Mediálne pokrytectvo a politický hyenizmus po zabití mladého Filipínca

//Mediálne pokrytectvo a politický hyenizmus po zabití mladého Filipínca

Mediálne pokrytectvo a politický hyenizmus po zabití mladého Filipínca

Už pár dní mediálny mainstream masíruje celú slovenskú verejnosť informáciami o brutálnej bitke mladého Filipínca v Bratislave, ktorý neskôr v nemocnici podľahol následkom utŕžených zranení. Na úvod je potrebné konštatovať, aj keď zrejmý no potrebný fakt. Útočník, ktorý je schopný takejto brutality si nezasluhuje nijaké zľutovanie, iba prísny trest. Kopať zozadu chlapca do hlavy je prejavom toho najbrutálnejšieho primitivizmu, aký si môžeme vôbec predstaviť. Preto slovenská verejnosť zaiste očakáva prísny trest pre páchateľa, ktorý môže mať odradzujúci účinok na podobne zmýšľajúcich primitívov.

Položme si ale otázku, prečo je tento prípad tak výnimočný? Prečo mu už niekoľko dní neustále venuje mainstream hlavné správy a každá, aj keď najmenšia novinka týkajúca sa prípadu si okamžite zaslúži titulný článok v spravodajstvách? Prečo takto mainstream neinformuje aj o iných kauzách, zabitiach alebo vraždách?

Keď počas Veľkonočných sviatkov skupina asociálov kopala do hlavy dôchodcu, až skončil v nemocnici s krvácaním do mozgu, kde sa musel sám dopraviť, pretože policajti mu neboli schopní poskytnúť ani len prvú pomoc či privolať sanitku, tak médiá mlčali. Iba na popud a tlačové konferencie našej strany sa veci rozhýbali a prípadom sa jeden deň zaoberali aj niektoré mainstreamové médiá. Aj tak však boli reportáže tendenčné a plné zavádzajúcich poloprávd, no aspoň informovali.

Prípadov, ako je tento je skutočne habadej. Asociáli, ktorí pri svojich lúpežiach či alkoholických opojeniach prepadávajú, mlátia, zabíjajú či znásilňujú predovšetkým dôchodcov je tak veľké množstvo, že čierna kronika týchto smutných skutočností by mala stovky strán. Prečo však v takýchto prípadoch médiá neinformujú? Prečo vrcholoví politici s výnimkou našej strany mlčia? Prečo sa nevyjadruje policajný prezident? V čom sú slovenskí občania iní alebo menejcenní, že si ich prípady nezaslúžia ani stotinovú publicitu oproti prípadu zabitého Filipínca v Bratislave?

Jediný rozdiel je v tomto prípade pôvod obete. S čistým svedomím môžem prehlásiť, že keby ten primitívny násilník kopol do hlavy nejakého Slováka, ktorý by následkom zranení neskôr podľahol, tak by tomu médiá snáď venovali priestor po deň alebo dva a prípad by postupne vyšumel ako stovky ďalších prípadov násilnej kriminality, pričom by si naň už po týždni nikto nespomenul. Stačí však, že je obeťou brutálneho činu cudzinec, navyše inej farby pleti a páchateľom je primitív z radov našich občanov a prípad je zrazu výnimočný a musia sa mu venovať politické špičky štátu za tak dôkladného mediálneho pokrytia, aké sme snáď ešte pri zabití nevideli.

Dokonca tu máme prípady, kedy cudzinec inej farby pleti podrezal Slováka priamo v Bratislave, zároveň dobodal jeho kamaráta alebo prípad, kedy Turek ktorý obťažoval mladé dievča v obci Radošovce následne brutálne dobodal jej brata, ktorý sa jej zastal a médiá tieto prípady síce spomenuli, venovali sa im deň alebo dva a nikoho už viac tieto skutočnosti nezaujímali. Prečo však rovnako ako v prípade zabitého Filipínca nerobil tlačovú konferenciu generálny prokurátor či minister spravodlivosti? Prečo sa nevyjadroval premiér alebo poslanci NR SR zo „štandardných strán“? Lebo obeťou boli LEN Slováci a nie príslušníci nejakej menšiny, iba preto…

Úprimne je mi ľúto mladého chalana z Filipín, ktorý mal tú smolu že natrafil na barbarského primitíva priamo v centre Bratislavy, úprimne je mi aj ľúto chalana, ktorého dobodal Turek na miestnej zábave, je mi ľúto dôchodcu zo Zborova, ktorého partia cigánskych mladíkov kopala až dokiaľ nezomrel, nesmierne ma mrzí smrť mladého Braňa z Bratislavy, ktorého podrezal Ind priamo na ulici, trápi ma osud dôchodcu zo Spišskej Belej, ktorému Cigán z Krížovej Vsi rozmlátil hlavu kameňom len preto, že ho upozornil na neoprávnený rybolov… A takto by som mohol pokračovať donekonečna. Nebudem predsa robiť rozdiel medzi medzi obeťami len pre ich farbu pleti či národnosť.

Je mi zle z pokrytectva „štandardných“ politikov, zdvíha sa mi žalúdok z ich hyenizmu a s neuveriteľným odporom sledujem ako mediálna moc vytvára verejnú mienku tým spôsobom, že jednu obeť zatracuje a druhej dáva výnimočnosť iba na základe jej rasovej či národnostnej príslušnosti. Páni a dámy z mainstremových spravodajstiev, politici a političky zo „štandardných“ strán, ste to práve vy, kto šíri nenávisť, vy rozdeľujete ľudí na hodných a nehodných spomienky len pre farbu pleti. Vy podnecujete v ľuďoch hnev a nenávisť vašim do očí bijúcim tendenčným spôsobom spravodajstva.

Ste to najhoršie čo náš národ má, nemáte česť, hrdosť ani morálku. Ste pokrytci toho najhrubšieho zrna a je mi ľúto každého slušného človeka, ktorý uveril čestnosti vašich zvrátených pohnútok.

By |2018-06-06T11:01:22+00:006. júna 2018|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Milan.Mazurek
Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, člen poslaneckého klubu Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko.

Leave A Comment