Kiska na pôde MZV SR šíril lži, nenávisť a hoaxy a uviedol, že chce, aby NR SR prinútila sociálne siete k cenzúre!

//Kiska na pôde MZV SR šíril lži, nenávisť a hoaxy a uviedol, že chce, aby NR SR prinútila sociálne siete k cenzúre!

Kiska na pôde MZV SR šíril lži, nenávisť a hoaxy a uviedol, že chce, aby NR SR prinútila sociálne siete k cenzúre!

Proamerický slovenský prezident Kiska na konci svojho päťročného mandátu v týchto dňoch poslednýkrát vystúpil na Hodnotiacej konferencie zahraničnej a európskej politiky za rok 2018 na pôde MZV SR s prejavom, v ktorom popísal súčasnú zahraničnú politiku SR, resp. jeho názor na ňu, pretože to, čo tam tento človek povedal boli čisté nezmysly, nenávistné reči a hoaxy. No poďme pekne po poriadku.

Kiska sa v prejave najskôr venoval zahraničnej politike. Hovoril o tom, ako si uvedomil, že je veľmi dôležitá, uviedol, že naši politici sú často schizofrenickí, tj. jedno hovoria vonku a iné doma a ako príklady takejto schizofrénie uviedol Marrákešsku zmluvu, Dohodu o obrannej spolupráci s USA, Istanbulský dohovor, postoj k Venezuele či aspoň „symbolickú pomoc utečencom“! Okrem toho samozrejme stihol pochváliť globalistu Lajčáka a jeho spolupracovníka a veľvyslanca v USA Korčoka. Kiska sa ďalej pustil do kritiky V4, kde kritizoval niektoré štáty, že V4-ku zneužívajú na presadzovanie svojich záujmov. Na margo V4 doslova uviedol: „Nezabúdajme, že aj my sme mali obdobie mečiarizmu a naši partneri z V4 vždy stáli vedľa nás, buďme aj my takí“, čím v podstate urazil vedenie okolitých partnerských krajín. Kiska ďalej vychválil Brusel, ktorý podľa neho nie je problémom, ale riešením. A nezabudol pochváliť ani NATO.

A samozrejme nezabudol ani na tému hybridnej vojny, kde sa menovite pustil do jedného z najúspešnejších alternatívnych projektov na slovenskej scéne Hlavných správ, pri ktorých doslova uviedol: „Ja by som sa ešte vrátil ku komunikácii, pretože tam cítim naše obrovské zlyhávanie. Hlavné správy – web, ktorý určite poznáte. ktorý šíril lži, pololži a hoaxy, číta denne aj viac ako milión ľudí. Stále nevieme, ako s týmto fenoménom narábať. Jedným z riešení je vzdelávanie našich mladých ľudí, aby si vedeli vytvoriť správny názor a oddeliť pravdu od lži.“ Inak povedané, vyjadril nádej, že vymývanie mozgov mládeži liberálnou propagandou na školách bude pokračovať min. takým tempom ako dnes.

Ďalej sa dotkol aj sociálnych sietí, kde apeloval na zabránenie šírenia nenávisti a lží na nich, keď doslova povedal: „Druhou úlohou je ako zabrániť šíreniu nenávisti a lží na sociálnych sieťach. To je zase úloha NR SR, aby prijala jasný a presný dokument, tak ako to má napr. Nemecko, že pokiaľ sa zjaví lživá a nenávistná informácia a sociálna sieť nezasiahne, tak jej bude hroziť obrovská pokuta! To si musíme spraviť my doma“.

Kiska sa samozrejme nezabudol pochváliť tým, že SR vyhostilo ruského diplomata a opäť šíril lži o tom, že mnohé dezinformačné stránky sú platené z Ruska. Ako doslova uviedol: „Vyhostili sme ruského diplomata. Desiatky webov s protieurópskymi záujmami sú platené z Ruska. Viac ako 124 miliónov užívateľov Facebooku v Británii videlo príspevky proti EÚ, ktoré boli platené z Ruska. To sú veci, o ktorých musíme denne diskutovať a hovoriť si pravdu.” Áno, jasné, podobne ako tomu bolo pri „zásahoch ruských hackerov“ do amerických volieb, ktoré špeciálny prokurátor USA Robert Mueller v týchto dňoch definitívne odmietol ako kolosálne lži, však Andrej?

A podobných drístov, lží a hoaxov bolo počuť z Kiskových úst samozrejme viac. Na tomto jeho poslednom prejave na pôde MZV SR je však dôležité sledovať práve to, ako tento človek a „bojovník“ proti nenávisti a dezinformáciám neuveriteľné okato šíri práve nenávisť a dezinformácie. A keby len to, na jeho prejave bol badať aj strach z prebúdzania sa slovenskej spoločnosti. A to najmä z jeho výrokov, v ktorých azda po prvýkrát menovite spomenul portál Hlavné správy a tiež po prvýkrát oficiálne uviedol, že chce dosiahnuť, aby slovenský parlament po vzore Nemecka zaviedol tvrdú cenzúru na slovenskej časti sociálnych sietí!

Je už teda každému jasné, čo by tento daňový, volebný a pozemkový „guru“ spod Tatier urobil, ak by náhodou so svojou novou stranou obsadil väčšinu v parlamente, či nebodaj vládne posty? Je každému jasné, aké temné obdobie plné nenávisti, zla, cenzúry, rusofóbie, amerického militarizmu a eurohujerstva by na Slovensku nastalo? A práve o to sa tento človek prostredníctvom svojich drístov a prázdnych fráz typu „prevziať moc“ či „boj dobra so zlom“, ktoré omieľa takmer dennodenne, a arogantného napínania svalov tak vehementne snaží! Je však na Slovákoch, či ho k realizácii takého niečoho pustia alebo nie. No jedno je isté, ak sa národ skoro nespamätá, ľudia ako Kiska nás dovedú do záhuby. A to bohužiaľ skôr ako sa im ten ich prehnitý liberálny sen vo svete definitívne rozpadne…

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/508954-kiska-mam-pocit-ze-zahranicna-politika-je-casto-schizofrenicka/
https://www.ta3.com/clanok/1152826/prejav-a-kisku-o-zahranicnej-a-bezpecnostnej-politike-slovenska.html
https://www.prezident.sk/article/kiska-nasa-zahranicna-politika-je-casto-schizofrenicka/
Celé video posledného Kiskovho prejavu na pôde MZV SR si môžete pozrieť tu:
https://www.youtube.com/watch?v=W7eWBdOuON8

By |2019-04-17T14:15:00+00:0017. apríla 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Kiska na pôde MZV SR šíril lži, nenávisť a hoaxy a uviedol, že chce, aby NR SR prinútila soc… appeared first on Blog […]

Leave A Comment