlo nespamätáme,nezatrhneme tejto skvelej vláde jej diletantské tápanie,zaplavia nás etnikami,s ktorými si neporadíme NIKDY!
Tak ako vždy „Habedére!“

By |2020-05-06T15:58:47+00:006. mája 2020|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment