Most-Híd neustúpi ani o krok, Rusko je podľa neho hrozbou! Bezpečnostnú stratégiu nedovolí zmeniť

//Most-Híd neustúpi ani o krok, Rusko je podľa neho hrozbou! Bezpečnostnú stratégiu nedovolí zmeniť

Most-Híd neustúpi ani o krok, Rusko je podľa neho hrozbou! Bezpečnostnú stratégiu nedovolí zmeniť

Predseda Most-Hídu Béla Bugár sa v pondelok vyjadril, že Bezpečnostná stratégia, ktorú pred rokom schválila vláda, no slovenský parlament zatiaľ nie, sa prerábať nebude.

Jej prijatie blokuje SNS, ktorej prekážajú predovšetkým pasáže spomínajúce „agresívnu politiku Ruska“! S tým ale Bugár a celkovo MOST nesúhlasí a v pondelok to dal aj jasne najavo, keď na margo jej zmien uviedol: „Keby k tomu náhodou malo prísť a Smer by podal pomocnú ruku, zablokujeme to vo vláde“. Podľa Bugára je Rusko pre SR hrozbou. Podobne ako Bugár sa vyjadrila aj ďalšia členka Most-Hídu a predsedníčka zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová, ktorá sa nedávno nechala počuť, že by privítala, keby parlament konečne schválil bezpečnostnú stratégiu v jej súčasnej podobe. Dokumenty Cséfalvayová považuje za dobre spracované, pretože sa v nich podľa nej jasne deklaruje hodnotové ukotvenie slovenskej zahraničnej politiky.

Aj na tomto príklade sa teda opäť raz krásne ukázalo, čo je Most-Híd zač a akí ľudia túto stranu vedú. Ide skutočne o jednu z najzapredanejších politických strán, ktoré kedy na Slovensku vládli! Namiesto toho, aby sa snažili o dobré vzájomné vzťahy so všetkými krajinami, s čím samozrejme úzko súvisí aj obchod, biznis a následne aj ekonomický rozvoj našej krajiny, sa títo jedinci bažiaci po moci a politickí skrachovanci z celého politického spektra snažia nielen šíriť rusofóbiu a nenávisť v spoločnosti a medzi národmi, ale doslova a do písmena svojim konaním škodia záujmom SR! Aj to však svedčí o tom, na koho strane títo ľudia stoja a na aké kruhy sú napojení! Myslím, že stopka kritiky Sorosa a vplyvných západných kruhov, ktorú dal Bugár politikom vládnej koalície hovorí za všetko.

Okrem vyjadrení politikov z Most-u je však dôležité vedieť aj to, že do vypracovania Bezpečnostnej stratégie boli zapojené nielen všetky slovenské ministerstvá, ale aj spravodajské služby, médiá, mimovládny sektor, experti a takisto predstavitelia všetkých politických strán. Teda aj mimovládny sektor a podľa informácií z dielne SNS mal do nej Lajčák zakomponovať aj mimovládku Carnegie Endowment for International Peace (CEFIP), ktorá je štedro financovaná aj Sorosovou mimovládkou Open Society Foundations (OSF). A nielen ňou, medzi donormi tejto mimovládky sú aj ministerstvá zahraničných vecí a veľvyslanectvá viacerých západných štátov, rôzne „nadácie“, fondy či nadnárodné firmy ako Exxon Mobile, General Electric, Facebook, Microsoft a mnoho ďalších.

A aj kvôli tomuto všetkému je načase, aby si národ konečne uvedomil, čo za ľudí nám v súčasnosti vládne a v budúcoročných parlamentných voľbách ich definitívne poslal na smetisko dejín! A samozrejme spoločne s nimi aj celú parlamentnú a mimoparlamentnú liberálnu opozíciu! Je to totiž pre náš štát a národ životne dôležité, pretože o ďalšie 4 roky už môže byť naozaj neskoro…

Martin Bago

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bugar-Bezpecnostna-strategia-sa-prerabat-nebude-308480
https://www.aktuality.sk/clanok/654631/bezpecnostna-strategia-sa-prerabat-nebude-odkazal-bugar/
https://infospravy.sk/clanok/61802-k-csefalvayova-spochybnovanie-zahranicnopolitickej-orientacie-sr-je-problem
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/496871-koalicne-trenice-pre-bezpecnostnu-strategiu-pokracuju/
https://carnegieendowment.org/about/development/funders

By |2019-01-07T15:43:46+00:007. januára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment