NR SR odmietla Globálny pakt o migrácii, no nezakázala Lajčákovi cestovať do Marrakéšu

//NR SR odmietla Globálny pakt o migrácii, no nezakázala Lajčákovi cestovať do Marrakéšu

NR SR odmietla Globálny pakt o migrácii, no nezakázala Lajčákovi cestovať do Marrakéšu

Parlament vo štvrtok doobeda 90 hlasmi poslancov oficiálne a definitívne odmietol Globálny pakt o migrácii a vyzval vládu, aby k tomuto dokumentu zaujala nesúhlasné stanovisko! Vláda má tiež vykonať príslušné opatrenia spojené so stiahnutím SR z procesu prijímania dokumentu, ktorý sa uskutoční na stretnutí vlád a vysokých predstaviteľov 10. a 11. decembra v marockom Marrakéši.

Za finálne uznesenie, ktoré prešlo až po pozmeňujúcom návrhu Smeru a ktoré závery Globálneho paktu o migrácii odmieta, hlasovalo teda 90 zo 142 prítomných poslancov a za odmietnutie hlasovali poslanci SMERu, SNS, Sme Rodina a ĽSNS. Väčšina poslancov za Most-híd, celá SaS a väčšina poslancov za Oľano sa zdržali! Proti odmietnutiu paktu hlasovalo 15 poslancov, a to poslanci ako Budaj, Poliačik, Žitňanská, Szimon, Beblavý, Macháčková, Petríková a ďalší, teda hlavne slovenská liberálna scéna. Silné reči SaSkárov teda opäť zostali len obyčajnými rečičkami. To len tak mimochodom.

Uznesenie, ktoré hovorí, že Globálny pakt OSN o migrácii nie je v súlade s aktuálnou bezpečnostnou a migračnou politikou SR, zdôrazňuje aj suverenitu Slovenska v otázke migračnej politiky. Slovensko si podľa neho vyhradzuje právo prijímať legislatívu v oblasti migrácie výlučne v súlade so svojou národnou migračnou politikou. Zároveň naďalej trvá na odmietaní politiky povinných kvót. A samozrejme vyzýva vládu, aby vykonala príslušné opatrenia spojené so stiahnutím SR z procesu prijímania Globálneho paktu o migrácii. No jedna podstatná vec v tomto uznesení chýba – zákaz cestovať našej diplomacii na konferenciu do Marrakéšu!

A to je dôležité, pretože v uznesení sa nič takéto nespomína. A naopak, v pakte sa zase píše, že už len účasť na konferencii dáva súhlasné stanovisko s paktom. A preto sa pýtam, tají nám SMER a vláda niečo? Snaží sa týmto chýbajúcim bodom v uznesení vyhovieť Lajčákovej požiadavke odcestovať do Marrakéšu a tým zabrániť jeho demisii a občanom oficiálnym odmietnutím paktu zase prekryť oči? Prečo musí SMER vždy robiť zastieraciu, tajnostkársku a často aj dvojtvárnu politiku? Prečo nemôže otvorene povedať, že s paktom nechceme mať ako krajina nič spoločné a nikoho do Maroka nevyšleme, teda podobne ako napr. Maďari, či Taliani?

Okrem toho, čo teraz urobí Lajčák, ktorý sa vyjadril, že ak zo slovenských zástupcov nikto na konferenciu nepocestuje, podá demisiu? Podotýkam, že povedal, že pokiaľ tam nikto nepocestuje!!! Prečo tam tak vehementne chce tento kariérista odcestovať? Hrá s nami SMER ďalšiu špinavú hru? Prečo do uznesenia nenavrhol vložiť aj dodatok, že naša diplomacia má na konferenciu do Marrakéšu zákaz cestovať? Aj keď SNS uisťuje národ, že do Marrakéšu po dohode s premiérom Pellegrinim nik od nás nepôjde, ja osobne uverím, až keď tak vláda definitívne rozhodne a slovenskej diplomacii oficiálnu účasť na konferencii zakáže! A to budem sakra pozorne sledovať! Všetko teda teraz zostáva na vláde SR, ktorá bude o tom, či niekoho zo SR do Marrákešu vyšle alebo nevyšle rozhodovať na svojom najbližšom zasadnutí…

Martin Bago

https://www.teraz.sk/slovensko/nrsr-ziada-vladu-aby-odmietla-global/364156-clanok.html
https://www.tyzden.sk/politika/51952/aktualne-parlament-odmietol-globalny-pakt-o-migracii/
https://www.aktuality.sk/clanok/645942/parlament-ziada-vladu-aby-odmietla-migracny-pakt/
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/493299-za-svojimi-vyjadreniami-o-demisii-si-stale-stojim-povedal-lajcak/

By |2018-11-29T12:45:37+00:0029. novembra 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment