Kiska a Pellegrini ukázali národu svoju predstavu „rovnoprávnosti“ a „vlastenectva“

//Kiska a Pellegrini ukázali národu svoju predstavu „rovnoprávnosti“ a „vlastenectva“

Kiska a Pellegrini ukázali národu svoju predstavu „rovnoprávnosti“ a „vlastenectva“

Tento víkend bol bohatý na politické prešľapy a poklonkovanie cudzím mocnostiam. Všetko to začalo piatkovou návštevou predsedu vlády Pellegriniho v Bielom dome a skončilo škandálom prezidenta Kisku, ktorý na spomienkovej slávnosti 100-ho výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika na Bradle odmietol spievať slovenskú hymnu!

Ale poďme pekne po poriadku. Pellegrini, ktorého v Bielom dome v piatok prijal americký prezident Donald Trump, s ním podľa vlastných slov debatoval okrem obchodnej spolupráce a ekonomiky hlavne o obrannej spolupráci a plnení si záväzkov v rámci členstva v NATO. Konieckoncov, Pellegrini to aj sám po stretnutí potvrdil vyjadrením: „Slovensko dosiahne vo vojenských výdavkoch 2% HDP v roku 2022, teda skôr, ako pôvodne predpokladalo. Slovensko plní sľuby, modernizuje armádu a nakupuje americké zbrane“, čím zo seba a aj z celej SR dobrovoľne urobil vazala USA. A toto Pellegriniho podlizovanie sa Trumpovi pokračovalo počas celej jeho návštevy, a to ako kritikou nového rusko-nemeckého plynovodu Nord Stream 2, poukázaním na dôležitosť sankcií uvalených voči Rusku, ktoré podľa oboch musia  zostať v účinnosti až do splnenia všetkých Minských dohôd (a to napriek faktu, že Rusko nie je objektom Minských dohôd, ale ich iniciátorom) až to vyvrcholilo jeho konštatovaním citujem: „Keď sa darí USA, darí sa aj Slovensku!“

Náš premiér v Bielom dome teda predviedol čisté a ešte aj dobrovoľné lokajstvo a našu krajinu a hlavne peniaze slovenských daňových poplatníkov ponúkal americkému vedeniu doslova ako na striebornom podnose. No proste niečo nechutné. Dobre o dôležitosti Pellegriniho návštevy v USA svedčí aj tlačovka oboch aktérov, na ktorej americkí novinári nielenže nášmu premiérovi nepoložili ani jednu otázku, ale na margo obsahu prebiehajúcich rozhovorov so slovenským premiérom sa Trumpa nespýtali ani slovo!

Druhá významná politická udalosť víkendu sa konala v Brezovej pod Bradlom, konkrétne na Mohyle M. R. Štefánika, kde si najvyšší ústavní činitelia spoločne s francúzskou ministerkou obrany, veľvyslancami Talianska a Ruskej federácie a občanmi v rámci Celonárodnej spomienkovej slávnosti 100. výročia úmrtia Milana Rastislava Štefánika prišli pripomenúť túto významnú osobnosť slovenských dejín. Okrem prejavov, ktoré zúčastnení mali sa pozornosť ľudí a médií zamerala hlavne na Kisku, ktorý bol počas svojho prejavu nielen neustále častovaný výrazmi „zradca“ či výkrikmi „odstúp“, ale ktorý počas spievania slovenskej hymny len mlčal a s jemu špecifickým zamračeným nenávistným pohľadom len tíško hľadel pred seba, Kým teda Danko a Pellegrini slovenskú hymnu celú odspievali, popradský daňový a pozemkový „guru“ zo seba nevydal ani hlások.

Kiska sa teda opäť predviedol v plnej „kráse“ a Slovákom len ukázal čo tie jeho ľúbozvučné rečičky o národe, vlasti, slobode a demokracii skutočne znamenajú a ako to so Slovenskom naozaj myslí. Slováci sa teda opäť na vlastné oči mohli presvedčiť, že to, čo charakterizuje tohoto človeka, ktorý má dokonca ambíciu stať sa novým slovenským premiérom, je faloš, nenávisť a lokajstvo!

Dvaja z troch najvyšších ústavných činiteľov sa teda tento víkend predviedli vo svojej plnej „kráse“ a ukázali národu svoju predstavu „rovnoprávnosti“ a „vlastenectva“. A to sú obaja tak vysoko postavenými verejnými činiteľmi, že by mal byť u nich národ, štát a vlastenectvo na prvom mieste, podobne ako tomu je u najvyšších ústavných činiteľov USA, Ruska a ďalších krajín. No bohužiaľ na Slovensku sa to nenosí, ba čo horšie, slovenskí politici nás dobrovoľne stavajú aj do pozície lokajov. A niektorí nie sú dokonca schopní ani len odspievať dva odseky piesne symbolizujúcej štát, ktorému vládnu – slovenskej hymny!

Martin Bago

https://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Ako-bolo-s-Trumpom-Toto-povedal-Pellegrini-po-stretnuti-reagoval-aj-Lajcak-312631
https://slovensko.hnonline.sk/1936009-pellegrini-o-navsteve-v-bielom-dome-trump-bol-dobre-informovany-o-slovensku-neboli-sme-o-nic-prosit
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/511004-slovensko-si-pripomina-osobnost-m-r-stefanika/
https://www1.pluska.sk/regiony/zapadne-slovensko/totalny-preslap-andreja-kisku-takto-znemoznil-pred-celym-slovenskom

By |2019-05-05T23:01:35+00:005. mája 2019|Categories: Infovojna|0 Comments

About the Author:

Avatar

Leave A Comment