Kolabuje starostlivosť o psychiatrických pacientov

//Kolabuje starostlivosť o psychiatrických pacientov

Kolabuje starostlivosť o psychiatrických pacientov

Viaceré kraje na Slovensku majú ambulantných psychiatrov vo veku blížiacom sa 70 rokom. Mnohí veľakrát aj v štádiach počiatočnej demencie pracujú na ambulanciách často aj pod tlakom príbuzných….veď treba zarábať kým sa dá. Aktuálne vypadlo niekoľko ambulancií v banskobystrickom kraji a tisíce psychiatrických pacientov je ohrozených.

V prípade psychiatrických pacientov sa jedna o najväšie riziko nakoľko v prípade neadekvátneho liečenia závažných psychických porch ako sú psychózy, bludové poruchy, ťažké depresie hrozí nebezpečie pre okolie súvisiace s nárastom kriminality, ale aj s nárastom suicidii. Dôvodom nedostatku psychiatrov je šetrenie na počte personálu v nemocniciach a predražené zákazky a kšefty vládou dosadených riaditeľov. Aby mal kto pracovať na ambulancii musi byť vyškolený v štátnej nemocnici. Ak je počet personálu v nemocniciach udržiavaný úmyselne pod normami, nie je možné vyškoliť dostatok psychiatrov a spoločnosť bude čoraz viac ohrozená a navyše je aj narušené základné ústavné právo občanov SR platiacich si zdravotné poistenie.

 

V médiach však o tom moc nepočujeme, všetko sa zakrýva nezmyslami ako je Kočnerov prípad o ktorom počúvame skoro každý deń. Ale že je ohrozených niekoľko tisíc, dovolim si tvrdiť desiatok tisíc pacientov…to média nezaujíma.

https://glob.zoznam.sk/tvrdy-uder-pre-pacientov-v-tejto-nemocnici-na-casenku-cakali-desat-hodin-teraz-ich-zrejme-nebude-mat-kto-liecit/

 

Dôsledok nefunkčnosti, nedostatku psychiatrov a dlhé čakácie doby (aj mesiace) je dôsledok kriminálnej činnosti, ktorá často končí smrťou.

https://www1.pluska.sk/krimi/susedsky-teror-halici-co-stalo-komisii-poriadku-necakal-nikto

By |2019-09-11T21:26:06+00:0011. septembra 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar
Niekoľko rokov pracujem ako lekár v oblasti psychiatrie. Mám dlhoročné skúsenosti aj s pacientami z prostredia väzenského systému. Propagandistické média a média v rukách zločineckých skupín ma začali diskreditovať a vymyšľať si za účelom pošpinenia môjho dobrého mena. Moja práca a aktivity cez portál idemvolit.sk, ktorý som spoluzakladal im leží v žalúdku. Narúša ich jednoliaté videnie sveta a sú nešťastní, keď si niekto dovolí hľadať súvislosti a nejasnosti za nimi garantovanými faktami.... Vyzývam všetkých, ktorí chcú pômocť k lepšiemu Slovensku nech sa mi ozvú. Riešíme rôzné veci ako výrub lesov, rozkradanie peňazí cez mimovládky, občianské združenia, zločinecké prepojenia osôb v politike a súkromnom sektore, rozkrádanie nerastných surovín, zahladzovanie stop po zločinoch, manipulovanie s archeologickými nálezmi. Kontakt: radoslav.cicala@gmail.com

Leave A Comment