Norimbergský trh práce

//Norimbergský trh práce

Norimbergský trh práce

Hore si dali najprv propagandu, že 100K elektroinžinierov je málo, ale artikel nespomína, že kde. Čiže zas nepodložené špekulácie, alebo ako ja hovorím, bullshit.

Tu vidíme, že MarktSpiegel je zo dneskajška:

Tuto ešte raz celá strana:

No, a teraz sleduje tie 450 EUR mtl. (mesačne) platy, ktoré sú ponúkané:

To nepotrebuje ďaľší komentár. To je výsledok Agendy2010 a najväčšiemu trhu minijobberov v EU. Čiže muklov, ktorí robia za 450 EUR mesačne roboty, ktoré nechcú robiť iný. A buďte bez obavy, to nehľadajú migrantov, lebo migrant robit a.) nebude a b.) sa na 450 EUR vysere, to spakuje pakšametle a odpáli naspäť do afriky. Čiže to si tí nemci sami vypíjajú tieto práce, inak im agentúra práce sekne sociálku na tri mesiace.

Zlomíme už konečne palicu nad západom? Lebo toto by mali vidieť v Rusku!

By |2017-03-17T23:23:16+00:0017. marca 2017|Categories: Infovojna|Tags: , , , , |11 komentárov

About the Author:

Lars
Poslucháč infovojny z Piešťan, istý čas sa telefónom hlásil z Norimbergu. Od 2016 oficiálne ITéčkar, formou Fachinformatiker in der Anwendungsentwicklung (IHK). Nepripisujúc takýmto papierom žiadnu hodnotu, po vyhodení z TU v Drážďanoch s odporom k Bologna reforme.

11 komentárov

 1. free punk rock dating sites

 2. free dating site in america without credit card

 3. free dating websites no credit card required

 4. free disabled dating uk

 5. free online dating saskatoon

 6. whats the best free dating site

 7. indian dating free chat

 8. free muslim dating site in usa

 9. top free internet dating sites

 10. Avatar
  balu 21. marca 2017 at 18:36

  Za 450 sa už môžu aj vrátiť domov. Jediné – ale minimálne najväčšie – kúzlo západu zmizlo.

  • Lars
   Lars 21. marca 2017 at 18:54

   Ale o tom su ti Srbi na Slovensku a Ficove reci o tom, ze sa slovakom nechce robit ani za „priemerny robotnicky plat 1400 EUR“.
   Podstata je teda v tom, ze sa zapadne krajiny svojou socialnou politikou, hlavne teda Harz4 v Nemecku, ale aj vo Velkej Britanii po Blairovych reformach dostavaju na uroven platov byvaleho vychodneho bloku, co zas tlaci na platy na Slovensku a inde, kedze za 450 EUR bude muklovat aj nemec, ked ide o tie prevazne manualne roboty bez kvalifikacie, ako logistika a podobne. Ak by to odmietol, tak mu seknu socialku, tak ako na Slovensku. Potom sa to tym podnikatelom uz „neoplati“ ist na Slovensko, z coho sa profitovalo od Dzurindovych vlad, ze sa prestahovali fabriky z Nemecka a inych krajin na Slovensko, lebo muklovali slovaci za polovicne alebo tretinove platy a furt boli spokojny. Na to odpovedal zapad vaecsim socialnym tlakom a dalsimi reformami, ktore tlacili ludi robit za take nizke platy. V roku 2004, ked som chodil do skoly v Bocholte (NRW) tak uz vtedy sa hovorilo, ze v ramci reforiem Harz4 chceli nemeckeho pracovnika „pritiahnut“ na 2 EUR / hodinu plat. Z casti to uz mali u tych 1 EUR jobber, cize ti minijobberi, ktori robili za 1 EUR a na vrch dostavali socialku. To ale tusim zrusil ustavny sud, lebo to uz bolo protiustavne, ale je to vlastne podobna snaha ako na Slovensku nehat si ludi 60 EUR socialku odmuklovat na nejakych aktivacnych pracach. To uz je samozrejme otroctvo a tiez je to protiustavne, ale tak na Slovensku to nikdo neriesil, pokial to trafalo len ciganov. Ale to sa uz meni, lebo pracovnych miest je furt menej a ako vidime na platoch, slovaci sa dostavaju uz aj platovo, nie len produktivitou do konkurencie so zapadom.

Leave A Comment