Kde končí národná hrdosť pána JUDr. Štefana Harabína?

//Kde končí národná hrdosť pána JUDr. Štefana Harabína?

Kde končí národná hrdosť pána JUDr. Štefana Harabína?

Kde končí národná hrdosť pána JUDr. Štefana Harabína?

Po prvom kole prezidentských volieb sa po prihlásení na internet začala objavovať fotka s p. Harabínom s nápisom „Ďakujeme za výsledok“, ktorú uverejňuje politická strana Národná koalícia. To ma zaujalo. Hovorím si: „Privlastňuje si nejaká cudzia strana výsledok p. Harabína“? Tak som pátral ďalej.

Mojím pátraním som pomaličky dospel k istej mozaike a vyjadrím sa aspoň k niektorým hlavným funkcionárom:.

Peter Sokol, bývalý člen SNS, ktorý bol za túto stranu v rokoch 1995 a 1996 vo vrcholovom vedení Slovenskej poisťovne a.s.

Ako vtedajší regionálny manažér v Slovenskej poisťovni   a.s. (SP) viem, že v tom čase v rámci rozdelenia si lukratívnych firiem medzi HZDS a SNS strane SNS pripadla SP. SNS si dala za úlohu privatizovať SP a robila vo firme rôzne prehmaty. Privatizáciu lukratívnejších firiem robil Mečiar prostredníctvom tkz. „zamestnaneckých spoločností“. Znamená to, že v našom prípade si SNS dosadila do vrcholových pozícií bývalej štátnej poisťovne 2-3 svojich funkcionárov.Títo založili zamestnaneckú akciovú spoločnosť. Spoločnosť vydala npr. 100 000 ks akcií á 500 Sk. Akcie sa rozpredali zamestnancom a to takým spôsobom , že 90 000 akcií  si prednostne odkúpili tieto nasadené osoby (3 ľudia) a zvyšných 10%  si odkúpili ostatní zamestnanci poisťovne (cca. 3 500 ľudí). K prevedeniu Slovenskej poiťovne a,s. so 100% účasťou štátu do zamestnaneckej akciovej spoločnosti však nakoniec nedošlo.  Okrem iného tu bol veľký mediálny tlak a rozšírilo sa heslo „Národná hrdosť SNS končí pri bránach Slovenskej poisťovne“.

Mečiaroví privatizéry potom firmy, ktoré takto získali spravidla vyrabovali alebo predali do zahraničia.

Pozn.: V roku 2002 Dzurinda s Miklošom predali Slovenskú poisťovňu nemeckej firme Allianz (za pochybných okolností , ale o tom potom).

Peter Sokol ostro kritizoval  Kotlebu slovami „Vďaka pán Kotleba, Váš egoizmus posunul Šefčoviča do druhého kola“.

https://www.hlavnydennik.sk/2019/03/17/komentar-petra-sokola-vdaka-pan-kotleba-vas-egoizmus-posunul-sefcovica-do-druheho-kola/?fbclid=IwAR2LZFumW0n94TpSf9mFxJ_voMDwV086MQxv0JOkJGTDgwPZmkIDVKFvKwM

 

Strana Národná koalícia je zaregistrovaná od marca 2014. Ďalším zakladateľom je Sergej Kozlík (minister financií v Mečiarovej vláde) a hlavne Euro poslanec od roku 2004 do roku 2014).

Slováci a národniari by sa ho mali tvrdo pýtať , čo tam robil. Ako vystupoval v rozpravách, ako sa zastal Slovenska. Nikde nie je správa , že by v Bruseli  čo i len pohol prstom za Slovensko !!!!!!

Pritom sa v Európskom parlamente už od roku 2006 intenzívne začalo hovoriť o globalizácii ako o nevyhnutnom procese a pracovalo sa na znení  Lisabonskej zmluvy.

Európsky parlament každoročne schvaľoval Štúdiu o dodržiavaní cieľa EU v oblasti rovnosti sexuálnej orientácie a rodovej identity . V Štúdii z roku 2012 boli kritizované krajiny a medzi nimi Slovensko o zlej úrovni vzdelávania v oblasti homosexuality na školách a pod..Čo bránilo p. Kozlíkovi (národnému a kresťanskému), aby vystúpil a zastal sa Slovenska a kritizoval túto štúdiu:

http://www.europarl.europa.eu/RegData/etudes/etudes/join/2012/462482/IPOL-LIBE_ET%282012%29462482_EN.pdf – na strane 28

Od marca 2018, kedy  Branislav Jaďuď vystúpil zo strany SMER, sa stal podpredsedom  Národnej koalície. Inak v životopise si uvádza, že v posledných 15 rokoch pracuje na manažérskych pozíciach v zdravotníctve v medzinárodných korporáciách !!! (to nie je príliš dobrá vizitka a zrejme tam mal umožnenú kariéru vďaka SMER-Ficovi). https://www.facebook.com/notes/branislav-ja%C4%8Fu%C4%8F/m%C3%B4j-pr%C3%ADbeh-v-novej-bani/299608094097833/

V máji 2018 sa v strane NK začali veľké pohyby  o čom informovali Topky 7.5.2018.V tomto čase viedol Kotleba rozhovory s Harabínom o jeho prípadnej podpore na kandidatúru prezidenta. Nová šéfka Slavěna Vorobelová prezentuje stranu NK ako stranu konkurujúc SNS, Smer,LSNS a KDH. Do predsedníctva je zvolený aj Anton Martvoň – bývalý Smerák do roku 2017.

https://www.topky.sk/cl/100535/1708229/Narodna-koalicia–Biznis-zaujmy-politikov-a-najma-ministrov-musia-ist-uz-bokom

Dňa 23.6.2018 strana vydala správu, že v prezidentských voľbách podporí Harabína: https://www.teraz.sk/slovensko/narodna-koalicia-podpori-prezidentsk/332950-clanok.html

 Logicky treba dodať, že na to , aby podporila NK Harabína, musela predsa s ním rokovať aspoň o základných otázkach. A to bolo v čase, keď LSNS rokovala  s Harabínom. Znamenalo by to, že Harabín rokoval súčasne s Kotlebom a aj s NK (????) , pričom ani jedna strana o tej druhej nevedela ??????.

Pán Harabín tvrdil, že s nikým nerokoval , potom v Markíze, že on sa nechcel s nikým dohodnúť (rozumej rokoval som , ale odmietol som).

Na obrázku pod článkom je fotografia p. Harabína s predsedníčkou p. Vorobelovou datovaná november  2018.

Vo vedení NK je aj Mgr. Slavomír Harabín  – synovec Štefana Harabína.

 Ďalším členom vedenia NK je Anton Martvoň, do roku 2016 poslanec Smeru a v júni 2017 odídený zo Smeru. Toto je ďalšia zaujímavá figúrka. Tak napr. v čase odchodu zo Smeru , kritizoval Smer, že má farizejský postoj ku komunite LGBTI, lebo niektorí členovia patria do tejto skupiny (Pellegrini,Náhlik, Saková).  A sám sa otvorene priznáva, že je zástancom  práv LGBTI  a je za :

A tento pán Martvoň sa dokonca pridal  ku Slušnému Slovensku! – na konci článku prikladám fotografiu.

Tu dávam niektoré zaujímavé postrehy z diskusie Martvoňa z Národnej koalície na Facebooku , kde sa debatovalo o Slušnom Slovensku a o Harabínovi:

Maros Macej Anton Martvon Ak je umyslom protestu politicky parazitizmus a manipulácia spoločnosti za účelom majdanizacie a rozvratu statu, tak si organizatory zasluzia rovnake odsudenie ako samotny vrah!

Anton Martvon Maros Macej Ja som nikdy nepodporil rozvracanie statu, ale vzdy podporim protest proti akejkolvek vrazde nevinnych ludi. To, ze tie protesty spolitizovali, tak to je chyba organizatorov, ktorych ja nepodporujem a su mi ukradnuti…

Maros Macej reaguje na Anton Martvon

To ze mas vzdelanie, este neznamena ze nemas v hlave …….. A zjavne mas, kedze nevies rozoznat uprimny protest proti vrazde a politicky manipulovany.

Anton Martvoň s Harabinom v rokoch 2006-2009 v parlamente spolupracoval, čo potvrdzuje na svojich statusoch napr.: „ Nehovoriac o tom, že ja som bol jeden z mala poslancov NRSR 6. volebneho obdobia, co so Stefanom Harabinom aj osobne spolupracoval. Vzdy mi vedel pomoct. Kludne mu mozu ludia napisat spravu a spytat sa ho, ci ma pozna…“

Takíto ľudia z Národnej koalícii  stoja za Harabínom – alebo ešte horšie povedané takýmito ľuďmi sa p. Harabín nechal bez námietky podporovať. Museli si predsa aspoň základné tézy prediskutovať.

 

Ing. Ladislav Háberl, Senica

 

Podpredseda Národnej koalície právnik Anton Martvoň:

 

 

 

 

 

 

By |2019-03-26T09:59:31+00:0026. marca 2019|Categories: Infovojna|1 Comment

About the Author:

Avatar

One Comment

  1. […] post Kde končí národná hrdosť pána JUDr. Štefana Harabína? appeared first on Blog […]

Leave A Comment