Napríklad taký Ivo Samson

//Napríklad taký Ivo Samson

Napríklad taký Ivo Samson

Chcem hneď na začiatku povedať, že odhliadnuc od všetkých iných vecí okolo pána Igora Matoviča, ja osobne veľmi oceňujem jeho snahu informovať občanov Slovenska o skutočnom stave našej spoločnosti. Páči sa mi, že vyťahuje rôzne informácie o všakovakých hochštapleroch v politike aj v štátnej službe. Nepochybujem, že aj rôzni iní politici, novinári alebo len obyčajní občania všeličo vedia, ale, na rozdiel od Igora Matoviča verejne nepovedia, lebo vedia, že aj oni majú za ušami, a nechcú na seba upútať pozornosť. Viem, že niekto teraz povie, že aj Matovič má, ale neviem potom, prečo ten jeden nevyjde so svojou informáciou na verejnosť. Tak si myslím, že príčinou je to, nič nemá.
Druhú vec, ktorú chcem povedať, že ja som Igora Matoviča ani jeho stranu nikdy nevolil. To je tiež dôležité vedieť skôr, ako pôjdeme ďalej.

Aspoň v teórii sa všetci zhodneme, že každý politik a štátny úradník má vždy konať tak, aby pri každej svojej činnosti dbal na záujem nášho štátu – nás všetkých.
To, že nebude kradnúť, to by mala byť prvá, a zároveň najsamozrejmejšia vec.
Ale sú aj iné veci. Keď zaobstarávaš, konaj, akoby to bolo pre teba alebo tvoju rodinu:
kupuj najlepší tovar za najlepšiu cenu. Ak ti najlepší obchod ponúkne Belzebub, ber.
To sa volá pragmatizmus.
Veľmi dôležitá vec však pre štát je to, aby zamestnával len ľudí, ktorých naozaj potrebuje a za mzdu, ktorú si naozaj zaslúžia. Žiadni bratranci alebo netere z Komjatíc, vždy len potrební a kompetentní ľudia.

No, a tu je slabosť pána Matoviča. Tu je tenký ľad kde, a aj hrdina Matovič tu hádže spiatočnú rýchlosť. Tu by už asi upustil od požiadavky na slušné Slovensko.

Pán Matovič, vedeli by ste spraviť jednu tlačovku o tom, ako sa Ivo Samson dostal na post bezpečnostného analytika Slovenskej armády?
Tu sú otázky:

1) Bolo toto systematizované miesto v armáde aj pred nástupom Iva Samsona?
2) Bolo toto miesto vymyslené špecificky pre Iva Samsona?
3) Oslovil najskôr Samson armádu, alebo oslovila Samsona armáda?  Zistite to podobne, ako ste zisťovali kto podpísal dotácie pre Vadalu na SPF.

4) A ak, potom kto v armáde, a prečo práve Samsona?
5) Bolo verejne vyhlásené výberové konanie, alebo sa to urobilo skryto, aby verejnosť nevedela, pretože miesto sa vytvorilo špeciálne pre Samsona, lebo mu už nestačili peniaze, ktoré dostával ako honoráre za svoje nejapné vystúpenia v médiách, kde mu súkmeňovci dávali preferenčné zaobchádzanie?
6) Koľkí ľudia dostali možnosť uchádzať sa o tento lukratívny job?
7) Má Samson platnú bezpečnostnú previerku, a tí, čo mu ju dali, naozaj preverili všetky jeho možné napojenia na cudzie mocnosti? Zistite to, ako ste to zisťovali pri Troškovej
8) Koľko peňazí dostáva Samson za svoju “prácu” od nás daňových poplatníkov mesačne?

(Okrem iného ide aj o to, že ja som pre danú prácu oveľa kompetentnejší ako Ivo Samson, ale mňa diskriminujú pre etnický pôvod – som Slovák.)

Často sa nám stáva, že nerozumieme písanému textu, a preto preklad toho, čo som napísal do ľudskej reči:

Nebuďme selektívni, ani nepolitizujme v našich snahách vytvoriť na Slovensku slušný štát.

Uveril by som Igorovi Matovičovi aj všetkým pomýlencom na námestiach, keby sa zaujímali aj o veci podobné tej, ktorú som vyššie opísal, lebo, môžete si byť istí, že na každého jedného Kaliňáka alebo Počiatka máme do činenia s tisíckou iných hochštaplerov, ktorí si nachádzajú rôzne pokútne cesty ako na nás parazitovať.

By |2018-04-25T12:53:25+00:0025. apríla 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment