MZV SR podporuje vstup Gruzínska do NATO. Rusko: Pozor! Mohlo by to viesť k strašnej vojne!

//MZV SR podporuje vstup Gruzínska do NATO. Rusko: Pozor! Mohlo by to viesť k strašnej vojne!

MZV SR podporuje vstup Gruzínska do NATO. Rusko: Pozor! Mohlo by to viesť k strašnej vojne!

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí v utorok, pri príležitosti desiateho výročia rusko-gruzínskeho konfliktu, vydalo vyhlásenie, že naplno podporuje suverenitu a teritoriálnu integritu Gruzínska v rámci jeho medzinárodne uznaných hraníc a jeho euroatlantické ašpirácie, tj. jeho vstup do EU a NATO.

Slovenské MZV ďalej apeluje na rusku vládu, aby dodržiavala prímerie uzatvorené 12.augusta 2008, stiahla svoje vojská z Južného Osetska a Abcházka a nebránila vstupu monitorovacej misie EÚ a humanitárnych organizácií do týchto gruzínskych oblastí. Zaujímavé na tomto vyhlásení ale je, že MZV SR nejako zabudlo spomenúť, že to bolo práve Gruzínsko, ktoré v noci zo 7. na 8. augusta 2008 spustilo vojnu, začalo bez varovania bombardovať a zabíjať civilistov a vojakov z ruských mierových síl dislokovaných v Južnom Osetsku, čím nerešpektovalo mierovú zmluvu a medzinárodné mierové jednotky na čele s Ruskom, ktoré na danom území zriadila OSN. Nehovoriac o tom, že gruzínska vláda za to následne na vtedajšieho prezidenta Saakašviliho vydala aj zatykač. Aj keď ten medzitým stihol ujsť do cudziny.

Naša vláda, resp.ministerstvo zahraničia teda opäť nesklamala a dala jasne najavo, že stále stojí na nesprávnej strane a šíri manipulačné polopravdy a klamstvá s cieľom zapáčiť sa západným neoconom a zapredancom z NATO a Únie. A to aj napriek neustálym rečiam a utvrdzovaní vládnych predstaviteľov o priateľstve s Ruskom, či neustálom vyzdvihovaní rešpektovania medzinárodného práva. Nehovoriac o tom, že naša vláda v podstate podporuje niečo, čo nielenže môže nenávratne poškodiť dobré vzťahy s Ruskom, ale aj vyvolať konflikt nedoziernych dôsledkov, pretože vstupom Gruzínska do NATO by sa NATO dostalo na ruské hranice, čo Rusi s určitosťou nenechajú bez odozvy!

Jasne na to v utorok upozornil aj ruský premiér Dmitrij Medvedev, ktorý povedal: „Ak by bolo Gruzínsko prijaté do NATO, mohlo by to nepochybne viesť k potenciálnemu strašnému konfliktu, pretože pre nás sú Abcházsko a Južné Osetsko samostatné štáty, s ktorými máme priateľské vzťahy, ale aj štáty, v ktorých sa nachádzajú naše vojenské základne. Pokiaľ na ne iná krajina hľadí ako na svoje územie, môže to viesť k veľmi vážnym dôsledkom“. Naši politici tak opäť podporujú len porušovanie medzinárodného práva a evidentne aj s nimi súvisiacu agresiu. Naše ministerstvo zahraničia by naozaj urobilo lepšie, keby sa k týmto veciam radšej nevyjadrovalo, pretože len zbytočne pácha na rusko-slovenských vzťahoch ťažko napraviteľné škody…

Martin Bago

https://domov.sme.sk/c/20887123/slovensko-podporuje-gruzinsko-na-ceste-do-nato.html
https://www.24hod.sk/rezort-zahranicia-slovensko-podporuje-vstup-gruzinska-do-nato-a-eu-cl607196.html
https://www.hlavnespravy.sk/ministerstvo-zahranicnych-veci-slovensko-podporuje-vstup-gruzinska-nato-eu/1485908
http://www.infovojna.sk/article/medvedev-varoval-pred-vstupom-gruzinska-do-nato
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/479442-mohlo-by-to-sposobit-strasny-konflikt-mysli-si-medvedev-o-vstupe-gruzinska-do-nato/

By |2018-08-08T08:28:12+00:008. augusta 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment