Mainstreamové bludy bez hraníc: Pozrite si TENTO stručný komentár pisálka z Aktualít

//Mainstreamové bludy bez hraníc: Pozrite si TENTO stručný komentár pisálka z Aktualít

Mainstreamové bludy bez hraníc: Pozrite si TENTO stručný komentár pisálka z Aktualít

Na krátkom komentári ukážem, koľko nezmyslov a hlúpostí je mainstream schopný vyprodukovať. Dokonca aj na veľmi krátkom texte. Uvidíte tú povestnú objektivitu slovenských novinárov v praxi.

Pre hlbšie pochopenie tohto článku je vhodné prečítať pôvodný komentár: Komentár Ľubomíra Jaška: Sklamaní študentu premiéra predsa nerozhodia.

Hlavná myšlienka komentáru je kritika Roberta Fica a súčasnej koalície kvôli nesplnenému sľubu obnovy vysokoškolských internátov. S tým súhlasím. Ok.

Po perexe nasleduje prvý odstavec: “Reči o Dzurindových dvojnásobných platoch sa stihli stať symbolom nesplnených sľubov. To bol však záväzok iného druhu. Mohol byť len nepriamy. V tržnom systéme môže vláda akurát určovať minimálne mzdy, nič viac.”

Jaška irituje, že klamstvá Mikuláša Dzurindu, médiami zbožňovaného liberálneho a prozápadného poskoka, sa stali symbolom nesplnených sľubov. Asi to mal byť Ficov nesplnený sľub. Následne Dzurindu ospravedlňuje. Bol to záväzok iného druhu, len nepriamy, a to najdôležitejšie – vláda môže len určiť minimálnu mzdu…

Jaško tým nepriamo priznáva, že Dzurinda nikdy nemohol a nechcel splniť hlavný predvolebný sľub o dvojnásobných platoch. A teda že Dzurinda oklamal voličov a k moci sa dostal podvodom.

Začať komentár tým, že bývalý premiér nikdy nemohol splniť najdôležitejší sľub a že je to vlastne v poriadku, tak to som ešte nezažil.

Navyše, Jaško svojim komentárom o nepriamom záväzku priznáva aj to, že sám si je tohto podvodu vedomý – a je mu to jedno. Je mu jedno, že voliči boli totálne oklamaní. Lebo miláčik Dzurinda. To je ten správny liberálny, prozápadný favorit volieb. Snaží sa to ospravedlniť formulkou “záväzok iného druhu”.

Jaško si myslí, že všetci sme idioti a zhltneme mu “záväzok iného druhu”?

Nie. Mikuláš Dzurinda bol podvodník, ktorý sa stal premiérom na základe nesplniteľných sľubov. Zneužil emócie ľudí, ich túžbu žiť o čosi jednoduchšie a ich neskúsenosť pri voľbách. Dvojnásobne platy sú symbolom nesplnených sľubov právom. Sú najväčším volebným klamstvom v novodobej histórii Slovenska. Ficove nesplnené sľuby sú ďaleko menšie.

Klamár je aj Ľubomír Jaško. Ospravedlňuje neospravedlniteľný podvod na voličoch formulkou “záväzok iného druhu”. Pričom vie, že Dzurinda voličov bohapusto oklamal, no nenapíše to.

Tu vidíte, milí čitatelia, objektivitu mainstreamových médií.

Druhá vec: Ak je zvýšenie minimálnej mzdy jediná vec, ktorým môže štát zasahovať do trhovej ekonomiky, tak pravičiar Mikuláš Dzurinda vlastne ponúkal radikálne zvýšenie minimálnej mzdy ako hlavný bod vládneho programu. Je jasné, že dvojnásobnými platmi získal moc, ale sľub neplánoval splniť.

Mňa skôr zaujíma, čo vtedy robili analytici, politilógovia a liberálne ekonomické inštitúti? Prečo nekritizovali Mikuláša Dzurindu? Prečo nepožadovali vysvetlenie, ako konkrétne mieni zdvojnásobiť platy? Prečo nahlas nepovedali, že Dzurinda vlastne plánuje prudko zvýšiť minimálnu mzdu a nepostavili sa proti tomu?

Žeby títo vážení a vzdelaní ľudia vedeli, že ide o nesplniteľný sľub, ale nepovažovali za nutné informovať idiotov voličov? Žeby si želali Dzurindu pri moci a preto prehliadali jeho klamstvo o dvojnásobných platoch?

Prirodzene, celý mainstream – a ani Jaško, ktorý to načrtol – si tento problém vôbec nevšimol.

Jaško v pokračovaní komentáru hovorí, že s Ficovho sľubu obnovy vysokoškolských internátov “sa vykecať nedá”. Bagatelizuje fakt, že hlavná vládna strana vládne v novej koalícií, ktorú sa podarilo zložiť len tak-tak a že ministersvo školstva dostala Dankova SNS. To sú asi nepodstatné veci, ktoré splneniu sľubov predchádzajúcej vlády objektívne nijako zabrániť nemohli.

Školstvo majú pod palcom národniari. Presne tí, ktorí sa chcú montovať do vlakov, lyžiarov, transportérov, šachistov a lietadiel. Na internáty pre slovenskú mľaď nezostali sily.”

Prišla reč na ministerstvo školstva, tak pisálek si neodpustil nekopnúť do SNS a nevysmiať sa národnej myšlienke. On je progresívny. Mať rád Slovensko, to je smiešne. Ha ha ha.

Je užitočné si občas spraviť takúto revíziu sľubov a po x-tý krát ukázať, ako to vyzerá so socialistami zo Smeru a ich istotami pre ľudí.”

Je to dôležité. Podobne dôležité je spraviť revíziu sľubov iných strán z minulosti aj súčasnosti. Napríklad revíziu sľubu o dvojnásobných platoch. A nesnažiť sa ospravedlniť očividné klamstvo, lebo autor komentáru je Dzurindov bývalý volič a nedokáže uniesť fakt, že práve jeho sľub, ktorý ho posadil do premiérskeho kresla, je symbolom nesplnených sľubov. A nie nejaký Ficov nesplnený sľub.

Alebo sú hnusné internáty pomstou študentom za to, že po večerom chodia po bratislavských kaviarniach a kritizujú úžasnú vládu?”

Jaška štve, že veľká časť verejnosti má v zuboch bratislavských kaviarenských povaľačov. Ironizuje a snaží sa znehodnotiť ich posmešné pomenovanie. Slovné spojenie “kaviarenskí poľalači” by sme nemali používať. Je to fuj fuj.

Premiér je skoro dokonalý politik a dokonalý populista, ale ešte sa musí pár detailom priučiť. Napríklad nie je dobré ponúkať príliš konkrétne sľuby. A už vôbec nie tým, ktorá ešte netrpia zábudlivosťou a vedia sa hrabať v archívoch politických zväzkov.”

Jaško ukazuje absolútnu a nehoráznu neúctu voči voličom. Nepriamo tvrdí, že voliči hlavnej vládnej strany sú iba starí ľudia, hlupáčikovia a akýsi dementíci trpiaci sklerózou, ktorí zabudnú, čo bolo mesiac dozadu. A asi by nemali mať právo voliť. Nechápem, ako si môže takúto neúctu voči voličom dovoliť slušný človek z Aktualít.

Autor ukončuje komentár tým, že plnú zodpovednosť nesie Smer a inému príčetný človek neuverí.

Jaškové konto po komentári na jednu stranu A4 vyzerá takto:

  • Ospravedlňovanie najväčšieho volebného klamstva v novodovej histórii Slovenska.
  • Nadržiavanie liberálnemu a prozápadnému kandidátovi Dzurindovi.
  • Klamanie čitateľa: keďže Jaško sám priznáva, že jeho liberálny miláčik sľuby nemohol splniť, no ospravedlňuje to.
  • Bagatelizáciu objektívnych faktorov, ktoré objektívne mohli zabrániť splniť predvolebný sľub.
  • Nulová objektivita.
  • Vysmievanie sa národnej myšlienke.
  • Útok na frázu zosmiešňujúce pomenovanie bratislavských kaviarenských povaľačov.
  • Nehorázna neúctva voči voličom hlavnej vládnej strany.

Je až neuveriteľné, čo všetko je schopný vyprodukovať mainstreamový písalek. Pričom takého nezmysly vychádzajú v mainstreame každý boží deň. Zámerne som vybral krátky komentár. Na kritiku dlhého príspevku nemám nervy.

A potom sa čudujeme, že médiám padajú čísla a verejnosť im prestáva veriť. Možno to má svoj dôvod.

By |2018-05-26T12:48:23+00:0026. mája 2018|Categories: Infovojna|Tags: , , , , |1 Comment

About the Author:

Avatar
Publikujem nezávislé komentáre a analýzy z domácej politiky.

One Comment

  1. […] post Mainstreamové bludy bez hraníc: Pozrite si TENTO stručný komentár pisálka z Aktualít appeared first on Blog […]

Leave A Comment