„NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII

//„NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII

„NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII

Igor Matovič, alias rytier don Quijote de la Mancha, spolu so svojim politickým hnutím OĽANO s.r.o. už niekoľko rokov „neľútostne bojuje“ proti korupcii. Hneď ako sa objavil na politickej scéne, preslávil sa vyhlásením, že mu bolo ponúknutých 20 miliónov EUR ak znemožní vznik Radičovej vlády. Nijako nám to nepreukázal. Radičovej vláda vznikla, aby vzápätí padla zásluhou Sulíka. Všetci si to dobre pamätáme. Pamätáme si aj jeho ďalšie vyhlásenie, že Fico má v bankách na Belize uložené milióny. Ani toto nám nijakým spôsobom nedokázal, ale vzbudil rozruch na politickej scéne. Je pozoruhodné, že Matovič pred vstupom do politiky prepísal všetky majetky na svoju manželku. Ďalším jeho hrdinským činom bolo, že pred voľbami do EÚ sa hrdinsky búchal do pŕs a vyhlasoval, že on síce kandiduje v eurovoľbách, no v prípade zvolenia, mandát europoslanca neprevezme. No a ďalej prehlásil, že ak nezíska 50 000 hlasov, odíde z politiky. Nezabudnuteľné je jeho vystúpenie v prázdnej rokovacej sále NRSR, kde burácal vyše hodiny o tom, ako je SMER a ostatní politici skorumpovaní, no výsledok sa rovná nule. Nezabudnuteľné sú aj jeho účtovné doklady na povale a prejazdených nejakých 500 km/denne so svojou Fabiou. Okrem týchto „PR“ kúskov, teraz spustil bombastickú reklamu na „presadenie vôle ľudu“. Je to prostredníctvom internetovej ankety, v ktorej majú rozhodnúť občania o 11 otázkach. Majú rozhodnúť svojimi hlasmi, ktoré veci sa musia dať do programového vyhlásenia vlády po voľbách 29.2.2020. Ak sa nedajú, on nebude súčasťou vlády. V krátkosti odpoviem na niekoľko z 11 otázok. Tých, ktoré sú za hranicou pochopenia a logiky.

Otázka č. 1: Súhlasíte s tým, aby bola zavedená hmotná zodpovednosť politikov? Takto nastolená otázka znamená buď podvod storočia na voličoch, alebo sa s niekým stavil, že aj tak mu na to naletia (citát z Garfielda „bože tí sú ale sprostí ….). Prečo to tak je? No preto, lebo sám Matovič pokiaľ by mal naozaj záujem niečo pre voliča urobiť a nie len niečo vyhlasovať, tak by okrem vyhlasovania aj hlasoval v NRSR. Tam takýto zákon predložený bol, a to hneď dva krát. Čuduj sa svete, on odhaľovač a protikorupčný bojovník hlasoval proti prijatiu zákona o hmotnej zodpovednosti politikov.

Otázka č. 2: Súhlasíte s tým, aby ľudia, ktorí usvedčia toho kto dáva alebo kto berie úplatok, získali odmenu 50% z predmetnej sumy? Matovič chce z ľudí urobiť udavačov. (Zase citát, tentoraz zo staršej  pesničky: „Čo budeš robiť? Udávať udávať…). Nech nám Matovič vysvetlí ako sa bude určovať tých 50% z predmetnej sumy. Toto tu bolo za rímskych cisárov a výsledkom bola totálna likvidácia politických oponentov a bohatých ľudí na základe falošných obvinení. A tých bola väčšina. Majster v tom bol cisár Tiberius, ale určite náš Matovič ho prekoná minimálne vyhláseniami, lebo tými sa okamžite všetko vyrieši. A korupcia zo Slovenska okamžite zmizne.

Otázka č. 3: Súhlasíte s tým, aby zdravotné poisťovne umožnili ľuďom sa pohodlne a bezplatne objednať k ľubovoľnému lekárovi na jednom telefónnom čísle či webe? Pri všetkej úcte, toto môže navrhnúť jedine duševne vyšinutý človek, alebo platia možnosti uvedené v otázke č. 1. Evidentne máme tu nového slovebského Zuckerberga, lebo zvládol vybudovať také telefónne číslo – linku a web, ktorí obslúžia občanov z celého Slovenska. Na tomto jednom čísle, alebo webe sa objedná občan z Uble k ľubovoľnému lekárovi, napr. v Bratislave. Toto je aj škoda komentovať, ale inak je to fakt zábavné čítanie.

Otázka č. 4: Súhlasíte s tým, aby zdravotná poisťovňa musela pacientovi s podozrením na nádorové ochorenie zabezpečiť operáciu do 14 dní od indikácie operácie klinickým onkológom? Inak preplatí operáciu v ľubovoľnej krajine v EÚ. Dúfam, že toto má Matovič konzultované so všetkými odborníkmi na rakovinu a s poisťovňami. Asi nie, ale vyhlasovať to môže, veď to na voličov  funguje (takže zase možnosti z otázky č. 1). Sú to také skratky, ako celý  Matovič, čiže slová, slová a vyhlásenia, len ten reálny výstup nie je žiadny. Chcete vedieť ako by to  vyzeralo? Stále by sa rokovalo a rokovalo, dávali by sa robiť posudky, a odborníci by sa vyjadrovali až by prišli ďalšie voľby a ďalších, tentoraz možno 20 otázok.

Otázka č. 5: Súhlasíte s tým, aby štát poskytoval študentkám a pracujúcim matkám tehotenský príspevok vo výške 200 eur od štvrtého mesiaca tehotenstva? Tu je hodno si pripomenúť, že tehotenstvo nie je choroba. V prípade, že sa jedná o rizikové tehotenstvo, na tento účel už máme zákon o zdravotnom poistení, a rovnako zákon o sociálnom zabezpečení. Zase je to len o vyhláseniach.

Otázka č. 8: Súhlasíte s tým, aby sa faktúry povinne platili podľa poradia, v akom boli zaradené do účtovníctva, svojvoľné nezaplatenie faktúry bolo trestný čin a zaradenie faktúry do účtovníctva bolo považované za uznanie dlhu? Tu je nevyhnutné, aby si p. Matovič doštudoval zákon o účtovníctve, trestný zákon a občiansky zákonník. Ak takto Matovič robí svoje účtovníctvo, tak sa nečudujem, že ho schovával na povale a čakal, kým sa všetko premelie.

Ja som si pripravil na margo internetového hlasovania Matoviča tiež niekoľko otázok. Dávam do pozornosti:

1.Chcete, aby bolo stále pekné počasie?

 1. Chcete mať viac peňazí?
 2. Ste za to, aby ste sa mali z roka na rok lepšie?
 3. Ste za to, aby sa Slovensko stalo majstrom sveta v hokeji a postúpilo na MS vo futbale?
 4. Otázka zo súťaží MISS WORLD: Ste za svetový mier?
 5. V rámci prenikania islamu do Európy sa natíska ďalšia otázka: Ste za to, aby boli Vianoce?
 6. Každý občan – hlasujúci by si mal zodpovedať nasledovnú otázku sám a na ňu pravdivo odpovedať: Ste dobrý človek?
 7. Ktoré sú najkrajšie ženy na svete a prečo práve sú to Slovenky?
 8. Páčili sa vám položené otázky?
 9. Tu si nakreslite čo je vám srdcu najmilšie. Psíka, mačičku, pandu, papagája, potkaníka, pieskomilku mongolskú, alebo iné zvieratko.

No posúďte sami. Nie je to perfektné? A aký by som s tým mal úspech. Minimálne 200 000 respondentov za 1 týždeň.

No ale vráťme sa k závratnej politickej kariére Matoviča a jeho hnutia OĽANO s.r.o. Matovič, ako skúsený manipulátor, obmieňa svoju kandidátku do volieb od počiatku jeho pôsobenia v politike. Má špecifický modus operandi. Časť vyštve a časť odíde sama, pretože nemôže vystáť jeho diktatúru. V roku 2012 mu z kandidátky odišlo 24 ľudí. Boli to napr. Martin Mojžiš, Eugen Korda, Štefan Bučko a Dagmar Babčanová. To bolo len preto, pretože tento politický génius vyzval Petra Zajaca z OKS a Vladimíra Palka z KDS, aby absolvovali vyšetrenie na detektore lži s otázkami, či niekedy vzali úplatok. Také typicky Matovičovské. Vtedy mu odišlo z kandidátky celé KDS. Šéf Palko vtedy povedal: „KDS odchádza z kandidátky, lebo s Matovičom nie je možné byť na spoločnej kandidátke ani minútu. Je to človek, ktorý sľuboval nezávislé osobnost, ale v skutočnosti chce mať cvičené opice“. Ďalšou Palkovou hláškou bolo: „Matovič nie je žiadna očista slovenskej politiky, ale iba jej ďalšie zašpinenie. Je len otázkou času, kedy to bude vedieť celé Slovensko“. Vo februári 2017, necelý rok po voľbách odišli od neho Žarnay a Dubačová. Reagovali tým pravdepodobne na Matovičovo nahrávanie jeho rozhovoru s Radoslavom Procházkom, ktoré bolo tiež také Matovičovské („čestné, úprimné a otvorené“). V júni 2019 odišli od neho Lukáč a Verešová. V auguste 2019 odišli od neho Gaborčáková a Červeňáková. Tie odišli k ďalšiemu „čestnému a úprimnému“ politikovi, „vernému katolíkovi“ Hlinovi. No a finálnu ranu mu dala jeho protežantka, bábkoherečka Remišová (šéfka poslaneckého klubu), ktorá odišla, aby bola popoťahovaná inými motúzikmi, motúzikmi úžerníka, daňového podvodníka a pozemkového dílera Kisku. Táto chuderka bola Matovičom tak zmagorená (viď. jeho modus operandi), že ani nevedela odpovedať na otázku, koľko má vlastne OĽANO členov. Suma sumárum. Zo 150 člennej kandidátnej listiny z roku 2016, opätovne kandiduje len 24 ľudí, t.j. 16 %. Zásluhou jeho konania mu ostalo v poslaneckom klube OĽANO s.r.o. 10 poslancov z 19tich.

Možno by si mohli voliči skúsiť spomenúť na jeden počin OĽANO, ktorý by priniesol tým skutočne obyčajným ľuďom nejaký prospech, alebo zlepšenie  života. Hmm, to je problém, ale celkom jasne si spomínam na obhajobu mierumilovného islamu NR SR, ktorý nám tu určite nijako neuškodí. Teda podľa zápalistého prejavu bojovníka Matoviča. Čo vy na to voliči, takáto otázka tam nie je, prečo asi?

Teraz si povedzme niečo o financiách, ktoré OĽANO s.r.o. zinkasovalo od kedy vstúpilo do politiky. Len od posledných volieb v roku 2016 to bolo 6.8 miliónov EUR. Na sročku majúcu 4 spoločníkov je to celkom dobrý obrat.

Poslednými PR vystúpeniami Matoviča bola návšteva Francúzska a teraz Cypru. Vo Francii nalepil na údajný dom Počiatka, zvaného Michele, nálepku „Majetok SR“. Na Cypre nám ukázal „poštové schránky Penty“. Úžasné odhalenia.

Položme si ale otázku načo toto bolo dobré? Odpoveďou je, že Matovič s kamošmi si urobili pekný výlet a ešte krajšie fotky a videjká. Pozreli si nejaké nehnuteľnosti a ukázali nám poštové schránky Penty. Fakt úžasné. Je to naozaj prevratný objav, lebo nikto na Slovensku doteraz ani netušil, že Počiatek nejakými čudnými spôsobmi nadobudol značný majetok a o jeho korupcii sme tiež vôbec nič nevedeli (viď. video Trnka a Počiatek). Výlet na Cyprus je tiež veľká investigatíva, lebo o Pente a jej podnikaní tiež nikto nič nevie (viď. Gorila). Ale pozor, teraz vieme kde majú poštové schránky. Novinár Kuciak zaplatil životom pretože sa zaujímal o Pentu. Náš bojovník Matovič to teraz celé objaví znovu a PENTA sa po tomto výlete dobrovolne vzdá všetkého diskutabilného majetku. Slovensko bude mať HDP na ďalších 20 rokov v suchu.

Záverom snáď len toľko. Z Matovičovho „neľútostného boja“ proti korupcii my nemáme absolútne nič. Zato Matovič má pravidelný niekoľko milionový prísun EUR ročne a celkom vzrušujúci život spojený s cestovaním. Nesmieme opomenúť, že je aj veľká  mediálna  hviezda. Môžme kľudne zrušiť NAKU, políciu, vlastne aj prokuratúru a súdy. Stačí nám Matovič, lebo ten všetko vyrieši niekoľkými výletmi a 11 otázkami. Slovák bude mať konečne tie „švajčiarske„ príjmy a život bude jedna rozkoš. Voliči snívajte ďalej….

No a ešte som zabudol. Každé voľby obmení svoj poslanecký klub, ktorý sa mu  hneď po vstupe do NRSR rozuteká, ale zato výdatne týmito utečencami podporí liberálne protislovenské živly. Veď bolo verejným tajomstvom, že vyberal vstupné od tých ktorí sa chceli dostať na jeho kandidátku. Musíme však oceniť Matovičov bussines plán. Má to fakt premyslené. Žiaľ ale nie pre Slovákov, ale ako sa hovorí na Záhorí „enem pre mna a moje dzeci“. Už mu chýba len Kolombov šušťák. Matovičov – Don Quijote – je vlastne románom z obdobia renesancie, prerobeným do súčasnosti, ktorý uvádza do života komicky vyjadrený rozpor medzi skutočnosťou a ilúziou.

Mgr. Radovan Hrádek – advokát

Predseda Odbornej komisie pre právo a spravodlivosť ĽS Naše Slovensko

Kandidát na poslanca NR SR č. 30

 

By |2020-02-17T15:12:36+00:0017. februára 2020|Categories: Infovojna|58 komentárov

About the Author:

Avatar

58 komentárov

 1. GLOCK GUNS FOR SALE

  […]although web-sites we backlink to beneath are considerably not connected to ours, we really feel they may be truly worth a go by way of, so have a look[…]

 2. cialis spain

  generic cialis for sale

 3. Pc hilfe wetzikon

  […]here are some hyperlinks to websites that we link to since we assume they are worth visiting[…]

 4. Buy Heroin Online

  […]Wonderful story, reckoned we could combine a few unrelated data, nevertheless genuinely worth taking a look, whoa did 1 discover about Mid East has got a lot more problerms at the same time […]

 5. German shepherd puppies for sale Near Me

  […]check beneath, are some absolutely unrelated web-sites to ours, however, they are most trustworthy sources that we use[…]

 6. sweetiehouse.vn

  […]always a significant fan of linking to bloggers that I really like but do not get a great deal of link love from[…]

 7. capath.vn 27. októbra 2020 at 10:52

  capath.vn

  […]just beneath, are many absolutely not associated websites to ours, on the other hand, they’re surely worth going over[…]

 8. havuz kimyasallarý

  […]Sites of interest we’ve a link to[…]

 9. Bodrum havuz malzemeleri

  […]Sites of interest we have a link to[…]

 10. everyday cialis

  aurochem cialis

 11. best buy 26. októbra 2020 at 15:02

  best buy

  […]Sites of interest we’ve a link to[…]

 12. Gerüstbau

  […]we like to honor a lot of other world-wide-web web pages on the internet, even if they aren’t linked to us, by linking to them. Underneath are some webpages worth checking out[…]

 13. Google 25. októbra 2020 at 14:52

  Google

  Here are a few of the web pages we suggest for our visitors.

 14. cheap solar system for home in pakistan

  […]the time to read or visit the content material or web pages we’ve linked to beneath the[…]

 15. best viagra alternative

  viagra on sale in usa

 16. vape shops near me

  […]please take a look at the internet sites we adhere to, like this one, because it represents our picks in the web[…]

 17. cialis wikipedia

  cialis logo

 18. blogcaodep.com

  […]Here are some of the websites we recommend for our visitors[…]

 19. viagra indianapolis

  over the counter viagra substitute

 20. vibrating bullet massager

  […]please pay a visit to the internet sites we adhere to, which includes this one particular, as it represents our picks through the web[…]

 21. sweetiehouse

  […]we like to honor quite a few other net web-sites on the net, even when they aren’t linked to us, by linking to them. Underneath are some webpages worth checking out[…]

 22. hat macca tay nguyen

  […]we came across a cool internet site that you simply may get pleasure from. Take a search in the event you want[…]

 23. marmaris rodos feribot

  […]check beneath, are some totally unrelated internet sites to ours, on the other hand, they are most trustworthy sources that we use[…]

 24. cheap viagra

  generic viagra

 25. dinh cu canada

  […]we like to honor numerous other online web pages on the web, even though they aren’t linked to us, by linking to them. Under are some webpages worth checking out[…]

 26. viagra canada

  non prescription viagra

 27. find a builder near me

  […]Sites of interest we have a link to[…]

 28. AU Tradeline scammers

  […]always a massive fan of linking to bloggers that I really like but don’t get lots of link really like from[…]

 29. THC VAPE OIL

  […]although web sites we backlink to below are considerably not related to ours, we really feel they’re basically worth a go via, so possess a look[…]

 30. Puppies near me

  […]we came across a cool site which you might enjoy. Take a search for those who want[…]

 31. Rottweiler Puppies For Sale

  […]we came across a cool web site that you may possibly love. Take a appear in case you want[…]

 32. cryptoexchange

  […]Here are a few of the web pages we recommend for our visitors[…]

 33. pubg mobil hile satın al

  […]although internet websites we backlink to below are considerably not associated to ours, we really feel they’re actually worth a go via, so possess a look[…]

 34. viagra for sale

  sildenafil

 35. PC Recycling slough

  […]although websites we backlink to below are considerably not related to ours, we really feel they’re really worth a go as a result of, so possess a look[…]

 36. buy generic viagra

  viagra substitute

 37. christian marketing

  […]here are some links to websites that we link to due to the fact we think they’re worth visiting[…]

 38. furnace service colorado springs

  […]the time to read or take a look at the content material or websites we have linked to beneath the[…]

 39. cialis coupon

  cialis reviews

 40. cialis black

  cialis brand online

 41. Google 29. septembra 2020 at 12:09

  Google

  Here are a few of the websites we advocate for our visitors.

 42. buying cialis online

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 43. buy hydroxychloroquine online

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 44. viagra jelly

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 45. real viagra without prescription

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 46. cialis pills

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 47. bimatoprost ophthalmic solution 0.03% amazon

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 48. buy viagra 100mg

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 49. cialis 20 mg

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 50. order erectile dysfunction pills

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 51. chloroquine tablet 500mg

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 52. tylenol order

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 53. viagra suppliers

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 54. buy naltrexone online usa

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 55. viagra 100mg pills for sale

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 56. ciprofloxacin drug

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 57. cialis without a doctor prescription

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

 58. cheap albuterol

  „NEĽÚTOSTNÝ BOJ“ IGORA MATOVIČA PROTI KORUPCII – Blog InfoVojna

Leave A Comment