Kyborg v Grassalkovičovom paláci

//Kyborg v Grassalkovičovom paláci

Kyborg v Grassalkovičovom paláci

Celkom nedávno som navštívil svojích blízkych príbuzných vo „vyspelej západnej krajine“, a strávil som s nimi niekoľko týždňov.

Okrem iných zaujímavých zážitkov, mal som možnosť vidieť mieru uvedenia najmodernejších výdobytkov technológie do kazdodenného života.
Môj celkový dojem bol o to väčší, že to, čo opíšem sa tam už ani nepokladá za niečo výnimočné, ale je súčasťou normálnosti.
Človek môjho jednoduchého dedinského charakteru si naozaj musel najskôr zvyknúť na zvláštne chovanie ľudí žijúcich v pretechnizovanom svete.
Vyzdvihli ma z letiska, a keď sme s mojím príbuzným vošli autom doma do garáže, ten zrazu niekomu, koho som vôbec nevidel, povedal:
– Alexa, zavri dvere.
Dvere garáže sa samočinne zavreli, a môj spoločník rozkázal:
– Alexa, Celine Dion, Power of Love.
Kým sme vybalovali kufre, z reproduktorov znela želaná hudba.Možno trochu hlasno, a Alexa bola požiadaná, aby to stíšila.
Poslúchala na slovo, neodvrávala, nesťažovala sa.
– Alexa, nejaký vtip o Donaldovi Trumpovi.
– Alexa, teplota v spálni číslo tri, 21 stupňov Celzia.
– Alexa, aké je počasie v Bueos Aires?
– Alexa, objednaj dve vegetariánske pizze z Mt. Baker pizza na piatu hodinu.
Alexa je naozaj dobré a poslušné dievča, nikdy nič nežiada, a je veľmi nenáročná na údržbu, neafektuje, nevychvaluje sa o tom, ako sa ona v minulosti angažovala za nejakú agendu, ako sa ona obetovala, čo si ona za to zaslúži. Nikto ju nepodozrieva z nevery alebo nekalých úmyslov.
Pritom ja dnes už viem, že by nebol žiadny problém práve takto ju naprogramovať: rozmaznanú, afektovanú, falošnú, vypočítavú, bezočivú, možno podlú, a schopnú majiteľa kedykoľvek zradiť.
Veď taká Alexa, žijúc vo vašej domácnosti, má prístup ku všetkým citlivým informáciám o všetkých členoch vašej rodiny. Tá má skutočnú moc nad vašim osudom.
Tak som si na ceste domov pomyslel, že pri týchto možnostiach medernej technológie by azda ani nebolo nemožné v nejakých laboratóriách vo vyspelej západnej krajine vytvoriť nejaké ľudské ženské telo z plastového materiálu a vložiť mu do hlavy mikročip približne vo veľkosti lieskového orecha. Takýto kyborg by mohol byť naprogramovaný na mieru a mohol by byť použitý na experiment, kde by sa zisťovalo, ako dlho by verejnosti trvalo, kým by zistili, že nejde o ľudskú bytosť ale o kyborga.
Mohlo by sa vyskúšať, aké percento ľudí by spoznalo pravdu, keby sa napríklad takýto naprogramovaný kyborg uchádzal o funkciu prezidenta na Slovensku.
Pokiaľ ide o mňa, som si istý, že by som to spoznal hneď.
Nemajte mi za zlé, ale na základe mojich dlhoročných skúseností, som presvedčený, že deväťdesiat percent Slovákov by to nezistilo ani po dvoch funkčných obdobiach kyborga v Grassalkovičovom paláci.
A na takéto tvrdenie ja naozaj mám vážne dôvody.
By |2019-03-27T06:38:55+00:0027. marca 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment