Maroš Šefčovič ! – koho nám to sem onííí nesú ?

//Maroš Šefčovič ! – koho nám to sem onííí nesú ?

Maroš Šefčovič ! – koho nám to sem onííí nesú ?

Iba taká „osobnosť“ ako je pán Šefčovič  mohol byť ako 19-ročný po prvom ročníku na VŠ ekonomickej vybraný na štúdium v Moskve ako spoľahlivá  kádrová rezerva komunistickej strany s výhľadom veľkej kariéry. Už ako zväzák musel vynikať oproti ostatným rovesníkom. Viem si ho predstaviť ako prišiel z rokovania výboru strany a povedal: „na výbore padlo toto rozhodnutie a my zostaneme verní obetavej politike  nášho byra“ ( dosaďme si aktuálne JADRA).

Vraj Maroško nemá za sebou nič kompromitujúce, je obľúbený medzi politikmi v EU, vždy žoviálny a pozitívne naladený  a Slovensku prišiel pomôcť.

Však aj pán Kiska vstúpil v roku 2014 do kampane sťaby Anjel bol.

Chcem ísť voliť  prezidenta a preto  som sa snažil o pánovi Šefčovičovi viacej dozvedieť. Výsledkom mojich zistení je žiadosť, ktorú smerujem ostatným kandidátom na prezidenta, ale najmä tým, ktorí chcú zastupovať národné záujmy Slovákov. Takže od nich (pp.Harabín,Kotleba,Švec) očakávam, že v rámci prezidentskej kampane budú pri diskusiách žiadať od p.Šefčoviča niektoré vysvetlenia a ak nie žiadať tak aspoň na verejnosti prezentovať veci, ktoré p. Šefčovič o sebe určite nepovie a na ktoré sa ho mainstreem určite nespýta.

Takže ide o tieto veci:

1.)  pŠefčovič  sa prezentuje aj ako kariérny diplomat. Znamená to, že by mal kariérne postupovať  vyššie a vyššie a vyššie a tým automaticky aj platovo. Pán Šefčovič  17.septembria 2018 vyhlásil , že sa uchádza v mene európskych socialistov o post predsedu Európskej komisie vo voľbách do EU parlamentu v máji 2019. Navrhli ho socialisti z Česka a pridali sa viacerí socialisti prevažne z východných krajín. Aby sa ukázal, že na to má , tak už o dva dni zaútočil na taliansku vládu  , na problém rastúcej sympatie k Salvinimu a žiadal, aby vláda sa správala proeurópsky. Na začiatku novembra 2018 sa však tejto ambície vzdal a tým sa potom lídrom do volieb stal  Holanďan Timmermans – predsa len socialista z tých západných  krajín EU. Pán Šefčovič sa hrnul na niečo na čo nemal, lebo aj v EU ho mnohí socialisti spájali so Smerom a dokonca žiadali , aby sa dištancoval od vlády SR, ktorá porušuje základne európske hodnoty (narážali tu na proti korupčné protesty a vraždu novinára Kuciaka).  Pán Šefčovič sa nenamáhal vysvetliť, že vláda SR podľa vyjadrenia vyšetrovateľov – vrátane zahraničných kriminológov s vraždou Kuciaka nič nemá. No a samozrejme už vôbec nemal guráž povedať, že EU je skorumpovaná organizácia. Tu by musel priznať, že celých 5 rokov pracuje so šéfom (Juncker)   – bývalým premiérom, ktorého vláda Luxemburska v rokoch 1995-2013  umožnila takmer 1000 medzinárodným firmám, aby v Luxembursku rôznymi presunmi medzi krajinami znižovali daňové odvody často až pod 1% (napr. Ikea, McDonalds,Amazon,PepsiCo,FedEx…). Luxemburská vláda jednoducho schválila voči EU zákon, podľa ktorého firmy mohli platiť daň  iba v ich krajine, ak tam budú mať hlavné sídlo (nie v krajinách , kde dcérske spoločnosti zisk vytvárali).  Takto sa Luxembursko obohatilo na úkor ostatných krajín a zrejme aj Slovenska. Ono sa dobre chváli, že napr. Luxembursko je štát s najvyššími príjmami na občana a napr. nedávno tam zaviedli verejnú dopravu  pre všetkých zadarmo. Vieme, že Junckera na pozíciu predsedu komisie EU najviac pretláčala p. Merkelová a tejto pani robil aj poskoka, lebo bol vydierateľný. Pán Šefčovič mal možnosť ukázať charakter a od takéhoto človeka sa dištancovať !!!      Prečo to neurobil?

 2.)  po vzdaní sa líderstva bola p. Šefčovičovi pridelená úloha koordinátora socialistov pre budúcoročné európske voľby. Europoslanec E. Kukan vyjadril počudovanie, že prijal kandidatúru na prezidenta SR, pretože prezradil, že po májových voľbách má nábeh získať ešte dôležitejšiu funkciu a to podpredsedu Európskej komisie pre ekonomickú modernizáciu, ktorú si sám praje. No a zainteresovaní si myslia, že funkciu prezidenta jednoducho potrebujete na obohatenie životopisu ktorá potom dáva reálnu šancu na výkon vysokých funkcií na európskych a svetových postoch. Ako by ináč jeden nezastaviteľný karierista sa zmieril s tým , že „postúpi“ na pozíciu, ktorá je cca. o 10 tisíc Eur menej platená. Pán Šefčovič Vy vlastne šplháte po chrbtoch občanov Slovenska, ktorých bežný život Vás ani nezaujíma.

3.)  premiér SR Fico v roku 2016 sľúbil, že vláda zachová ťažbu uhlia na Hornej Nitre do roku 2030, kedy sa počíta s vyťažením celého otvoreného ložiska. Neoliberálna a neomarxistická  opozícia na Slovensku začala napádať ťažbu uhlia a to nepredloženými obvineniami voči vedeniu bane. K tomu ste ako EU komisár  navrhli smernicu, ktorá odstavila vládu Slovenskej republiky od možnosti rozhodovať o energetickej politike štátu. Vláde ste odobrali možnosť podržať ešte 11 rokov ťažbu  uhlia a výrobu elektrickej energie na Hornej Nitre  a tým nechali napospas 11 tisíc pracovníkov. Je to praktický prípad ako sa dá zneužiť Lisabonská zmluva v praxi. Vo Vašom protislovenskom ťažení Vám vôbec nevadila podpora neomarxistov a neliberálov na Slovensku (na čele s p. Sulíkom a p. Matovičom) , ktorí naďalej zákerne obviňovali  baňu s prepierania špinavých peňazí a tiež slniekarkých ochranárov, ktorí klamali, že baňa je príčinou znečistenia rieky Nitra. Ochranári navyše vyprodukovali manipulatívny prieskum medzi občanmi.  Slovensko ste zaradili do pilotného projektu spolu s regiónom poľské Sliezsko a severným Gréckom . Slovensko však ťaží  len 1,8 mil. ton uhlia ročne s výhľadom vyťaženia ložiska do roku 2030  a ostatné  2 regióny ťažia niečo cca. 60 mil. ton uhlia ročne s oveľa dlhším  výhľadom vyťaženia ložiska (min. do r. 2050).

Nariadili ste ukončenie ťažby uhlia na Slovensku  do konca roka 2023  – dá sa povedať , že ste vládu donútili s tým súhlasiť.

No ak Vám vadilo štátnych  95 mil. ročne na podporu baníkov na Slovensku , tak prečo Vám nevadí  1,2 mld. dotácia do Černobyľu  od štátov EU ? A z toho 500 mil. Eur ide cez ústredie teda  JADRO (francúzske konzorcium Novarka).  Tí Banderovci to patrí bokom , ale bridlica, pšenica,farebné kovy , kvôli tomuto  sa oplatí investovať.

Duda nie je Kiska !

Pán Šefčovič , poľská vláda  s Vaším zámerom nie a nie sa skamarátiť. V roku 2040  podiel  uhlia na produkcii má byť 22 %  (u nás je to teraz  7 %). povedal to poľský premiér Kaczynski. Ale bolo  to len na upokojenie situácie.

Poľský prezident Andrzej Duda  na Klima konferencii v Katowiciach 12/2018 povedal, že nepripustí zavraždenie banského priemyslu v Poľsku. Prezident Andrej Kiska (prezident ktorého štátu neviem) rečnil tak ako Vy, teda lojálne k JADRU.

V severnom Grécku považuje vláda za rozumné ukončiť ťažbu  , ale vyťažiť ložisko.

Ak by ste mali súcit s baníkmi a občanmi Slovenska nechali by ste ložisko doťažiť ako to chcela urobiť vláda.

Problém je, že Vy ste profesionálny karierista a tak konáte ako Vás to učili pred rokom 1989 t.j. ako “ vzorový zväzák“. Veď ste sa perfektne pripravili na summit „Jedna planéta“ , ktorý zvolal francúzsky prezident Emmanuel Macron a tam ste mu to všetko poctivo predložili. Niektorí slovenskí baníci budú pestovať rajčiny , chovať ryby, nejaká stovka  z  nich bude robiť expertízy v doloch , no a ostatné tisícky sa predsa môžu zamestnať v automobilke Jaguar – a budeme takí ústretoví, že im na dochádzanie postavíme 80 km diaľnice do Nitry. No a baníci nám (teda JADRU)  musia byť predsa  za to vďační!  Zlikvidovali ste domácu firmu a zahraničnú podržali. Pán Šefčovič Vy predsa viete za akých podmienok bola firme Jaguár otvorená cesta na investovanie –  čo ak by ste to občanom Slovenska v rámci prezidentskej kampane  povedali (odpustíme Vám ak to bude bez úsmevu a žoviálnosti). Že sa to nedá, je to také ponižujúce , že aj Mexiko to s nami radšej vzdalo ?

4.) Pán Šefčovič, tá Slovenská asociácia pre batérie je celkom dobrý nápad. Ale nemusíme koncentrovať náš priemysel len na automobilový, teda na elektroautomobilový. Však ste predsa boli s nemeckým ministrom hospodárstva p. Altmaierom. Veď Vám oznámil vznik Batterien-Konsortien ,že výroba elektrobaterií bude doménou nemeckých firiem a v Nemecku a majú vytvoriť pracovné miesta uvoľnené  utlmovaním uhoľných baní v Nemecku.

A už nemecký štát na to vyčlenil 1 mld. Euro. Že takáto podpora nie je v súlade s predpismi EU. Aj nemecko-francúzske konzorcium Airbus (dominuje vo výrobe lietadiel do celého sveta ) dostalo pred 50 rokmi silnú štátnu podporu a aká je to veľká firma ?  Vtedy nevedeli , že položili základ JADRA v EU.

Pán Šefčovič, ale treba pokarhať  Maďarov a Poliakov – ako si mohli dovoliť nečakať a stavať závody na výrobu elektrobatérií  od Kórejčanov.

Ozaj a viete už , že Volkswagen Slovakia akú ten robí reštrukturalizácia. No žiadne elektromobily sa tu vyrábať nebudú a preto treba šetriť a zvýšiť produktivitu za súčasného znižovania počtu pracovníkov. No a takto ušetria  6 mld. Eur, ktoré poputujú do závodov v Nemecku do nových technológií. Lebo odborári v Nemecku pretlačili , aby veľká časť výroby elektromobilov a ich komponentov zostala v Nemecku.

No a výroba autobatérii potrebuje suroviny, najmä lítium a kobalt. Zásob lítia je relatívne dosť vo svete.

Kobalt je v Kanade,Rusku,Číne, ale viac ako polovica zásob kobaltu je v Demokratickej republike Kongo. V Kongu sú neisté politické pomery , je krízová oblasť, svojvôľa štátnych predstaviteľov. PánŠefčovič, čo poviete, v tej DR Kongo by sme mohli urobiť farebnú – kobaltovú revolúciu (tak ako napr. v Ukrajine kvôli bridliciam, pšenici atď., aktuálne vo Venezuele kvôli rope) . Veď Vy nemáte nič proti takýmto praktikám, nikdy ste sa voči tomu z titulu Vašej vysokej pozície nedištancovali !!!!!

Tak čo Vy na to?

5.) Pán Šefčovič o plyne sa mi už nechce písať. No povedzte, tá pani Merkelová stále nechce pochopiť, že Vy inak všetko robíte pre JADRO, ale  ona by kvôli plynu do Nemecka nedbala obísť tú Ukrajinu.

No a na záver ešte k tomu JADRU.

Pán Šefčovič študentom EU Bratislava ste v októbri 2018 vysvetlili , že momentálne je EU s USA vo veľmi zložitých rokovaniach. Sú odlišné názory ako riešiť problematiku obchodného salda. A teraz to príde pán Maroško – Váš citát : „Chcem sa pozerať na to, aké prijmi si americké firmy, ktoré generujú zisky v Európe posielajú späť do USA“.

A prečo sa nechcete pozrieť na to, aké prijmi si JADRO (Nemecko, Francúzsko) , ktoré generuje zisky na Slovensku posielajú späť do JADRA ????

No pán Maroš Šefčovič a potom, že na Vás Slováci nič  nemusia vedieť a máte skoro vyhraté!

Ladislav, Senica

PS:

Priznávam, že viem, že  jednu vec o Vás neviem.

V Moskve ste ukončili štúdium v roku 1990 a následne v Paríži v roku 1990 ste absolvoval kurz Francúzština – jazyk diplomacie a medzinárodného práva (Université Perpignan) a o rok neskôr v USA Kurz pre diplomatov (Hoover Institution, Stanford University). V špecializovanom kurze v Zimbabwe v roku 1992 se sa zdokonaľoval vo francúzskom jazyku.

Viem, že ste si to nemohli financovať sám (vtedy žiadna finačná oligarchia na Slovensku nebola). Ale bola tu vzdelávacia organizácia SAIA – Slovenská akademická informačná agentúra,organizácia na výber „vhodných“kádrov. Z ich absolventov si vyberali budúcich karieristov, ktorí pochopili, že neoliberálna demokcia a najmä tá americká má výlučnú budúcnosť a na jej šírenie potrebujú oddaných manipulátorov.

By |2019-02-07T00:38:05+00:007. februára 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment